Domy energooszczędne.Domy ENERGO (energooszczędne)

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem w budownictwie. Współpracujemy z dużą grupą specjalistów w dziedzinie projektowania i budowy domów energooszczędnych, w których znajdują zastosowanie liczne rozwiązania mające wymierny wpływ na koszty utrzymania domu. Pozwalają one ograniczyć negatywny wpływ budynków na środowisko naturalne a jednocześnie poprawiają komfort użytkowania i znacząco zmniejszają koszty eksploatacji.

Energo to także inwestycja

Budowa domu energooszczędnego i niskoenergetycznego to inwestycja w przyszłość. Należy być świadomym, że koszty budowy takich domów są nieco wyższe w stosunku do budowy domu tradycyjnego. Jednocześnie musimy pamiętać, że dom energooszczędny będzie eksploatowany przez długi czas i dlatego korzyści wynikające z zastosowania rozwiązań odnawialnych źródeł energii takich jak fotowoltaika, pompy ciepła, wentylacja mechaniczna, rekuperacja i inne powinniśmy rozważać w perspektywie wielu lat.

W obecnej sytuacji domy jednorodzinne są odpowiedzialne za 35% emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej. Dlatego dzięki zastosowaniu rozwiązań energooszczędnych w budownictwie, zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju, możemy my sami w niemałym stopniu przyczynić się do poprawy kondycji środowiska.
Samowystarczalność domów energo

Samowystarczalność domów energo

Domy zeroenergetyczne są samowystarczalne pod względem energetycznym. Nasze innowacyjne podejście do budowy domów energooszczędnych nie opiera się tylko na ogólnie przyjętych zasadach projektowania tego typu budynków, szczególną uwagę poświęcamy bowiem właściwemu ociepleniu ścian, płyty fundamentowej, dachu i stropu. Montujemy w nich energooszczędne, sześciokomorowe trzyszybowe okna o współczynniku Ug=0,5W/m²K. Wykonujemy także ciepły montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Ściany naszych domów, które wykonujemy w technologii prefabrykatów keramzytowych, mają grubość 15 cm (ściany zewnętrzne) i 10 cm (ściany wewnętrzne). Zimą doskonale akumulują ciepło, natomiast w okresie letnim zapewniają przyjemną temperaturę wewnątrz budynku. Domy zeroenergetyczne wyposażamy w zintegrowany system pompy ciepła bezpośredniego wraz z systemem ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Opcjonalnie proponujemy system chłodzenia domu. Dodatkowo domy wyposażane są w zestaw ogniw fotowoltaicznych przeznaczony dla systemu pompy ciepła bezpośredniego.

Nasz PAKIET ENERGO


Pakiet na potrzeby energooszczędnościProjekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski