MENU

Działy firmy Abakon

Technologie

ABAKON - ŚCIANY Z KERAMZYTU PRAEFA


DOMY Z ELEMENTÓW PREFABRYKOWANYCH

Wykorzystywany do budowy domu energooszczędnego keramzyt jest niczym innym jak wypalaną w wysokiej temperaturze gliną. Podstawowym surowcem do jego produkcji są gliny pęczniejące. Formowane są one w małe kuleczki oraz wypalane w temperaturze 1200°C. Materiał ten jest jednocześnie bardzo wytrzymały. W przeciwieństwie do cegły nie są w nim obecne popioły wielkopiecowe. Jest lekki oraz odporny na wilgoć i korozję biologiczną. Ma również doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz wytrzymałościowe. Ściany domów wykonane z keramzytowych elementów prefabrykowanych pozwalają na zachowanie niskiego stopnia przenikalności cieplnej i perfekcyjnie chronią przed hałasem. Ich dużym atutem jest również ich niepalność oraz odporność na działanie pleśni i grzybów.

W pomieszczeniach, które zostały wybudowane w tej technologii panuje bardzo korzystny mikroklimat. Nowoczesne projekty domów tradycyjnych ze ścianami z keramzytu to gwarancja zdrowego i komfortowego mieszkania!

Firma Abakon oferuje swoim klientom unikatowe połączenie tradycji z nowoczesnością. System gwarantuje jednocześnie łatwe i szybkie wznoszenie budynku, jak również niskie zużycie materiałów dodatkowych. Jest to wręcz ekspresowa technologia, która nie wymaga od inwestora zgody na jakiekolwiek kompromisy. Prefabrykowane mury keramzytowe posiadają wszelkie atuty tak cenionej w budownictwie jednorodzinnym ceramiki, jednocześnie pozwalając na uzyskanie krótkiego czasu realizacji. Elementy keramzytowe wyróżniają się również gładką powierzchnią i nie wymagane są w ich przypadku tynki wewnętrzne. Mogą być one od razu tapetowane, jak również malowane! Jest to kolejna oszczędność czasu, gdyż proces sezonowania tynków tradycyjnych może trwać nawet kilka miesięcy. Ściany z keramzytu chronione są 50-letnią gwarancją.


Jeśli lokalizacja nie pozwala na dojazd z prefabrykowanymi elementami ściennymi, możliwa jest budowa w technologii tradycyjnej, oczywiście z bloczków keramzytowych.