Materiały na elewacje

Piękne elewacje.Wykańczamy elewacje zgodnie z Państwa życzeniem. Niekonwencjonalnie wykończone elewacje są nieodłącznym elementem nowoczesnej architektury. Często łączą w sobie zaskakujące połączenie materiałów, kontrastowe barwy oraz rozmaite faktury. Mimo to różnorodności zastosowanych materiałów i kolorów są eleganckie i nieprzytłaczające. Lekkości elewacji nadaje również ciekawe oświetlenie. Wykańczane są innowacyjnymi materiałami, ale równie modne są tradycyjne materiały użyte w awangardowy sposób.

Nowoczesne materiały

Retro panel. Blachy na rąbek stojący łączone na zatrzask. Częściej stosuje się je na dachach, ale równie dobrze sprawdzą się na elewacji.

Beton architektoniczny. Modny materiał wykończeniowy. W myśl zasady minimalizmu, świetnie pasuje do nowoczesnej architektury. Umiejętnie zastosowanie płyt z betonu architektonicznego nadaje elegancji unikalnej elewacji.

Kompozyty drewniane (WPC). Niezwykle trwałe i odporne panele powstające z polimerów i mączki drewnianej. Doskonale imitują naturalne drewno, ale nie posiadają jego wad. Zastosowanie paneli drewnianych lub okładzin z desek dodaje uroku elewacji. Drewno jest eleganckie i nieodmiennie kojarzy się z ciepłym i przytulnym domem, w przypadku nowoczesnej architektury, wcale nie trzeba z tego rezygnować! Drewno na elewacji wygląda niezwykle efektownie. Ażurowa konstrukcja tworzy grę światła i cieni na elewacji, nadając jej niezwykłej lekkości.

Panele aluminiowe. Częsta wizytówka nowoczesnych biurowców i centrów handlowych, jednak z powodzeniem mogą być zastosowane również na domach jednorodzinnych. Mogą mieć dowolny kolor. Powierzchnia może być matowa lub z delikatnym połyskiem. Są niezwykle estetyczne i świetnie komponują się z przeszkleniami.

Tradycyjne materiały

Cegła klinkierowa. Cegła jest powszechnie stosowanym materiałem ściennym, użyta na elewacji nadaje budynkowi ciepła i uroku. Decydując się na dom nowoczesny nie trzeba całkowicie rezygnować z tego typu designu. Użycie cegły klinkierowej, najlepiej w innym niż czerwony, przygaszonym kolorze, na fragmencie elewacji może stworzyć ciekawy, nowoczesny efekt.

Kamień. Naturalny kamień w formie gładkich paneli elewacyjnych lub surowo łupany o nieregularnej fakturze jest materiałem klasycznym i ponadczasowym, mimo to świetnie komponuje się na nowoczesnych budynkach o nieskomplikowanej bryle.

Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2019
Realizacja strony internetowej Weboski