Album budowy

Technologię wykonania domu jest dopasowana do projektu. Dobieramy odpowiednie technologie i materiały. Dokładny opis wraz z kosztami prac otrzymają Państwo od doradcy klienta. Zakres prac jest elastyczny - ustalamy go wspólnie z inwestorem.

Wykonanie fundamentu płytowego

Fundament płytowy wykonujemy na każdym rodzaju gruntu. Stosujecie go na gruntach o słabej nośności, przy wysokim poziomie wód gruntowych oraz na terenach sejsmicznych. Płyta fundamentowa rozkłada obciążenia na dużą powierzchnię zapewniając równomierne osiadanie. Wykonujemy go na warstwie stabilizująco-drenażowej podbudowy z kruszywa i ocieplany od spodu styropianem ekstrudowanym XPS. Fundament nie wymaga posadowienia poniżej głębokości przemarzania gruntu. W porównaniu z fundamentem tradycyjnym zapewnia lepszą izolacyjność cieplną budynku, niwelując mostki cieplne w miejscu ustawienia ścian nośnych. Płyta stanowi jednocześnie podłogę parteru na której można ułożyć materiały okładzinowe bez konieczności wykonywania warstwy jastrychu podłogowego.


Montaż ścian prefabrykowanych z keramzytu

Praefa to system prefabrykowanych, wielkowymiarowych elementów stosowany z powodzeniem w Danii i Niemczech od ponad 50 lat. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne wykonane w tej technologii mogą być kształtowane bez ograniczeń modułowych, zatem znajduje zastosowanie dla każdego, nawet skomplikowanego projektu architektonicznego. Na etapie produkcji wykonuje się również bruzdy pod instalacje oraz puszki elektryczne. Montowanie ścian trwa zaledwie kilka godzin, nie ma również konieczności wykonywania prac mokrych, przez co czas budowy domu skraca się nawet do 3 miesięcy. Niewątpliwą zaletą jest możliwość prowadzenia prac o każdej porze roku. Precyzja wykonania i wysoka trwałość sprawiają, że ściany prefabrykowane są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ścian murowanych. Bardzo dobrze akumulują ciepło, mają wysoką dźwiękoizolacyjność oraz są ogniotrwałe. Ściany mają gładką powierzchnię, zatem nie ma konieczności wykonywania tynków wewnątrz domu, co również przekłada się na krótszy czas budowy i niższe koszty. Z zewnątrz ściany ociepla się tradycyjnie styropianem.


Więźba dachowa i pokrycie dachu

Więźbę dachową z drewna iglastego wykonujemy bezpośrednio na budowie. Na krokwiach układana jest folia wstępnego krycia. Folię przytwierdza się do krokwi za pomocą rusztu z kontrłat i łat. Folia ta pełni dwie funkcje w konstrukcji dachu, z jednej strony przepuszcza parę wodną przedostającą się z wnętrza domu na zewnątrz, a z drugiej stanowi barierę dla wiatru i wilgoci pochodzącej z topniejącego śniegu i kropli deszczu nawiewanych pod pokrycie. Szczelina wentylacyjna, ciągnąca się od okapu po kalenice, między folią a rusztem zapewnia cyrkulację powietrza i odprowadzenie gromadzącej się wilgoci stanowiącej zagrożenie dla konstrukcji dachu. Następnie do łat przytwierdzane są dachówki.


Wykonanie stropu typu filigran i schody żelbetowe

W zależności od projektu wykonujemy stropy żelbetowe i drewniane. Podstawowym elementem żelbetowych stropów typu Filigran są cienkie płyty prefabrykowane dostarczane na budowę. Płyty prefabrykowane są zbrojone jednokierunkowo prętami nośnymi z zabetonowanymi kratownicami z prętów stalowych. Płyty opiera się na podporach stałych i montażowych. Na stykach płyt układa się zbrojenie chroniące przed klawiszowaniem oraz zbrojenie górne, a następnie wykonaną na budowie warstwę nadbetonu. Kratownice przestrzenne umożliwiają zespolenie obu elementów. krótszy czas wykonywania stropu w porównaniu do tradycyjnych stropów monolitycznych nieograniczony kształt i dowolna rozpiętość płyty prefabrykowane redukując ilość robót szalunkowych gładka powierzchnia sufitu ułatwiająca jego wykończenie wysoka nośność zabezpieczenie przed klawiszowaniem prowadzącym do powstawania rys


Prace wykończeniowe wnętrza i strop drewnianyOcieplenie elewacji styropianemStan "pod klucz"Wykończenie elewacji


Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2021
Realizacja strony internetowej Weboski