Prefabrykowane ściany keramzytowe

Firma Abakon oferuje swoim klientom unikatowe połączenie tradycji z nowoczesnością. System gwarantuje jednocześnie łatwe i szybkie wznoszenie budynku, jak również niskie zużycie materiałów dodatkowych. Jest to wręcz ekspresowa technologia, która nie wymaga od inwestora zgody na jakiekolwiek kompromisy. Prefabrykowane mury keramzytowe posiadają wszelkie atuty tak cenionej w budownictwie jednorodzinnym ceramiki, jednocześnie pozwalając na uzyskanie krótkiego czasu realizacji. Elementy keramzytowe wyróżniają się również gładką powierzchnią i nie wymagają zastosowania tynków wewnętrznych, mogą więc być od razu tapetowane oraz malowane, co pozwala oszczędzić czas, gdyż proces sezonowania tynków tradycyjnych może trwać nawet kilka miesięcy. Ściany z keramzytu chronione są 5-letnią gwarancją.


Jeśli lokalizacja nie pozwala na dojazd z prefabrykowanymi elementami ściennymi, możliwa jest budowa w technologii tradycyjnej, oczywiście z bloczków keramzytowych.

Przekrój przez ścianę

Prefabrykat keramzytowy to nic innego jak bardzo popularna w naszym kraju ceramika, z tym, że wykonana w monolicie. Grubość ścian zewnętrznych wykonanych w tej technologii wynosi 15cm, natomiast ścian wewnętrznych – 10cm. Posiada on bardzo dobre właściwości oraz odznacza się wysoką trwałością i wieloletnią żywotnością, określoną na minimum 200 do 300 lat. Producenci prefabrykatów udzielają na swoje wyroby 50 – letniej gwarancji. Czynnikami, które decydują o długiej żywotności są odporność na działanie wilgoci, pleśni, grzybów, kwasów i na procesy gnilne, jak również fakt, iż nie jest to materiał lubiany przez gryzonie lub owady.

Gotowe elementy ścienne mają wysokość piętra i doskonale nadają się do wznoszenia zarówno budynków jedno-, jak i wielorodzinnych, a także obiektów przemysłowych oraz wielokondygnacyjnych. Głównymi atutami tej bardzo chętnie stosowanej między innymi przez firmę Abakon technologii są: bardzo szybki czas realizacji budowy, nieograniczone możliwości kształtowania architektury, a także gwarancja najwyższej jakości wykonanych prac i korzystnej ceny. Spółka Abakon, która już od ponad piętnastu lat zajmuje się budową obiektów z prefabrykatów keramzytowych, może się pochwalić ogromnym doświadczeniem, którego efektem jest blisko dwieście nowych domów, jakie co roku powstają w całej Polsce. Powierzenie budowy firmie o tak znaczącym dorobku jest gwarancją profesjonalnej realizacji inwestycji bez stresu i wyrzeczeń.


Czym są kuleczki keramzytu

Keramzyt jest materiałem odpornym na nasiąkanie wody oraz różnego rodzaju grzyby i pleśni. Jego nasiąkliwość wynosi około 21% dla największych kulek – dotyczy tylko ich zewnętrznej otoczki.

Keramzyt nie chłonie wilgoci, a poddany jej działaniu bardzo szybko ją "oddaje" Ponadto użyty do produkcji elementów prefabrykowanych zapewnia dobry mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Reguluje parametry fizykochemiczne, i tworzy w ten sposób komfortowe, a przede wszystkim zdrowe i bezpieczne warunki do życia. Jest to materiał mrozoodporny i niepalny, stosunkowo wytrzymały i ciepły oraz całkowicie odporny na działanie żywych organizmów. Nie zanika pod wpływem ciepła i nie wydziela żadnych związków chemicznych ani gazów.
Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski