Podbitki dachowe.

Podbitki dachowe

Okap, czyli krawędź dachu wysunięta poza obrys ścian zewnętrznych, jest miejscem narażonym na osiedlanie się ptaków, gryzoni i owadów. Zainstalowanie podbitki dachowej (podsufitki) eliminuje problem szkodników. Dodatkowo zwiększa szczelność dachu, zabezpieczając krokwie i spód okapu przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych i zawilgoceniem. Wykonanie podbitki podnosi walory estetyczne budynku, pozwala ukryć krokwie i uzyskać spójność z elewacją i elementami wykończenia budynku. Może być również bazą do zainstalowania systemu oświetleniowego.

Do wykonania podbitek stosujemy listwy drewniane oraz z płyty cementowo-drzazgowej.

Podbitki z drewna sosnowego i świerkowego są zabezpieczone Drewnochronem, nadającym im równocześnie pożądany odcień. Listwy są układane równolegle do poziomej krawędzi dachu. Drewno zapewnia naturalny charakter i oryginalną stylistykę domu. Podbitki dachowe - płyty cementowo-drzazgowe.

Płyty cementowo-drzazgowe Cetris łączą w sobie zalety cementu i drewna. Są ekologiczne, łatwe w obróbce, lekkie i wytrzymałe. Materiał, z którego zostały wykonane, jest odporny na warunki atmosferyczne, w tym wilgoć i mróz, pleśń, grzyby i owady, oraz ognioodporny. Za sprawą pomalowania płyt farbą akrylową można uzyskać dowolny kolor podbitki i nadać budynkowi niepowtarzalny charakter.


Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2021
Realizacja strony internetowej Weboski