Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon DUO

Technologia bez tajemnic

Jak powstają ściany z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Piatto

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Ostatni etap budowy domu z keramzytu za nami!

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon SZT

Cykl DIY

Montaż wentylacji mechanicznej - cz.I

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon 2009

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Jak wybrać projekt domu? Abakon 2018 SE oczami Inwestora

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Padiglione

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Działka budowlana – jak znaleźć swoje miejsce na ziemi?

Projekty domów Abakon

Projekty: Abakon Modulo

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Nasze okna na świat... czyli jak wybrać okna do domu z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon 2019 SE

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Dach gotowy, okna zamontowane, mamy SSZ!

Budowa przy kawie

Własny dom- nieosiągalne marzenie, a może.. korzystna decyzja?

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Montaż ścian parteru i poddasza w niecałe 2 dni!

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Kredyt w czasach pandemii?

Drugi wpis z cyklu ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Płyta fundamentowa w 4 dni? Czy obyło się bez niespodzianek?

Rusza nowy cykl na blogu!

Poznaj historię naszej Inwestorki, która jednocześnie jest członkiem naszego zespołu!

Współczynnik przenikania ciepła - ile powinien wynosić?

Współczynnik przenikania ciepła to priorytetowy parametr przy budowie nowych domów (także przy modernizacji budynków) i jest niemożliwym zignorowanie go przy planowaniu budowy.


Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa.

Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa to podstawowe pojęcia w oszczędzaniu energii.

Warunki techniczne 2021 - WT2021.

Warunki techniczne 2021 to nowe restrykcyjne wymagania przy budowie domów. O co chodzi - przeczytaj...

Dobra firma budowlana - czyli podstawa

Wyboru dobrej, sprawdzonej i pewnej firmy budowlanej dokonujmy racjonalnie..


Zakup działki budowlanej

Zanim zbudujesz swój własny dom prędzej czy później staniesz przed wyborem działki budowlanej. Jak się nietrudno domyślić miejsce pod zabudowę jest jednym z najważniejszych aspektów twojego przyszłego lokum.


Dom energooszczędny – konieczność, ale i korzyści.

Budowa domu to bardzo często jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Nic dziwnego to nie tylko skomplikowane logistycznie, ale także poważne zadanie, wymagające ogromnych nakładów, zarówno tych finansowych jak i emocjonalnych.


Domy z prefabrykatów - kiedyś - wielka płyta.

Bezpowrotnie minęły czasy "wielkiej płyty". Dom z prefabrykatów to dzisiaj zupełnie coś innego.


Fundament płytowy kontra fundament tradycyjny.


Na dobrych fundamentach - czyli jak zbudować dom.


Ściany z keramzytu.

Ściany z keramzytu to rzeczywistości ściany w postaci prefabrykatów keramzytobetonowych, , które produkowane są przez wyspecjalizowane wytwórnie i dowożone bezpośrednio na plac budowy.

Sprawdzona dobra firma budowlana - czyli podstawa

Sprawdzona dobra firma budowlana? Wyboru dokonujmy racjonalnie...

Dobra sprawdzona firma budowlana - jak szukać?

Sprawdzona dobra firma budowlana - jak wybraćBudowa domu to wyzwanie, które czeka każdego kto chce zamieszkać w swoim wymarzonym domu. Niestety nie należy ona do łatwych zadań i jest również bardzo kosztowna. Mimo to czasami lepiej jest zatrudnić fachowców od budownictwa, niż samemu pakować się w coś czego robić do końca nie potrafimy. Każdy Polak słynie z tego, że chce wszystko robić samemu. Jednak takie wyzwanie jak budowa domu to rzecz, która powinni robić raczej wykwalifikowani robotnicy.
Dlatego powinieneś poszukać sprawdzonej dobrej firmy budowlanej.

A więc zaczynamy...

Chcąc wybudować dom trzeba spojrzeć na niektóre aspekty chłodno i racjonalnie. Nie można kierować się zbyt bardzo emocjami i pragnieniem wykonania wszystkiego szybko i tanio. Na wiele rzeczy podczas budowy domu przyjdzie nam poczekać i za wiele przyjdzie dużo zapłacić. Jednak firma budowlana jest niezastąpiona przynajmniej w niektórych etapach inwestycji. Wylanie fundamentów, postawienie ścian czy założenie instalacji to zadania, które powinni robić zazwyczaj profesjonalni budowlańcy.

Usługi budowlane to w dzisiejszych czasach poszukiwana branża. Firma zapewni nie tylko pewność i spokój podczas procesu budowlanego, ale także wykonuje najważniejsze czynności w sposób profesjonalny. Dzięki temu mamy pewność, ze nasz dom po latach zwyczajnie się nie rozleci lub zacznie mieć pewne konstrukcyjne wady. Budowa domu to nie łatwe zadanie, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zrobić to jak najmniejszych kosztem. Pamiętajmy jednak, że dom budujemy zazwyczaj tylko raz w życiu i nie możemy sobie pozwolić sobie na błędy, które ujawnią się dopiero w przyszłości.. Warto więc wybrać firmę budowlaną, która zapewni nam, ze dom będzie w dobrej kondycji przez wiele lat.
Firma budowlana to na szczęście coraz chętniej wyszukiwane hasło w wyszukiwarkach internetowych. Na szczęście, ponieważ profesjonalne usługi budowlane to skomplikowana sprawa, a żeby zbudować dom potrzeba dużych umiejętności.
Zaczynając zatem budowę domu warto przemyśleć i skorzystać z usług budowlanych profesjonalnej firmy budowlanej. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nie tylko pieniędzy na remonty w przyszłości, ale i dużej ilości nerwów i niepotrzebnych kłopotów.

Uwaga na oszustów

Szukając odpowiednich fachowców do stworzenia naszego wymarzonego domu natrafimy z pewnością na wiele firm oferujących wszystko w niebywale niskiej cenie. Niefirma budowlana - oszust dajmy się oszukać takim reklamom. Nie można wykonać tak dużego zakresu prac za wyraźnie niską cenę. Firma budowlana nawet ta, która dopiero rozpoczyna swoją działalność na pewno nie wykona swojej pracy rzetelnie sumiennie, jeśli nie otrzyma za to odpowiedniej zapłaty. Usługi budowlane to forma usług, która musy opierać się na wysokim poziomie.

Oszuści, którzy oferują przysłowiowe gruszki na wierzbie są jednak może nawet i w większości obecni na rynku. Sztuka polega na tym, aby z tej chmary oszustów wybrać firmę, która za przyzwoite pieniądze zrealizuje swoje zadanie w sposób rzetelny i sumienny. Ne wybierajmy firmy budowlanej tylko dlatego, że ma niską cenę. Jakość wykonania domu to rzecz w tym momencie najważniejsza. Nie chcemy przecież, by za rok czy nawet za pięć nasz dach zaczął przeciekać, a na ścianach wyszła pleśń. Podczas wyboru odpowiedniej ekipy od usług budowlanych warto popytać sąsiadów, znajomych, czy nawet pójść do najbliższego biura geodezyjnego. To bardzo podobne branże i wspólna praca na pewno owocuje pozytywną reklamą. Najważniejsze, aby wybrać mądrze i nie żałować tego wyboru przez kolejne lata.

Zaczynamy naszą inwestycję

Budowa domu (lub jakiegokolwiek innego budynku) wymaga specjalnego przygotowania. Nie chodzi jedynie o zgromadzenie materiałów budowlanych — te można kupować na bieżąco w trakcie postępu procesu budowlanego.. O co zatem trzeba zatroszczyć się w pierwszej kolejności?

  • O pozwolenie na budowę -według polskiego prawa, wybudowanie każdego budynku — czy to mieszkalnego, czy gospodarczego — wymaga uzyskania stosownego pozwolenia. Ubiegać o nie można się w urzędzie miasta lub gminy. Jeśli budynek powstał bez odpowiedniego zezwolenia, jest on nielegalny i może zapaść odgórna decyzja władz o konieczności jego rozbiórki.
  • O wybór firmy budowlanej - rzetelna firma budowlana to podstawa. Najlepiej wybrać taką, która nie tylko wzniesie mury, ale także po zakończeniu inwestycjiwykona prace wykończeniowe. W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo czasu na szukanie dodatkowych fachowców, którzy zajmą się położeniem płytek w łazience czy montażem drzwi i oświetlenia. Co więcej, często korzystając z usług firmy świadczącej kompleksowe usługi budowlano-wykończeniowe można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Sprawdzona dobra firma budowlana? A może ABAKON?

Jesteśmy firmą, która działa na rynku od 2002 roku. W tym czasie (do roku 2018) zbudowaliśmy ponad 1100 domów jednorodzinnych (w większości z prefabrykatówAbakon - sprawdzona dobra firma budowlana. keramzytowych).
Czy zasługujemy na zaufanie i miano sprawdzonej dobrej, rzetelnej firmy? To należy do waszej oceny.
Wasze pozytywne rekomendacje są podstawą naszej działalności i rozwoju. I rozwijamy się ciągle.
Zaczynaliśmy naszą działalność od Bielska-Białej i Podbeskidzia. Szybko rozszerzyliśmy naszą działalność na całe województwo Śląskie i Małopolskie. Kolejny etap to Opolszczyzna i zaraz potem województwo Dolnośląskie. Wchodzimy obecnie do Warszawy i na całe Mazowsze. Od początku naszej działalności budujemy także na terenie Czech. Sukcesywnie powstawały nasze Biura terenowe w Ostrawie, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie, Wrocławiu ,Warszawie i Rzeszowie.
Jedynym ograniczeniem w naszym rozwoju jest właściwy dobór ekip wykonawczych, które spełniałyby odpowiednie kryteria co do jakości wykonywanych prac.

Co oferuje nasza firma?

Masz dylemat czy kupić mieszkanie czy wybudować własny dom? Przyjdź do nas. Dysponujemy własnymi projektami domów, których koszt postawienia domu jest porównywalny z kosztem zakupu mieszkania. Posiadamy projekty małych, średnich i dużych domów jednorodzinnych. Domów parterowych i z poddaszem mieszkalnym. Są to projekty zróżnicowane pod względem powierzchni, standardu a co za tym idzie, kosztu inwestycji. Część z nich charakteryzuje się ciekawą, niestandardową bryłą. Cieszą się one dużymBudowa domu z prefabrykatów keramzytowych uznaniem klientów i użytkowników. Budujemy ich coraz więcej. Zobacz nasze projekty...
Sam oczywiście zdecydujesz czy chcesz wybudować dom pod klucz, czy interesuje cię stan deweloperski czy tylko stan surowy.

Budujemy oczywiście także według projektów innych pracowni architektonicznych. Nasze Biuro Projektowe dokona niezbędnych adaptacji i zmian proponowanych przez Ciebie.

Chciałbyś aby twoja budowa domu nie trwała "wieki"? Jeśli tak to także dobrze trafiłeś. Coraz bardziej popularna w Polsce technologia budowy z prefabrykowanych elementów keramzytowych (gotowe ściany z keramzytu przywożone są bezpośrednio od producenta, firmy PRAEFA) pozwala na szybką budowę. Po trzech miesiącach dom jest gotowy.


Organizacja procesu budowy.

A może obawiasz się kłopotów z załatwianiem niezbędnych formalności? Może chcesz wspomóc swoje możliwości kredytem? I tutaj znajdziesz nasze pełne wsparcie.
Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności i, jeśli będziesz tym zainteresowany, zaproponujemy kilka alternatywnych źródeł finansowania. Na każdym etapie powstawania Twojego domu będziesz miał do dyspozycji swojego indywidualnego doradcę.

Dom powtarzalny - RegularW momencie kiedy z uwagi na niewygodne usytuowanie działki nie ma możliwości dojazdu na nią ciężkiego sprzętu, Abakon jest w stanie wybudować Twój dom jednorodzinny wykorzystując jedynie bloczki keramzytowe bądź też inną, wybraną przez Ciebie technologię. Oferujemy klientom także nieruchomości pod zabudowę. Zachęcamy do podjęcia decyzji o budowie i zgłoszenia się do nas. Błyskawicznie i sprawnie zajmiemy się całą resztą. Nie będziesz się musiał martwić, ani o adaptację danego projektu do swoich indywidualnych potrzeb, ani do warunków działki. To zadanie dla naszego biura architektonicznego.

Chcielibyśmy także zwrócić Twoją uwagę na naszą nową strategię, która kryje się pod nową serią naszych projektów o nazwie REGULAR. Zamysł jest prosty i idzie w kierunku oczekiwanym przez klientów. Chcemy budować powtarzalne co pozwoli minimalizować koszty budowy. To naprawdę możliwe...

Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski