Budowa przy kawie

Rolety zewnętrzne - czy warto w nie zainwestować?


Technologia bez tajemnic

Jak tanio ogrzać dom? / Cz. 1

Budowa przy kawie

Jak zaprojektować ergonomiczną kuchnię?


Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon Pluviale

Budowa przy kawie

Dzień Otwarty na budowie: mini poradnik dla (niezdecydowanego) uczestnika


Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon Doppio

Technologia bez tajemnic

Ocieplenie poddasza i stropu pianką PUR

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon z Ogrodem Zimowym

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Ostatni wpis z cyklu i krótkie podsumowanie

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon Portico

Projekty domów Abakon

Projekty: Abakon 2020

Cykl DIY

Ogrzewanie elektryczne w jeden weekend?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon DUO

Technologia bez tajemnic

Jak powstają ściany z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Piatto

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Ostatni etap budowy domu z keramzytu za nami!

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon SZT

Cykl DIY

Montaż wentylacji mechanicznej - cz.I

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon 2009

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Jak wybrać projekt domu? Abakon 2018 SE oczami Inwestora

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Padiglione

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Działka budowlana – jak znaleźć swoje miejsce na ziemi?

Projekty domów Abakon

Projekty: Abakon Modulo

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Nasze okna na świat... czyli jak wybrać okna do domu z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon 2019 SE

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Dach gotowy, okna zamontowane, mamy SSZ!

Budowa przy kawie

Własny dom- nieosiągalne marzenie, a może.. korzystna decyzja?

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Montaż ścian parteru i poddasza w niecałe 2 dni!

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Kredyt w czasach pandemii?

Drugi wpis z cyklu ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Płyta fundamentowa w 4 dni? Czy obyło się bez niespodzianek?

Rusza nowy cykl na blogu!

Poznaj historię naszej Inwestorki, która jednocześnie jest członkiem naszego zespołu!

Współczynnik przenikania ciepła - ile powinien wynosić?

Współczynnik przenikania ciepła to priorytetowy parametr przy budowie nowych domów (także przy modernizacji budynków) i jest niemożliwym zignorowanie go przy planowaniu budowy.


Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa.

Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa to podstawowe pojęcia w oszczędzaniu energii.

Dom powtarzalny serii REGULAR.

Jeżeli marzysz o własnym domu to z pewnością chciałbyś aby był on, w miarę możliwości, tani, ale i szybko i solidnie wybudowany. Czy te dwa warunki są do pogodzenia? Uważasz że nie? A jednak.....


Warunki techniczne 2021 - WT2021.

Warunki techniczne 2021 to nowe restrykcyjne wymagania przy budowie domów. O co chodzi - przeczytaj...

Zobacz jak budujemy dom - filmik z realizacji. Kraków i Małopolska.

Kraków i Małopolska są w ostatnich latach terenem boomu w budownictwie jednorodzinnym. Abakon wpisuje się w ten trend. Budujemy na tych terenach coraz więcej. Zobacz jak budujemy...


Dobra firma budowlana - czyli podstawa

Wyboru dobrej, sprawdzonej i pewnej firmy budowlanej dokonujmy racjonalnie..


Domy modułowe - z gotowych elementów.

Domy modułowe wytwarzane z gotowych elementów to najnowszy trend w budownictwie jednorodzinnym. W skrócie pokazujemy na czym polega ta technologia.


Zakup działki budowlanej

Zanim zbudujesz swój własny dom prędzej czy później staniesz przed wyborem działki budowlanej. Jak się nietrudno domyślić miejsce pod zabudowę jest jednym z najważniejszych aspektów twojego przyszłego lokum.


Dom energooszczędny – konieczność, ale i korzyści.

Budowa domu to bardzo często jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Nic dziwnego to nie tylko skomplikowane logistycznie, ale także poważne zadanie, wymagające ogromnych nakładów, zarówno tych finansowych jak i emocjonalnych.


Domy z prefabrykatów - kiedyś - wielka płyta.

Bezpowrotnie minęły czasy "wielkiej płyty". Dom z prefabrykatów to dzisiaj zupełnie coś innego.


Fundament płytowy kontra fundament tradycyjny.


Na dobrych fundamentach - czyli jak zbudować dom.


A może ogrzewanie podłogowe?

Wybór ogrzewania podłogowego jest związany z licznymi zaletami, jakimi cechuje się instalacja tego typu.


Ściany z keramzytu.

Ściany z keramzytu to rzeczywistości ściany w postaci prefabrykatów keramzytobetonowych, , które produkowane są przez wyspecjalizowane wytwórnie i dowożone bezpośrednio na plac budowy.

Dzień Otwarty na budowie: mini poradnik dla (niezdecydowanego) uczestnika


Dni Otwarte_kolaż zdjęć


Jeśli rozważasz budowę domu, to zapewne zdajesz sobie sprawę, że nie jest to bułka z masłem. Nie ma co ukrywać, że spełnienie marzenia o budowie własnego domu to poważna decyzja, która wymaga odpowiedniego przygotowania, zaznajomienia się (chociaż minimalnego) z różnymi kwestiami technicznymi, zgromadzenia środków finansowych i zaplanowania całego przedsięwzięcia. Wiemy o tym doskonale. Ideą przyświecającą naszej pracy jest przeprowadzenie naszych Klientów przez każdy etap związany z budową: od jej zaplanowania do oddania Właścicielom kluczy do ich nowego domu.

Dużo wcześniej niż na etapie decyzji o podjęciu współpracy, naszym Klientom proponujemy różne formy spotkań, rozmów i prezentacji tego, co możemy ze swojej strony zaoferować (a warto podkreślić, że nie tylko budujemy domy, ale działamy kompleksowo- mamy swoją pracownię projektową, magazyn budowlany, pomagamy podczas zakupu działki, uzyskaniu kredytu itd.).

Jedną z form zapoznania się z naszą firmą są organizowane przez nas Dni Otwarte na budowie. Czym dokładnie są te wydarzenia? Jak się na nie zgłosić? Czy aby na pewno warto brać w nich udział? Sprawdźmy.


Dzień Otwarty na budowie- o co tu chodzi?

Dzień Otwarty na budowie, to nic innego jak spotkanie doradców Abakon z osobami, które są zainteresowane technologią budowy z keramzytu, na zaproponowanej przez nas budowie. Podkreślmy, że nie są to domy pokazowe, ale faktyczne realizacje naszych Inwestorów, którzy wyrazili zgodę na pokazanie swojego domu szerszemu gronu. Dzięki temu można zobaczyć naprawdę dużą ilość naszych projektów, zróżnicowanych pod względem stylu i metrażu. Co więcej, Dni Otwarte organizują wszystkie nasze Oddziały, zatem na takie spotkanie można się załapać w niemal całej środkowej i południowej części Polski.


Dzień Otwarty_Wilkowice


Od jakiegoś czasu Dni Otwarte na budowie odbywają w zasadzie przez cały rok. Co prawda przez ostatnie lata, sezonem, który szczególnie obfitował w tego typu wydarzenia były ciepłe miesiące, czyli wiosna, lato i wczesna jesień. Obecnie panująca sytuacja epidemiczna zweryfikowała wiele naszych planów, a nieraz wręcz postawiła je na głowie. W związku z tym, w zeszłym roku nie pozostało nam nic innego jak przenieść część naszych spotkania z Klientami w przestrzeń Internetu. Doradcy łączyli się z zainteresowaną osobą online i w taki- wirtualny sposób odbywały się spacery po budowach. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy. Póki co planowane przez nas Dni Otwarte chcemy przeprowadzić w standardowej formie, czyli na zasadzie spotkań face to face, oczywiście z zachowaniem wymogów sanitarnych i stosownej odległości rozmówców. Tegoroczna zima obfituje w Dni Otwarte na budowie. Możesz się o tym przekonać przeglądając harmonogram Dni Otwartych: DNI OTWARTE NA BUDOWIE.


W czym może pomóc wizyta na budowie?

Jeśli zastanawiasz się dla kogo organizujemy Dni Otwarte na budowie, to odpowiedź jest prosta: dla wszystkich, którzy myślą o budowie domu. Z racji tego, że udział w naszym Dniu Otwartym jest bezpłatny oraz zupełnie niezobowiązujący, drzwi stoją otworem zarówno przed tymi, których interesuje dany projekt domu, jak i tych, którzy chcą bliżej poznać technologię budowy z keramzytu. A może jeszcze wcale nie podjąłeś decyzji o budowie, a jedynie chcesz zaznajomić się z tym tematem? Twoje motywy udziału w Dniu Otwartym mogą być dowolne. Staramy się, by stanąć na wysokości zadania niezależnie od powodu przyjścia na budowę, a także, by uczestnicy Dnia Otwartego wychodzili z takiego spotkania z głową pełną nowych pomysłów, inspiracji, wiedzy i zapału.


Jak się zgłosić?

O organizowanych Dniach Otwartych zawsze informujemy na naszym fanpage’u na Facebook’u oraz stronie www, w zakładce: WYDARZENIA- DNI OTWARTE NA BUDOWIE. Lista wydarzeń jest na bieżąco uzupełniana- wybierz interesujące Cię wydarzenie i kliknij „Zapisz się”. Tu pojawi się formularz, który ułatwi Ci bezpośredni kontakt z organizatorem danego wydarzenia. Jeśli chcesz, w wiadomości możesz napisać co dokładnie Cię interesuje, czy chciałbyś przyjechać z osobą towarzyszącą, a także jaka jest preferowana przez Ciebie godzina spotkania. Po przesłaniu zgłoszenia doradca skontaktuje się z Tobą, żeby uzgodnić szczegóły i podać dokładną lokalizację budowy. Taki system znacznie ułatwia organizację, a w obecnym czasie jest nieocenioną pomocą w takim zaplanowaniu wydarzenia, by każdy czuł się podczas niego komfortowo. Wyznaczona godzina, chroni przed sytuacją zgromadzenia się większej ilości osób w jednym miejscu i czasie.
Dla równowagi wypadało by napisać teraz o negatywnych stronach udziału w Dniu Otwartym na budowie, ale… nieskromnie powiemy, że takich nie ma. Takie spotkanie zawsze jest cennym doświadczeniem- może nie spodoba Ci się technologia budowy, uznasz, że jeszcze nie nadszedł odpowiedni moment na taką decyzję lub po prostu- nie zdecydujesz się na podjęcie współpracy. Tak czy inaczej, zyskasz wiedzę, rozwiejesz nurtujące Cię wątpliwości- będziesz miał porządne podstawy do podjęcia jakiejś decyzji. A zatem- zapraszamy na nasze budowy!

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię lokalizacji, bądź proponowany termin spotkania koliduje z innymi Twoimi planami- nic straconego! Niezależnie od Dni Otwartych, organizujemy indywidualne spotkania na budowie. Wystarczy, że zgłosisz się do najbliższego Ci Oddziału Abakon, a doradca przedstawi Ci możliwości obejrzenia naszych realizacji. Możesz również skorzystać z formularza WPADNIJ NA CHATĘ, gdzie na mapie widocznych jest część budów, które możesz obejrzeć razem z doradcą, w dogodnym dla Ciebie terminie.


Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2021
Realizacja strony internetowej Weboski