Kominy

Systemy kominowe służą do bezpiecznego odprowadzania gazów spalinowych do atmosfery. Działają na zasadzie różnicy temperatur wewnątrz komina i temperatury zewnętrznej. Kominy dopasowuje się do rodzaju kotła oraz paliwa, którym będzie ogrzewany budynek.


Komin Schiedel RONDO

Schiedel Rondo jest niedrogim systemem kominowym składającym się z elementów prefabrykowanych. Komin przeznaczony jest do odprowadzania spalin, o temperaturze 200°C do 400°C, z kotłów na paliwa stałe. Duże elementy systemowe znacznie skracają czas wznoszenia komina, co przekłada się na niższe koszty robocizny, przy jednoczesnej wysokiej precyzji wykonania.

Główną zaletą systemów kominowych Schiedel Rondo jest ich wysoka trwałość, dzięki wielowarstwowej konstrukcji specjalnie dopasowanych elementów.

System kominowy Schiedel Rondo.

System składa się prefabrykowanych pustaków zewnętrznych z betonu lekkiego oraz rury wewnętrznej wytworzonej z ceramiki ogniotrwałej. Pomiędzy elementami zakładany jest sznur z niepalnej wełny mineralnej, zapewniającej szczelne i trwałe połączenie. Powierzchnia zewnętrzna komina stanowi dobre podłoże pod tynk.

Warstwowa konstrukcja i elastyczne mocowanie rury ceramicznej zapobiega niebezpiecznym skutkom naprężeń termicznych, występujących w ceramice w przypadku pożaru sadzy lub pożaru budynku oraz uszczelnia komory powietrzne, stanowiące dodatkową izolację termiczną. Komin jest odporny na korozję i działanie wysokich temperatur, zapewnia dobry ciąg i jest łatwy w czyszczeniu.

System jest objęty 30 letnią gwarancją producenta.


Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2021
Realizacja strony internetowej Weboski