Wentylacja z odzyskiem ciepła

Rekuperator jest urządzeniem wspomagającym wentylację mechaniczną. Stosuje się go w celu zmniejszenia strat ciepła z budynku i w efekcie obniżenia wydatków na ogrzewanie. W rekuperatorze następuje wymiana ciepła z powietrza usuwanego do powietrza dostarczanego z zewnątrz. Przekazanie ciepła następuje bez bezpośredniego kontaktu strumieni powietrza nawiewanego i wywiewanego. Zużyte powietrze wraz z nadmiarem wilgoci i zapachem jest wywiewane na bieżąco z pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka i toaleta, a świeże powietrze, po wstępnym ogrzaniu, nawiewane do sypialni, pokoju dziennego i salonu. Urządzenie zapewnia stały napływ świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien.

Rekuperacja poprawia mikroklimat oraz jakość powietrza w budynku, które są niezwykle istotne dla dobrego samopoczucia człowieka. Rozwiązuje również problem pojawiania się grzybów i pleśni na skutek zbierania się w powietrzu wilgoci. Specjalne filtry oczyszczają powietrze nawiewane z pyłków roślinnych i drobnych cząstek. Intensywność rekuperacji może być regulowana przez użytkownika zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Wentylacja z odzyskiem ciepła.


W listopadzie 2019 roku, w czasie dnia otwartego w Wilkowicach, gościliśmy między innymi przedstawiciela firmy Prodmax. Publikujemy ten materiał mimo, chwilami, nie najlepszej jakości.


Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2021
Realizacja strony internetowej Weboski