Abakon 2011 SE

Cena netto od 310 380,00 zł

Powierzchnia zabudowy:133,40 m2
Powierzchnia całkowita:133,40 m2 Powierzchnia użytkowa:105,19 m2
Powierzchnia podłóg:105,19 m2 Wysokość w kalenicy:5,87 m
Kubatura:593,55 m3

O projekcie domu Abakon 2011 SE Regular

Jest to odświeżona wersja poprzedniego projektu 2011 SE. Współczesny parterowy budynek, który ze względu na swoją powierzchnię – 105,19 m2, dedykowany jest głównie dla czteroosobowej rodziny. Dom ma klasyczną, geometryczną bryłę, zwieńczoną ciemnym, dwuspadowym dachem.
Swoją estetyką nawiązuje do najświeższych trendów w architekturze. Surową biel tynku przełamano ciepłym odcieniem drewna nadając całości atrakcyjny charakter.
Na jednej kondygnacji udało się zaplanować dwie funkcjonalne strefy – dzienną przeznaczoną do wspólnego użytku oraz intymną, nocną.
Po przekroczeniu wiatrołapu wchodzimy do pokoju dziennego, który jest sercem każdego domu. Tutaj znajduje się wygodna sofa, kino domowe oraz kominek, przy którym domownicy mogą się zrelaksować oraz rodzinnie spędzić czas. Wnętrze salonu płynnie przenika z ogrodem, poprzez duże okna.

Dzięki przesuwnym drzwiom z wyjściem na taras domownicy mają zapewniony nieustanny kontakt z otaczającą naturą. Zadaszenie nad tarasem tworzy miejsce idealne do odpoczynku i przyjęcia gości. Drzwi przesuwne są dostępne zarówno z części salonu jak i od strony jadalni.
Kuchnia została zaprojektowana w lewym narożniku domu z dodatkową przestrzenią na spiżarkę, dyskretnie schowana przed wzrokiem gości. Jej naturalnym przedłużeniem stała się jadalnia, która łączy się również z salonem. Pozostała przestrzeń to pomieszczenie gospodarcze dostępne z wiatrołapu oraz gościnna toaleta, dzięki której druga łazienka jest przeznaczona wyłącznie dla mieszkańców domu.
Do strefy prywatnej, zwanej również nocnej przechodzi się z pokoju dziennego. Tutaj pokoje połączone są niewielkim holem, z którego dostępna jest również wspólna łazienka, dodatkowo sypialnia małżeńska ma swoją indywidualną garderobę.


Prawa autorskie do przedstawionego projektu przysługują Abakon Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą ul. Wyzwolenia 49 A, 43-300 Bielsko-Biała. Kopiowanie, adaptacja, rozpowszechnianie, przedruk i publikacja w jakiejkolwiek formie (również elektronicznej) całości lub części projektu dla celów komercyjnych i prywatnych, bez zgody autorów, jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.

Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski