Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon DUO

Technologia bez tajemnic

Jak powstają ściany z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Piatto

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Ostatni etap budowy domu z keramzytu za nami!

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon SZT

Cykl DIY

Montaż wentylacji mechanicznej - cz.I

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon 2009

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Jak wybrać projekt domu? Abakon 2018 SE oczami Inwestora

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Padiglione

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Działka budowlana – jak znaleźć swoje miejsce na ziemi?

Projekty domów Abakon

Projekty: Abakon Modulo

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Nasze okna na świat... czyli jak wybrać okna do domu z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon 2019 SE

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Dach gotowy, okna zamontowane, mamy SSZ!

Budowa przy kawie

Własny dom- nieosiągalne marzenie, a może.. korzystna decyzja?

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Montaż ścian parteru i poddasza w niecałe 2 dni!

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Kredyt w czasach pandemii?

Drugi wpis z cyklu ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Płyta fundamentowa w 4 dni? Czy obyło się bez niespodzianek?

Rusza nowy cykl na blogu!

Poznaj historię naszej Inwestorki, która jednocześnie jest członkiem naszego zespołu!

Współczynnik przenikania ciepła - ile powinien wynosić?

Współczynnik przenikania ciepła to priorytetowy parametr przy budowie nowych domów (także przy modernizacji budynków) i jest niemożliwym zignorowanie go przy planowaniu budowy.


Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa.

Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa to podstawowe pojęcia w oszczędzaniu energii.

Warunki techniczne 2021 - WT2021.

Warunki techniczne 2021 to nowe restrykcyjne wymagania przy budowie domów. O co chodzi - przeczytaj...

Dobra firma budowlana - czyli podstawa

Wyboru dobrej, sprawdzonej i pewnej firmy budowlanej dokonujmy racjonalnie..


Zakup działki budowlanej

Zanim zbudujesz swój własny dom prędzej czy później staniesz przed wyborem działki budowlanej. Jak się nietrudno domyślić miejsce pod zabudowę jest jednym z najważniejszych aspektów twojego przyszłego lokum.


Dom energooszczędny – konieczność, ale i korzyści.

Budowa domu to bardzo często jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Nic dziwnego to nie tylko skomplikowane logistycznie, ale także poważne zadanie, wymagające ogromnych nakładów, zarówno tych finansowych jak i emocjonalnych.


Domy z prefabrykatów - kiedyś - wielka płyta.

Bezpowrotnie minęły czasy "wielkiej płyty". Dom z prefabrykatów to dzisiaj zupełnie coś innego.


Fundament płytowy kontra fundament tradycyjny.


Na dobrych fundamentach - czyli jak zbudować dom.


Ściany z keramzytu.

Ściany z keramzytu to rzeczywistości ściany w postaci prefabrykatów keramzytobetonowych, , które produkowane są przez wyspecjalizowane wytwórnie i dowożone bezpośrednio na plac budowy.

Domy z biura projektowego Abakon: seria projektów Abakon Piatto


Kolaż projektów: Abakon Piatto


Zapraszamy do kolejnego artykułu dotyczącego projektów, które wyszły spod ręki projektantów z naszej pracowni. Tym razem przyglądamy się serii domów Abakon Piatto. Nie sposób przejść obojętnie obok choćby jednego spośród projektów z tej serii. To cztery domy, które są absolutnie oryginalne i nowoczesne, a projektant nie szczędził w nich śmiałych rozwiązań. Przyjrzyjmy się zatem każdemu z nich.


Abakon Piatto 1

To projekt domu parterowego, którego powierzchnia zabudowy wynosi nieco ponad 102 m2, a powierzchnia użytkowa- ponad 86 m2. Architektura domu już na pierwszy rzut oka urzeka nowoczesnością. Charakterystyczny front domu uzyskany został dzięki poprzecznej ścianie, która oddziela część wejściową domu od wiaty garażowej. Płaski dach podkreśla modernistyczny styl Piatto 1. Co znajdziemy wewnątrz budynku? Wchodząc do środka mamy wiatrołap, który mieści funkcjonalną garderobę, a także pomieszczenie gospodarcze. Dalej- strefa prywatna domowników, czyli trzy sypialnie, a vis a vis nich- łazienka. Drugą część domu stanowi wspólna przestrzeń dzienna, czyli otwarta kuchnia z jadalnią i salonem. Stąd dostaniemy się na taras będący wygodnym połączeniem domu z ogrodem.


Piatto1_wizualizacja

Piatto 1_wizualizacja (2)

Szczegóły projektu: Abakon Piatto 1


Abakon Piatto 2

Dom według projektu Abakon Piatto 2 ma taki sam metraż i rozkład pomieszczeń jak jego poprzednik. Również i tutaj mamy duże przeszklenia w salonie, a także swobodny dostęp do tarasu. Główną różnicę w stosunku do Piatto 1 stanowi ciekawa forma dachu dwuspadowego. Tu także projektant wyodrębnił garaż pod zadaszeniem od strony frontowej budynku. Kształt Abakon Piatto 2 sprawia, że dom ma designerski wygląd, wspaniale wpisując się w charakterystykę tej wyjątkowej serii.


Piatto 2_wizualizacja

Piatto 2_realizacja

Szczegóły projektu: Abakon Piatto 2


Abakon Piatto 3

Kolejny projekt, to Abakon Piatto 3. To dom piętrowy, którego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 115 m2. Jest to budynek o ciekawej formie architektonicznej, przypominającej dom typu kostka, z płaskim dachem. Podobnie jak w poprzednich projektach Piatto, również tutaj projektant uwzględnił wygodną szafę w wiatrołapie, a obok wejście do pomieszczenia gospodarczego. Dalej znajdziemy kuchnię z przejściem do spiżarki. Na tym poziomie znajduje się także wygodna łazienka, a także duże i bardzo jasne pomieszczenie dzienne, czyli salon połączony z jadalnią. Stąd też jest swobodne wyjście na taras. Na piętrze przewidziane zostały trzy sypialnie, a w jednej z nich- garderoba. Jest tu również druga łazienka. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym projekcie balkon, na który wejść można z jednej z sypialni. Dodatkowo do bryły domu przylega garaż.


Piatto 3_wizualizacja (2)

Piatto 3_wizualizacja

Szczegóły projektu: Abakon Piatto 3


Abakon Piatto 4

Abakon Piatto 4, to największy metrażowo projekt z tej serii. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 132 m2. Tak samo jak jego poprzednik jest to dom piętrowy. On również przypomina swoim kształtem „kostkę”, jednak trzeba przyznać, że w tym przypadku projektant postawił na odważną i bardzo oryginalną formę, uwzględniając nowoczesne elementy architektoniczne oraz płaski dach. Wnętrze domu jest równie imponujące jak jego kształt. W centrum domu znajdują się schody prowadzące na piętro. Dzięki temu, pomieszczenia na parterze są przestronne, a większość z nich stanowi jedną, otwartą przestrzeń. Z pomieszczenia wiatrołapu przechodzimy do pokaźnych rozmiarów salonu, idąc dalej jest część przeznaczona na jadalnię, a następnie kuchnię. Na tym poziomie zaprojektowano również pomieszczenie gospodarcze, a także łazienkę z prysznicem. Do domu dołączony jest również garaż, a także komfortowy taras. Na piętrze mamy łazienkę z wanną i dwie bliźniacze sypialnie. Trzeci, największy pokój, oprócz części sypialnej ma prywatną łazienkę oraz garderobę.


Piatto 4_wizualizacja

Piatto 4_realizacja

Szczegóły projektu: Abakon Piatto 4


Seria domów Abakon Piatto powstała z myślą o Klientach, którzy oczekują niestandardowych rozwiązań i niepowtarzalnego designu. Cztery projekty Piatto to dobra opcja dla osób szukających nietuzinkowego projektu, który oprócz zachwycającego wyglądu będzie równocześnie komfortowy i funkcjonalny.Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski