Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Montaż ścian parteru i poddasza w niecałe 2 dni!

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Kredyt w czasach pandemii?

Drugi wpis z cyklu ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Płyta fundamentowa w 4 dni? Czy obyło się bez niespodzianek?

Rusza nowy cykl na blogu!

Poznaj historię naszej Inwestorki, która jednocześnie jest członkiem naszego zespołu!

Współczynnik przenikania ciepła - ile powinien wynosić?

Współczynnik przenikania ciepła to priorytetowy parametr przy budowie nowych domów (także przy modernizacji budynków) i jest niemożliwym zignorowanie go przy planowaniu budowy.


Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa.

Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa to podstawowe pojęcia w oszczędzaniu energii.

Warunki techniczne 2021 - WT2021.

Warunki techniczne 2021 to nowe restrykcyjne wymagania przy budowie domów. O co chodzi - przeczytaj...

Dom energooszczędny – konieczność, ale i korzyści.

Budowa domu to bardzo często jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Nic dziwnego to nie tylko skomplikowane logistycznie, ale także poważne zadanie, wymagające ogromnych nakładów, zarówno tych finansowych jak i emocjonalnych.


Domy z prefabrykatów - kiedyś - wielka płyta.

Bezpowrotnie minęły czasy "wielkiej płyty". Dom z prefabrykatów to dzisiaj zupełnie coś innego.


Fundament płytowy kontra fundament tradycyjny.


Na dobrych fundamentach - czyli jak zbudować dom.


Ściany z keramzytu.

Ściany z keramzytu to rzeczywistości ściany w postaci prefabrykatów keramzytobetonowych, , które produkowane są przez wyspecjalizowane wytwórnie i dowożone bezpośrednio na plac budowy.


O tym, jak dom rósł w oczach….

,,Nie mogę tego przegapić!’’ - tak brzmiało moje postanowienie. Za nic w świecie nie mogłam odpuścić etapu, na który czekałam z wielką niecierpliwością. Moje ,,zakręcenie'' na tym punkcie było tak duże, że byłam gotowa wstać o 5.50, wsiąść w samochód i pojechać na budowę. Dwa dni biegania z aparatem i fotografowania każdego szczegółu. Zrobiłam ponad 450 zdjęć. Montaż ścian, bo o nim mowa, to najbardziej efektowny moment całej budowy, który będę wspominać jeszcze bardzo długo!


Logistyczny majstersztyk

O naszej działce pisałam już sporo – niezbyt stabilny grunt wymagał od nas utwardzenia ponad 200m2 podjazdu. Z tej walki wyszliśmy zwycięsko, dzięki czemu dźwig bez problemu ulokował się na przygotowanym przez nas podłożu. Troszkę więcej problemów miał kierowca, który przyjechał z transportem ścian – wąskie uliczki bez możliwości zawracania nie ułatwiały pracy. Ostatecznie wszystko poszło zgodnie z planem i mogliśmy przejść do najważniejszego – montażu!


Dzień 1 - spektakularny parter

Nie, to wcale nie jest przesada. Gwarantuje, że ten, kto nigdy nie widział na własne oczy montażu ścian, nie zrozumie emocji, które towarzyszą temu wydarzeniu. Trudno opisać słowami wrażenia, jakie wywołuje kilkumetrowa ściana przejeżdżająca tuż nad głową! Niech zdjęcia mówią same za siebie! Dodam jeszcze, że taka budowa działa lepiej niż próg zwalniający – średnia prędkość samochodów obok naszego domu nie przekraczała 10 km na godzinę!


Pierwsza ściana stanęła ekspresowo - wtedy chyba też pierwszy raz (tego dnia) zaszkliły się moje oczy...Wyobraźnia z godziny na godzinę pracowała coraz intensywniej - po tylu miesiącach oczekiwań i stresów, nareszcie nasza budowa przypominała budowę domu. Pomieszczenia, które do tej pory były jedynie rzutami, stawały się czymś realnym.Nasz kierownik budowy czuwał nad każdym etapem montażu...


... a jego czujne oko pilnowało każdego kąta prostego i poziomu ścian!


Przed 13:00 wszystkie ściany parteru stały - tempo pracy było niesamowite!

Dzień 2 - strop i poddasze!

Wybraliśmy projekt, który posiada strop żelbetowy prefabrykowany, zamiast drewnianego. Strop przyjechał w 7 częściach i podobnie jak ściany, został zamontowany przy pomocy dźwigu. Nie minęła godzina, a podłoga naszego poddasza była położona smile


Po montażu stropu, kolejny etapem był montaż ścian poddasza - Panowie zaczęli od najmniejszego pomieszczenia w całym domu, którym jest ... garderoba! grinKolejna była sypialnia....

... i chwilę później całe poddasze było gotowe!Jakie dalsze plany? Przez najbliższy tydzień nastąpi dopieszczanie ścian - między innymi szpachlowanie wszystkich bruzd montażowych. W tym samym czasie powinny powstać nasze schody. Od wejścia ekipy Abakonu na plac budowy minął miesiąc, ale tak naprawdę to jedynie 6 dni pracy. Pozostały czas to okres przerwy technologicznej. Póki co - nie mamy żadnych opóźnień happy Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca września będziemy mieli dach i okna, czyli ... stan surowy zamknięty!

@rigolardProjekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski