Abakon 2011 SE

Cena netto od 240 850,00 zł

Powierzchnia zabudowy:118,17 m2
Powierzchnia całkowita:118,17 m2 Powierzchnia użytkowa:101,28 m2
Powierzchnia podłóg:101,28 m2 Wysokość w kalenicy:6,00 m
Kubatura:520,00 m3

O projekcie domu Abakon 2011 SE

Współczesny parterowy budynek, który ze względu na swoją powierzchnię – 101,28 m2, dedykowany jest głównie dla czteroosobowej rodziny. Dom ma klasyczną, geometryczną bryłę, zwieńczoną ciemnym, dwuspadowym dachem. Swoją estetyką nawiązuje do najświeższych trendów w architekturze. Surową biel tynku przełamano ciepłym odcieniem drewna oraz jasnym kamieniem, nadając całości atrakcyjny charakter.
Na jednej kondygnacji udało się zaplanować dwie funkcjonalne strefy – dzienną przeznaczoną do wspólnego użytku oraz intymną, nocną.
Po przekroczeniu wiatrołapu wchodzimy do pokoju dziennego, który jest sercem każdego domu. Tutaj znajduje się wygodna sofa, kino domowe oraz kominek, przy którym domownicy mogą się zrelaksować oraz rodzinnie spędzić czas. Wnętrze salonu płynnie przenika z ogrodem, poprzez duże okna oraz spory świetlik w dachu.

Dzięki takiemu zabiegowi domownicy mają zapewniony nieustanny kontakt z otaczającą naturą. Idealnym również uzupełnieniem wewnętrznej przestrzeni jest otwarty na ogród taras, dostępny zarówno z części wypoczynkowej, jak i od strony sypialni dla rodziców.
Kuchnia została zaprojektowana w lewym narożniku domu, dyskretnie schowana przed wzrokiem gości. Jej naturalnym przedłużeniem stała się jadalnia, która łączy się również z salonem. Pozostała przestrzeń to pomieszczenie gospodarcze dostępne z wiatrołapu oraz gościnna toaleta, dzięki której nasi goście nie będą musieli korzystać z łazienki przeznaczonej wyłącznie dla członków rodziny.
Do strefy prywatnej, zwanej również nocnej przechodzi się z pokoju dziennego. Tutaj pokoje połączone są niewielkim holem, z którego dostępna jest również wspólna łazienka.


Prawa autorskie do przedstawionego projektu przysługują Abakon Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą ul. Wyzwolenia 49 A, 43-300 Bielsko-Biała. Kopiowanie, adaptacja, rozpowszechnianie, przedruk i publikacja w jakiejkolwiek formie (również elektronicznej) całości lub części projektu dla celów komercyjnych i prywatnych, bez zgody autorów, jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.

Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2019
Realizacja strony internetowej Weboski