Zamów wycenę

Kontakt stan surowy otwarty
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Bartosz Ogiegło
Specjalista ds. ofertowania
882-009-737
b.ogieglo@abakon.com

Wyślij zapytanie

Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomość e-mail na adres biuro@abakon.com Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Schiedel Quadro Pro

Producent: Schiedel

Schiedel Quadro Pro to system powietrzno-spalinowy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem i olejem w budownictwie mieszkaniowym. Podstawowym elementem konstrukcji komina jest zaawansowana technologicznie, unikalna i nowoczesna profilowana rura ceramiczna.

Właściwości:
• odporny na wilgoć,
• przystosowany do kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych,
• do kotłów gazowych i olejowych,
• możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu,
• umożliwia pracę bez konieczności wykorzystania powietrza z pomieszczenia,
• odpowiedni dla temperatur spalin do 200°C,
• podwyższa sprawność współpracujących kotłów poprzez oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła,
• łatwy w montażu, mały ciężar i gabaryty,
• cienkościenna, unikalnie profilowana 66-centymetrowa rura ceramiczna,
• do zastosowania w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych,
• oszczędność powierzchni mieszkalnej,
• system kominowy oznakowany CE zgodnie z normą EN 13063-2:2005+A1:2007 oraz EN 13063-3:2007.

Informacje:

Komin powietrzno-spalinowy Quadro Pro składa się z unikalnie profilowanej, izostatycznie prasowanej rury ceramicznej, pustaka zewnętrznego z keramzytobetonu i pierścieni dystansowych centrujących rurę wewnętrzną.

Rura ceramiczna Quadro Pro
Profilowana 66-centymetrowa rura wewnętrzna Quadro Pro wykonana została w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne. Izostatyczna metoda prasowania sprawia, że spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa w zakresie funkcji i eksploatacji. Charakteryzuje się ponadto wysoką szczelnością, wytrzymałością i odpornością na działanie agresywnego kondensatu.

Pustak zewnętrzny Quadro Pro
Pustak zewnętrzny Quadro Pro o wysokości modułowej 33 cm wykonany jest z betonu lekkiego. W narożnikach ma otwory przeznaczone do montażu płyty przykrywającej, które można wykorzystać również do wykonania usztywnienia komina lub sprężenia prętami zbrojeniowymi.

Pierścienie dystansowe
Rury ceramiczne w pustakach Quadro Pro centrowane są przy pomocy pierścieni dystansowych, które ułatwiają dodatkowo kształtowanie spoin między rurami ceramicznymi i zwiększają szczelność ich połączeń.

Rotempo
Połączenie kielichowe rur ceramicznych jest dodatkowo zabezpieczone specjalnym, odpornym na kondensat, silikonem Rotempo, który zapewnia wysoką szczelność komina, również w przypadku pracy w nadciśnieniu.

Zakończenie komina
Konstrukcja komina z płytą przykrywającą i stożkiem wylotowym spalin pozwala na bezpieczne oddzielenie od siebie powietrza potrzebnego do spalania i gazów spalinowych. Płyta przykrywająca mocowana jest do górnych pustaków przy pomocy czterech gwintowanych prętów. Pręty te wprowadza się do przewidzianych do zbrojenia otworów w pustakach, a pustą przestrzeń zalewa zaprawą.

Element przyłączeniowy komina
Przy współpracy z kotłami z zamkniętą komorą spalania podłączenia przewodów, odpowiednio powietrznego i spalinowego, realizuje się z wykorzystaniem uszczelek przyłącza komina. Uszczelki osadzone są w elemencie przyłączeniowym.

Dane teleadresowe

Abakon Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Wyzwolenia 49 A, 43-300 Bielsko-Biała

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Godziny odbioru materiałów:
poniedziałek - piątek: 6:30 - 15:30

Abakon budowa domów
Generalny wykonawca domów w technologii keramzytowej.

Materiały budowlane

bloczki fundamentowe, pustaki ścienne, kominy systemowe, stropy Teriva, pokrycia dachowe, akcesoria dachowe, drzwi wewnętrzne, drzwi zewnętrzne, bramy garażowe, okna, rolety zewnętrzne, kotły gazowe, kotły na paliwo stałe, wymienniki ciepła, grzejniki łazienkowe, grzejniki płytowe, ogrzewanie podłogowe, pompy ciepła, centralne odkurzacze, sucha zabudowa, elewacje, tynki, bramy wjazdowe posesyjne, ogrodzenia, system inteligentnego domu

Śląskie

Bielsko-Biała, Bieruń, Brenna, Chybie, Cieszyn, Gostyń, Jasienica, Jastrzębie-Zdrój, Jaworze, Jaworzno, Jeleśnia, Kobiór, Korbielów, Kozy, Lipowa, Miedzina, Międzybrodzie Żywieckie, Mikołów, Milówka, Mysłowice, Ochaby Wielkie, Orzesze, Pawłowice, Pszczyna, Rychwałd, Sopotnia Wielka, Strumień, Suszec, Szczyrk, Tychy, Ustroń, Warszowice, Węgierska Górka, Wilkowice, Wisła, Wyry, Zebrzydowice, Żory, Żywiec

Zapisz się do newslettera

Małopolskie

Andrychów, Brzeszcze, Chełmek, Chrzanów, Jaroszowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty, Libiąż, Nidek, Oświęcim, Spytkowice, Targanice, Wadowice, Wieprz, Zator

Wszystko czego potrzebujesz
do budowy i remontu, od fundamentów aż po dach.

Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski