Cykl DIY

Ogrzewanie elektryczne w jeden weekend?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon DUO

Technologia bez tajemnic

Jak powstają ściany z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Piatto

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Ostatni etap budowy domu z keramzytu za nami!

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon SZT

Cykl DIY

Montaż wentylacji mechanicznej - cz.I

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon 2009

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Jak wybrać projekt domu? Abakon 2018 SE oczami Inwestora

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Padiglione

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Działka budowlana – jak znaleźć swoje miejsce na ziemi?

Projekty domów Abakon

Projekty: Abakon Modulo

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Nasze okna na świat... czyli jak wybrać okna do domu z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon 2019 SE

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Dach gotowy, okna zamontowane, mamy SSZ!

Budowa przy kawie

Własny dom- nieosiągalne marzenie, a może.. korzystna decyzja?

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Montaż ścian parteru i poddasza w niecałe 2 dni!

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Kredyt w czasach pandemii?

Drugi wpis z cyklu ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Płyta fundamentowa w 4 dni? Czy obyło się bez niespodzianek?

Rusza nowy cykl na blogu!

Poznaj historię naszej Inwestorki, która jednocześnie jest członkiem naszego zespołu!

Współczynnik przenikania ciepła - ile powinien wynosić?

Współczynnik przenikania ciepła to priorytetowy parametr przy budowie nowych domów (także przy modernizacji budynków) i jest niemożliwym zignorowanie go przy planowaniu budowy.


Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa.

Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa to podstawowe pojęcia w oszczędzaniu energii.

Warunki techniczne 2021 - WT2021.

Warunki techniczne 2021 to nowe restrykcyjne wymagania przy budowie domów. O co chodzi - przeczytaj...

Dobra firma budowlana - czyli podstawa

Wyboru dobrej, sprawdzonej i pewnej firmy budowlanej dokonujmy racjonalnie..


Zakup działki budowlanej

Zanim zbudujesz swój własny dom prędzej czy później staniesz przed wyborem działki budowlanej. Jak się nietrudno domyślić miejsce pod zabudowę jest jednym z najważniejszych aspektów twojego przyszłego lokum.


Dom energooszczędny – konieczność, ale i korzyści.

Budowa domu to bardzo często jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Nic dziwnego to nie tylko skomplikowane logistycznie, ale także poważne zadanie, wymagające ogromnych nakładów, zarówno tych finansowych jak i emocjonalnych.


Domy z prefabrykatów - kiedyś - wielka płyta.

Bezpowrotnie minęły czasy "wielkiej płyty". Dom z prefabrykatów to dzisiaj zupełnie coś innego.


Fundament płytowy kontra fundament tradycyjny.


Na dobrych fundamentach - czyli jak zbudować dom.


Ściany z keramzytu.

Ściany z keramzytu to rzeczywistości ściany w postaci prefabrykatów keramzytobetonowych, , które produkowane są przez wyspecjalizowane wytwórnie i dowożone bezpośrednio na plac budowy.

Domy modułowe - z gotowych elementów

Domy modułowe lub prefabrykowane - bo i tak są nazywane są jednym z najnowszych trendów w branży budownictwa. Obecnie coraz częściej można spotkać je na rynku i właśnie w taki sposób postawić swój dom.

Czym są domy modułowe?

Domy modułowe to domy składane na działce u klienta z gotowych prefabrykatów. Mogą mieć one postać poszczególnych pełnych pomieszczeń ustawionych obok siebie lub dużych części całego domu np. ścian.
Konkretne moduły wytwarzamy w fabryce (do czołowych producentów ścian prefabrykowanych należy PRAEFA) i montowane na działce klienta.

Ostateczny wygląd oraz funkcjonalność nie różnią się od domów z tradycyjnego budownictwa. Swoją popularność domy prefabrykowane zyskują dzięki dobrym właściwościom technicznym, braku kłopotliwego procesu budowania oraz szybkości powstawania.

Dzięki tej technologii możemy zamówić swój dom zarówno jeśli będzie on całoroczną konstrukcją, ale i również domkiem letniskowym służącym do wypoczynku na wakacjach. Każdy moduł można również personalizować.

Projekty domów modułowych Abakon

Modulo 1 Flex

dom modułowy Modulo 1 Flex3 przestronne sypialnie, duża łazienka i gościnne WC. Duża garderoba przy wiatrołapie, która może zostać połączona z pomieszczeniem gospodarczym w przypadku realizacji budynku z garażem. Ponad 30 m2 powierzchni dziennej w salonie z jadalnią. Kuchnia otwarta z dwóch stron. Projekt wyróżnia się otwartym sufitem nad jadalnią i salonem.

Modulo 2 Regular
dom modułowy Modulo 2 Regular

3 przestronne sypialnie oraz duża łazienka. Duża garderoba przy wiatrołapie, która może zostać połączona z pomieszczeniem gospodarczym w przypadku realizacji budynku z garażem. Ponad 30 m2 powierzchni dziennej w salonie z otwartą kuchnią i jadalnią. Projekt wyróżnia się otwartym sufitem nad częścią dzienną.Jak powstają domy modułowe - z gotowych elementów?

Proces powstawania naszych domów rozpoczyna się od złożenia zamówienia na konkretny projekt. Gdy złożycie już konkretne zamówienie, Wasz udział jest minimalny. Ogranicza się do wyboru wariantu kolorystycznego budynku oraz przekazaniu architektowi niezbędnych dokumentów do działki. Czas oczekiwania może być różny w zależności od wielkości budynku czy jego zaawansowania. Przeciętnie od zamówienia po montaż jest to czas od kilku do kilkunastu miesięcy.

Proces powstawania konkretnych modułów jest prosty. W fabryce dana firma produkuje gotowe standardowe elementy w postaci gładkich ścian. Zawierają one wszystkie podejścia pod punkty elektryczne oraz otwory okienne i drzwiowe.

Po kilku tygodniach, gdy zamówienie jest zrealizowane, a w fabryce mamy już gotowe do montażu moduły, przewozimy je na odpowiedniej lawecie na działkę budowlaną. Przy pomocy dźwigu ustawiamy moduły zgodnie z planem budynku i trwale je łączymy. Sam proces zestawiania trwa nawet parę godzin.

domy modułowe - szybka budowa

Zalety i korzyści domów z gotowych elementów (modułowych).

Domy modułowe posiadają bardzo wiele zalet. Dużym plusem jest powstawanie ścian i elementów konstrukcji w fabryce. Wszystkie moduły przechodzą tam rygorystyczne kontrole jakościowe, technologie są specjalne dopracowane a fachowcy najwyższej jakości.

Dużą zaletą jest też prostota “wybudowania” takiego domu gdyż proces składania zamówienia jest prosty, a całym wykonaniem - aż po oddanie budynku zajmuje się nasza firma.

Domy modułowe stwarzają również duże możliwości aranżacyjne. Korzystając z tego rozwiązania, możemy stworzyć swój wymarzony dom, skupiając się jedynie na samym aspekcie projektowania. W ten sposób możemy łatwo i przyjemnie stworzyć swoje miejsce na ziemi.

Domy modułowe - dla kogo?

Domy modułowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Z pewnością przypadną do gustu osobom, które chcą w krótkim czasie wybudować całoroczny dom. Taka opcja sprawdzi się również, gdy nie będziemy mieli czasu na nadzór nad budową i obawiamy się o dopilnowanie tradycyjnej budowy.

Zamawiając dom, praktycznie nie musimy o nic dbać ani wykonywać żadnych czynności ponieważ wszystkim zajmuje się firma. My nie musimy obawiać się o dodatkowe koszty, prowadzenie budowy czy zatrudnianie specjalistów.


Odpowiedź na pytanie, czy warto korzystać z tego rozwiązania, jest jak najbardziej twierdząca, chociaż ostateczna decyzja zależeć będzie od preferencji osoby chcącej wybudować dom. Jeśli nie zależy nam na samodzielnym wznoszeniu domu, warto rozważyć taką opcję.


Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski