Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon DUO

Technologia bez tajemnic

Jak powstają ściany z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Piatto

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Ostatni etap budowy domu z keramzytu za nami!

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon SZT

Cykl DIY

Montaż wentylacji mechanicznej - cz.I

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon 2009

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Jak wybrać projekt domu? Abakon 2018 SE oczami Inwestora

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Padiglione

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Działka budowlana – jak znaleźć swoje miejsce na ziemi?

Projekty domów Abakon

Projekty: Abakon Modulo

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Nasze okna na świat... czyli jak wybrać okna do domu z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon 2019 SE

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Dach gotowy, okna zamontowane, mamy SSZ!

Budowa przy kawie

Własny dom- nieosiągalne marzenie, a może.. korzystna decyzja?

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Montaż ścian parteru i poddasza w niecałe 2 dni!

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Kredyt w czasach pandemii?

Drugi wpis z cyklu ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Płyta fundamentowa w 4 dni? Czy obyło się bez niespodzianek?

Rusza nowy cykl na blogu!

Poznaj historię naszej Inwestorki, która jednocześnie jest członkiem naszego zespołu!

Współczynnik przenikania ciepła - ile powinien wynosić?

Współczynnik przenikania ciepła to priorytetowy parametr przy budowie nowych domów (także przy modernizacji budynków) i jest niemożliwym zignorowanie go przy planowaniu budowy.


Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa.

Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa to podstawowe pojęcia w oszczędzaniu energii.

Warunki techniczne 2021 - WT2021.

Warunki techniczne 2021 to nowe restrykcyjne wymagania przy budowie domów. O co chodzi - przeczytaj...

Dobra firma budowlana - czyli podstawa

Wyboru dobrej, sprawdzonej i pewnej firmy budowlanej dokonujmy racjonalnie..


Zakup działki budowlanej

Zanim zbudujesz swój własny dom prędzej czy później staniesz przed wyborem działki budowlanej. Jak się nietrudno domyślić miejsce pod zabudowę jest jednym z najważniejszych aspektów twojego przyszłego lokum.


Dom energooszczędny – konieczność, ale i korzyści.

Budowa domu to bardzo często jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Nic dziwnego to nie tylko skomplikowane logistycznie, ale także poważne zadanie, wymagające ogromnych nakładów, zarówno tych finansowych jak i emocjonalnych.


Domy z prefabrykatów - kiedyś - wielka płyta.

Bezpowrotnie minęły czasy "wielkiej płyty". Dom z prefabrykatów to dzisiaj zupełnie coś innego.


Fundament płytowy kontra fundament tradycyjny.


Na dobrych fundamentach - czyli jak zbudować dom.


Ściany z keramzytu.

Ściany z keramzytu to rzeczywistości ściany w postaci prefabrykatów keramzytobetonowych, , które produkowane są przez wyspecjalizowane wytwórnie i dowożone bezpośrednio na plac budowy.

Domy z biura projektowego Abakon: seria projektów Abakon 2009
Prosty dom- to jedno z pierwszych określeń, które nasuwa się patrząc na projekty wchodzące w skład serii: Abakon 2009. I taki opis rzeczywiście pasuje do tych budynków, ale tylko… z zewnątrz. To, co każdy z nich kryje w środku może niejednego zaskoczyć. Ale po kolei.

Do serii Abakon 2009 należą cztery projekty: Abakon 2009 SE, Abakon 2009 SE 2, Abakon 2009 SE 3 oraz Abakon 2009 SE 4. Wszystkie cechuje prosta bryła, na planie prostokąta oraz dwuspadowy dach. Takie były założenia projektowe, ale jak to nierzadko bywa, na życzenie Inwestorów również i te domy zmieniają nieco swój pierwotny kształty, poprzez dobudowanie garażu czy zadaszonego ganku. Sprawdźmy jednak co kryje się za drzwiami każdego z tych projektów.

Abakon 2009 SE

Pierwszy projekt z serii, który stał się podstawą dla wszystkich kolejnych wersji 2009 SE. To domek parterowy, którego powierzchnia użytkowa ma niecałe 84 m2. To wystarcza, by na takim metrażu zmieścić wszystko, co potrzeba do poczucia komfortu dla czteroosobowej rodziny. Warto podkreślić, że obecny w ofercie Abakon 2009 SE, to już druga odsłona tego projektu. Nasi projektanci postarali się, by był on jeszcze bardziej funkcjonalny, poprzez uwzględnienie dodatkowych pomieszczeń, na takim samym metrażu jak wersja poprzednia. W takim domu znajdziemy: salon, połączony z kuchnią i jadalnią, spiżarkę, pomieszczenie gospodarcze, garderobę, łazienkę, osobne WC oraz aż trzy sypialnie. Dodatkową przestrzeń stanowi wygody taras.Abakon 2009 SE 2

Kolejny projekt- Abakon 2009 SE 2 jest nieco mniejszy- ma trochę ponad 70 m2 powierzchni podłóg. Wnętrze domu jest przytulne i komfortowe, mimo że pomieszczeń jest tutaj mniej niż u jego poprzednika. Podobnie projektant założył w tym domu otwartą kuchnię z jadalnią, które połączone są z salonem, dużą szafę umieszczoną w przestrzeni wiatrołapu, łazienkę, która mieści zarówno wannę jak i prysznic oraz trzy pokoje- sypialnie. Projektant wyszedł z założenia, że projekt ma odpowiadać na potrzeby osób, którym zależy na wygodzie mieszkania, a także łatwości eksploatacji swojego wymarzonego domu. Oba te warunki Abakon 2009 SE 2 spełnia doskonale.


Abakon 2009 SE 3

Kolejna, trzecia już wersja projektu Abakon 2009 jest jedyna w swoim rodzaju. To największy spośród rodziny domów 2009, bo ma niemal 136 m2 powierzchni użytkowej, a to dlatego, że jest to dom z poddaszem użytkowym. Stąd też kubatura budynku jest większa niż w poprzednich wersjach- tutaj dach nie jest taki wypłaszczony, ale bardziej strzelisty- oczywiście po to, by zapewnić komfort użytkowania powierzchni poddasza. Układ pomieszczeń na parterze naszej „trójki” bardzo przypomina ten z projektu Abakon 2009 SE 2. Główną różnicę stanowi brak jednej sypialni, w miejscu której znajduje się tutaj klatka schodowa. A co znajdziemy na górze? Kolejne dwa, bardzo obszerne pokoje, a w każdym z nich osobną garderobę. Na poddaszu projektant przewidział również drugą łazienkę, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Co ciekawe, projekt ten jest dostępny także w drugiej wersji- z przestronnym poddaszem. W tym układzie na poddaszu mieszczą się oprócz łazienki aż cztery sypialnie, natomiast na parterze, oprócz kuchni i strefy dziennej mamy pokój z łazienką oraz pomieszczenie, które możemy przeznaczyć na gabinet.


Abakon 2009 SE 4

Abakon 2009 SE z numerem: 4, to domek można rzec- kompaktowy. Ma niecałe 60 m2 powierzchni użytkowej. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na ekonomicznej budowie oraz eksploatacji. Sprytnie zaprojektowane wnętrze daje poczucie przestrzeni i swobody, mimo niewielkiego metrażu. Tak samo jak poprzednie projekty, również tutaj znajdziemy otwartą kuchnię, połączoną z jadalnią i salonem, łazienkę z wanną i prysznicem, dwie sypialnie oraz funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze.


Decydując się na budowę domu, warto wziąć pod uwagę wybór jednego z projektów z serii Abakon 2009 SE. W zależności od preferencji, można znaleźć wśród nich wersję, która będzie najlepiej odpowiadać na nasze potrzeby.


Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski