Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon DUO

Technologia bez tajemnic

Jak powstają ściany z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Piatto

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Ostatni etap budowy domu z keramzytu za nami!

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon SZT

Cykl DIY

Montaż wentylacji mechanicznej - cz.I

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon 2009

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Jak wybrać projekt domu? Abakon 2018 SE oczami Inwestora

Projekty domów Abakon

Projekty z serii: Abakon Padiglione

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Działka budowlana – jak znaleźć swoje miejsce na ziemi?

Projekty domów Abakon

Projekty: Abakon Modulo

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Nasze okna na świat... czyli jak wybrać okna do domu z keramzytu?

Projekty domów Abakon

Projekt: Abakon 2019 SE

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Dach gotowy, okna zamontowane, mamy SSZ!

Budowa przy kawie

Własny dom- nieosiągalne marzenie, a może.. korzystna decyzja?

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Montaż ścian parteru i poddasza w niecałe 2 dni!

Cykl ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Kredyt w czasach pandemii?

Drugi wpis z cyklu ,,Buduję i pracuję z Abakonem''!

Płyta fundamentowa w 4 dni? Czy obyło się bez niespodzianek?

Rusza nowy cykl na blogu!

Poznaj historię naszej Inwestorki, która jednocześnie jest członkiem naszego zespołu!

Współczynnik przenikania ciepła - ile powinien wynosić?

Współczynnik przenikania ciepła to priorytetowy parametr przy budowie nowych domów (także przy modernizacji budynków) i jest niemożliwym zignorowanie go przy planowaniu budowy.


Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa.

Energia pierwotna, energia użytkowa i energia końcowa to podstawowe pojęcia w oszczędzaniu energii.

Warunki techniczne 2021 - WT2021.

Warunki techniczne 2021 to nowe restrykcyjne wymagania przy budowie domów. O co chodzi - przeczytaj...

Dobra firma budowlana - czyli podstawa

Wyboru dobrej, sprawdzonej i pewnej firmy budowlanej dokonujmy racjonalnie..


Zakup działki budowlanej

Zanim zbudujesz swój własny dom prędzej czy później staniesz przed wyborem działki budowlanej. Jak się nietrudno domyślić miejsce pod zabudowę jest jednym z najważniejszych aspektów twojego przyszłego lokum.


Dom energooszczędny – konieczność, ale i korzyści.

Budowa domu to bardzo często jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Nic dziwnego to nie tylko skomplikowane logistycznie, ale także poważne zadanie, wymagające ogromnych nakładów, zarówno tych finansowych jak i emocjonalnych.


Domy z prefabrykatów - kiedyś - wielka płyta.

Bezpowrotnie minęły czasy "wielkiej płyty". Dom z prefabrykatów to dzisiaj zupełnie coś innego.


Fundament płytowy kontra fundament tradycyjny.


Na dobrych fundamentach - czyli jak zbudować dom.


Ściany z keramzytu.

Ściany z keramzytu to rzeczywistości ściany w postaci prefabrykatów keramzytobetonowych, , które produkowane są przez wyspecjalizowane wytwórnie i dowożone bezpośrednio na plac budowy.

Domy z biura projektowego Abakon: seria projektów Abakon SZT


Projekty domów z keramzytu serii Abakon SZT


Przedstawiamy kolejne projekty z pracowni projektowej Abakon. Nadszedł czas na coś zupełnie wyjątkowego, a mianowicie serię: Abakon SZT, do której należą cztery domy. Ich szczególny charakter widać już na pierwszy rzut oka- wspólnym mianownikiem jest tutaj charakterystyczny styl tzw. „nowoczesnej stodoły”. Prosta, a czasami wręcz „surowa” bryła oraz bezokapowy dach dwuspadowy- to dwie główne cechy wspólne tych projektów. Wydawałoby się, że przyjęcie takiej konwencji nie daje projektantowi zbyt wielkiego pola do popisu, jednak nic bardziej mylnego! Przyjrzyjmy się więc poszczególnym projektom z serii Abakon SZT.

Abakon SZT

Pierwszy dom z serii: Abakon SZT jest bardzo przestronny- jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 172 m2. To metraż zarówno parteru jak i użytkowego poddasza. W jednolitej bryle domu uwzględniony został między innymi garaż, który zajmuje ponad 20 m2. To dogodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy martwić się gdzie na działce umieścić dodatkowy budynek na samochód. Dzięki uwzględnieniu garażu zyskujemy tutaj również dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, a także spiżarkę- do której oczywiście dostaniemy się bezpośrednio z kuchni. Co jeszcze znajduje się na parterze? Wracając do wspomnianej kuchni, zaznaczyć należy, że stanowi ona jakby przedłużenie jednego, przestronnego pomieszczenia, którym jest salon z jadalnią. Tutaj projektant przewidział duże przeszklenia, a także wyjście na taras. Ponadto znajduje się tu pomieszczenie przeznaczone na gabinet, toaleta, pomieszczenie gospodarcze (które doskonale sprawdzi się w roli pralni). W wiatrołapie natomiast znajdziemy dwie funkcjonalne szafy.


Abakon SZT wizualizacja

Abakon SZT realizacja


Bardzo ciekawie rozwiązany jest tutaj układ poddasza. Znaczna jego część jest niezabudowana, więc nad częścią dzienną domu mamy otwartą przestrzeń, aż do samego stropu. Część użytkowa poddasza stanowi jakby ogromną antresolę, a na niej trzy sypialnie i aż dwie łazienki.


Kolaż SZT wnętrza


Sprawdź szczegóły Abakon SZT


Abakon SZT 130

Kolejna propozycja z tej serii to Abakon SZT 130. Tym razem mamy tu dom parterowy, którego powierzchnia podłóg wynosi nieco ponad 124 m2. Taki metraż zapewnia komfortowe warunki użytkowania, bo znajdziemy tu przestronny wiatrołap, który zmieści dwie zabudowane szafy, pomieszczenie gospodarcze z miejscem na pralnię, trzy sypialnie, dwie łazienki oraz dodatkową toaletę. Salon z jadalnią i kuchnią, z której dostaniemy się do spiżarni jest niemal identyczny jak w pierwszej wersji SZT, podobnie jak i układ tarasu.

Abakon SZT 130 wizualizacja_1

SZT 130_realizacja

Sprawdź szczegóły Abakon SZT 130


Abakon SZT 90

Trzeci projekt należący do rodziny Abakon SZT to nasza „dziewięćdziesiątka”. To najmniejsza spośród wszystkich propozycji z tej serii, ma bowiem niecałe 90 m2 powierzchni użytkowej. Ten stosunkowo niewielki metraż, został tak przemyślany, że tworzy niebywale funkcjonalną i komfortową przestrzeń. Projektant przewidział tutaj łączoną przestrzeń dzienną składającą się z kuchni, salonu i jadalni, trzy sypialnie, przestronną łazienkę i osobne WC. Ciekawą opcją jest tu pomieszczenie garderoby przy sypialni małżeńskiej. Projekt ten jest dedykowany dla właścicieli wąskich działek, z możliwością dostawienie wiaty lub garażu.


Abakon SZT 90 wizualizacja_1

Abakon SZT 90 wizualizacja_2

Abakon SZT 135

Najnowszy projekt SZT, który dołączył do naszej oferty wiosną tego roku otrzymał nazwę Abakon SZT 135. Właśnie tyle wynosi metraż jego powierzchni podłóg: 135 m2. Powierzchnia użytkowa to nieco ponad 100 m2. Nie sposób odmówić temu projektowi uroku. Przedstawiamy go w dwóch wariantach kolorystycznych dachu i elewacji: pierwsza propozycja jest bardziej nowoczesna, minimalistyczna, natomiast druga, to ukłon w stronę tradycji. Jest to domek niezwykle zgrabny, o ładnej bryle, z poddaszem użytkowym. Na parterze mamy duże pomieszczenie- część dzienną- podobnie jak we wcześniejszych projektach SZT- otwartą kuchnię, połączoną z jadalnią i salonem oraz wyjściem na taras. Na parterze znajduje się także sypialnia, z prywatną garderobą i łazienką, dodatkowe pomieszczenie z toaletą, wiatrołap oraz pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu projektant przewidział trzy sypialnie, przestronną łazienkę oraz osobną garderobę. Przestrzeń domu została maksymalnie wykorzystana, by zapewnić komfort użytkowania.


Abakon SZT 135_dwie wersje

Abakon 135 wizualizacja

Sprawdź szczegóły Abakon SZT 135


Seria domów Abakon SZT, tak różnorodna pod względem metrażu jak i ilości pomieszczeń w projektach wchodzących w jej skład . Większy dom, czy mniejszy? Z poddaszem użytkowym czy parterowy? Na dużą działkę, czy zupełnie niewielką? Jeśli tylko lubisz styl „nowoczesnej stodoły” z pewnością wśród projektów SZT znajdziesz dom, który spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski