Budowa przy kawie

Rolety zewnętrzne - czy warto w nie zainwestować?


Technologia bez tajemnic

Jak tanio ogrzać dom? / Cz. 1

Budowa przy kawie

Jak zaprojektować ergonomiczną kuchnię?


Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon Pluviale

Budowa przy kawie

Dzień Otwarty na budowie: mini poradnik dla (niezdecydowanego) uczestnika


Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon Doppio

Technologia bez tajemnic

Ocieplenie poddasza i stropu pianką PUR

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon z Ogrodem Zimowym

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Ostatni wpis z cyklu i krótkie podsumowanie

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon Portico

Projekty domów Abakon

Projekty: Abakon 2020

Cykl DIY

Ogrzewanie elektryczne w jeden weekend?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon DUO

Technologia bez tajemnic

Jak powstają ściany z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Piatto

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Ostatni etap budowy domu z keramzytu za nami!

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon SZT

Cykl DIY

Montaż wentylacji mechanicznej - cz.I

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon 2009

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Jak wybrać projekt domu? Abakon 2018 SE oczami Inwestora

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Padiglione

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Działka budowlana – jak znaleźć swoje miejsce na ziemi?

Projekty domów Abakon

Projekty: Abakon Modulo

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Nasze okna na świat... czyli jak wybrać okna do domu z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon 2019 SE

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Dach gotowy, okna zamontowane, mamy SSZ!

Budowa przy kawie

Własny dom- nieosiągalne marzenie, a może.. korzystna decyzja?

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Montaż ścian parteru i poddasza w niecałe 2 dni!

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Kredyt w czasach pandemii?

Drugi wpis z cyklu ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Płyta fundamentowa w 4 dni? Czy obyło się bez niespodzianek?

Rusza nowy cykl na blogu!

Poznaj historię naszej Inwestorki, która jednocześnie jest członkiem naszego zespołu!

Współczynnik przenikania ciepła - ile powinien wynosić?

Współczynnik przenikania ciepła to priorytetowy parametr przy budowie nowych domów (także przy modernizacji budynków) i jest niemożliwym zignorowanie go przy planowaniu budowy.


Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa.

Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa to podstawowe pojęcia w oszczędzaniu energii.

Dom powtarzalny serii REGULAR.

Jeżeli marzysz o własnym domu to z pewnością chciałbyś aby był on, w miarę możliwości, tani, ale i szybko i solidnie wybudowany. Czy te dwa warunki są do pogodzenia? Uważasz że nie? A jednak.....


Warunki techniczne 2021 - WT2021.

Warunki techniczne 2021 to nowe restrykcyjne wymagania przy budowie domów. O co chodzi - przeczytaj...

Zobacz jak budujemy dom - filmik z realizacji. Kraków i Małopolska.

Kraków i Małopolska są w ostatnich latach terenem boomu w budownictwie jednorodzinnym. Abakon wpisuje się w ten trend. Budujemy na tych terenach coraz więcej. Zobacz jak budujemy...


Dobra firma budowlana - czyli podstawa

Wyboru dobrej, sprawdzonej i pewnej firmy budowlanej dokonujmy racjonalnie..


Domy modułowe - z gotowych elementów.

Domy modułowe wytwarzane z gotowych elementów to najnowszy trend w budownictwie jednorodzinnym. W skrócie pokazujemy na czym polega ta technologia.


Zakup działki budowlanej

Zanim zbudujesz swój własny dom prędzej czy później staniesz przed wyborem działki budowlanej. Jak się nietrudno domyślić miejsce pod zabudowę jest jednym z najważniejszych aspektów twojego przyszłego lokum.


Dom energooszczędny – konieczność, ale i korzyści.

Budowa domu to bardzo często jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Nic dziwnego to nie tylko skomplikowane logistycznie, ale także poważne zadanie, wymagające ogromnych nakładów, zarówno tych finansowych jak i emocjonalnych.


Domy z prefabrykatów - kiedyś - wielka płyta.

Bezpowrotnie minęły czasy "wielkiej płyty". Dom z prefabrykatów to dzisiaj zupełnie coś innego.


Fundament płytowy kontra fundament tradycyjny.


Na dobrych fundamentach - czyli jak zbudować dom.


A może ogrzewanie podłogowe?

Wybór ogrzewania podłogowego jest związany z licznymi zaletami, jakimi cechuje się instalacja tego typu.


Ściany z keramzytu.

Ściany z keramzytu to rzeczywistości ściany w postaci prefabrykatów keramzytobetonowych, , które produkowane są przez wyspecjalizowane wytwórnie i dowożone bezpośrednio na plac budowy.

Domy z biura projektowego Abakon: seria projektów Abakon DUO


Abakon DUO_kolaż

Przedstawiamy ciąg dalszy artykułów z serii dotyczącej projektów pochodzących z naszego biura projektowego Abakon. Dziś przyglądamy się dwóm projektom z serii Abakon DUO. To nasza kolejna już propozycja domów, których bryła utrzymana jest w stylistyce „nowoczesnej stodoły”. Prosty kształt, dach dwuspadowy, bezokapowy- to główne cechy projektów tego typu. Wyróżnia je niepowtarzalny design, łączący nawiązanie do tradycji ze współczesną technologią budowy. Jakie jeszcze są projekty Abakon DUO? To wyjaśniamy w poniższym artykule.


Abakon DUO

Projekt Abakon DUO nie bez przyczyny nosi swoje miano. Zamysłem projektanta było stworzenie komfortowej przestrzeni dla rodziny, która jest większa, przykładowo- wielopokoleniowa.

Zastosowano więc tutaj zupełnie niestandardowe w porównaniu z innymi projektami z naszej pracowni rozwiązanie. W Abakon DUO mamy bowiem dwie osobne przestrzenie mieszkalne. Pierwsza z nich, stanowi główną, a zarazem większą bryłę, której powierzchnia użytkowa parteru wynosi ponad 46 m2, a poddasza niemal 37 m2. Druga część domu, to zasadniczo osobne, choć wciąż „przytulone” do dużej bryły mieszkanie, tym razem parterowe, o powierzchni prawie 42 m2. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które pragną spełnić marzenie o własnym domu, a jednocześnie przewidują przestrzeń mieszkalną dla swoich rodziców lub dziadków. Oprócz komfortu, wynikającego z układu, gdzie oba pokolenia mają własne, niezależne przestrzenie życiowe takie rozwiązanie niesie również ze sobą korzyści finansowe. Mieszkanie pod jednym dachem jest w porównaniu z kosztami, jakie wiązałyby się z utrzymaniem dwóch domów, bądź dodatkowego mieszkania jest po prostu bardziej opłacalne.

Projekt Abakon DUO zakłada wspólną część domu, jakim jest wejście i wiatrołap. Stąd możemy dostać się do część głównej lub do mniejszej- tzw. senioratki. Zatrzymajmy się na chwilę właśnie tutaj. Dla zapewnienia wygody i bezpieczeństwa seniorów ta przestrzeń mieszkalna zamyka się w przestrzeni parteru. Mamy tu duży salon połączony z otwartą kuchnią i częścią na jadalnię, wygodną sypialnię, w której przewidziano miejsce na pojemną szafę, a także funkcjonalną łazienkę. Projektant przewidział tu dwa wyjścia na taras, co sprawia, że do wnętrza wpada więcej światła, a także ułatwia to dostęp do przestrzeni ogrodu.

Główna część domu- podzielona na parter i poddasze zaprojektowana została zgoła inaczej. Mamy tu wyraźny podział na część wspólną- dzienną, która znajduje się na parterze, oraz część bardziej prywatną- na poddaszu. Na parterze umieszczona została toaleta, oraz obszerny salon z jadalnią oraz wnęką kuchenną. Na poddaszu natomiast są trzy sypialnie, w tym jedna połączona z wygodną garderobą oraz łazienka z wanną.

Co jeszcze warto podkreślić, jeśli mowa o tym projekcie? Z pewnością fakt, że jego nieduże rozmiary pozwalają na realizację takiego domu prawie na każdej działce.


Abakon DUO_wizualizacja

Abakon DUO_realizacja

Szczegóły projektu Abakon DUO


Abakon DUO Mini

Drugą propozycją tej serii, stworzoną przez projektantów Abakon, jest projekt: Abakon DUO Mini. Nazwa może być w tym przypadku nieco myląca. Nie jest to bowiem zmniejszona wersja swojego poprzednika, ale dom utrzymany w podobnej stylistyce, jednak pod wieloma względami różniący się od pierwszej wersji DUO.

Powierzchnia użytkowa Abakon DUO Mini wynosi ponad 84 m2. Tym razem mamy tu projekt, którego bryła jest bardzo prosta- na planie prostokąta. Oryginalności temu projektowi nadaje w szczególności ściana frontowa, której część parterowa jest jakby cofnięta względem poddasza. Tworzy to ciekawy efekt, dzięki któremu dom jest jeszcze bardziej nowoczesny.

Wchodząc do środka, w części wiatrołapu znajdziemy funkcjonalną szafę. Stąd też możemy dostać się do pomieszczenia gospodarczego. Idąc dalej mamy niewielką toaletę, a po drugiej stronie pokój, który w projekcie został przewidziany jako gabinet, ale nic nie stoi na przeszkodzie by była to także sypialnia. Tu również świetnie zmieści się pojemna szafa. Dalszą część parteru stanowi część dzienna- czyli salon, jadalnia i wnęka kuchenna. Mamy tu dużo przeszkleń, dzięki czemu przestrzeń jest jasna i komfortowa. Co znajdziemy na poddaszu? Są tu trzy sypialnie, osobne pomieszczenie na garderobę, a także duża łazienka z wanną i prysznicem.


Abakon DUO Mini_wizualizacja

Abakon DUO Mini_realizacja

Szczegóły projektu Abakon DUO Mini


Oba projekty z rodziny Abakon DUO to propozycja dla osób szukających oryginalnych rozwiązań i niepowtarzalnego charakteru. To projekty, które wspaniale nadają się do wyprowadzania indywidualnych połączeń kolorystycznych elewacji oraz dachu.


Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2021
Realizacja strony internetowej Weboski