Technologie - jak budujemy


Decyzja o budowie domu pociąga za sobą szereg poważnych konsekwencji i pytań, na które należy odpowiedzieć. Działania inwestora nie kończą się na wyborze odpowiedniej działki, czy projektu domu. Jednym z głównych zagadnień, które należy rozważyć jeszcze na etapie projektowym jest wybór technologii.

W zależności od różnych ograniczających czynników, np. ekonomicznych czy czasowych, wybór może paść np. na technologię tradycyjną. Decydując się na ten wariant, należy się jednak liczyć z tym, że budowa domu zajmie około półtora roku. Inaczej jest w przypadku wyboru prefabrykatów keramzytowych, które pozwalają skrócić ten czas do około trzech–czterech miesięcy. Planując budowę domu, należy rozważyć obie możliwości, każda ze wspomnianych technologii ma bowiem swoje zalety i może być z powodzeniem stosowana. Najczęściej to budżet inwestora oraz wymagania i potrzeby przyszłych domowników decydują o wyborze danego rozwiązania, a przez to także o czasie budowy.

Firma Abakon oferuje swoim klientom unikatowe połączenie tradycji z nowoczesnością. System gwarantuje jednocześnie łatwe i szybkie wznoszenie budynku, jak również niskie zużycie materiałów dodatkowych. Jest to wręcz ekspresowa technologia, która nie wymaga od inwestora zgody na jakiekolwiek kompromisy. Prefabrykowane mury keramzytowe posiadają wszelkie atuty tak cenionej w budownictwie jednorodzinnym ceramiki, jednocześnie pozwalając na uzyskanie krótkiego czasu realizacji. Elementy keramzytowe wyróżniają się również gładką powierzchnią i nie wymagane są w ich przypadku tynki wewnętrzne. Mogą być one od razu tapetowane, jak również malowane! Jest to kolejna oszczędność czasu, gdyż proces sezonowania tynków tradycyjnych może trwać nawet kilka miesięcy. Ściany z keramzytu chronione są 5-letnią gwarancją.
O domach z prefabrykatów keramzytowych piszemy więcej na naszej głównej stronie serwisu.

Jeśli lokalizacja nie pozwala na dojazd z prefabrykowanymi elementami ściennymi, możliwa jest budowa w technologii tradycyjnej, oczywiście z bloczków keramzytowych.
Ustawianoe gotowych ścian z keramzytu
Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2020
Realizacja strony internetowej Weboski