O projekcie ABAKON 2010 SE.

Abakon 2010 SE to zgrabny dom o zwartej bryle przekryty dwuspadowym dachem. Utrzymany w jasnej tonacji tynk kontrastuje z wyrazistymi fragmentami kamiennej elewacji oraz opaskami wokół okien. Uwagę przykuwa również ciekawe obramowanie nad tarasem w formie drewnianej pergoli.

Głównym założeniem architektonicznym było stworzenie przytulnych przestrzennie wnętrz przy małej kubaturze obiektu. Funkcję komunikacyjną pełni niewielki hol, w którym znajdują się schody prowadzące na poddasze. Strefę aktywną tworzy pokój z kominkiem połączony z jadalnią, a nieco dalej znajduje się kuchnia z ukrytym pomieszczeniem gospodarczym. Dodatkową strefę dzienną stanowi taras. Ponadto na parterze znajduje się łazienka oraz pokój, w którym w zależności od potrzeb domowników można urządzić gościnną sypialnię albo zaciszny gabinet. Poddasze to natomiast strefa prywatna, która obejmuje sypialnię rodziców, sypialnie dzieci oraz wspólną wygodną łazienkę.

Mimo niewielkiej powierzchni budynek znakomicie pełni swoje funkcje, a jego wnętrze jest komfortowe i przytulne. Projekt dostępny również w wariantach z przestronnym poddaszem i wykuszem.


Prawa autorskie do przedstawionego projektu przysługują Abakon Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą przy ul. Wyzwolenia 49 A, 43-300 Bielsko-Biała. Kopiowanie, adaptacja, rozpowszechnianie, przedruk i publikacja w jakiejkolwiek formie (również elektronicznej) całości lub części projektu dla celów komercyjnych i prywatnych bez zgody autorów jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.
Projekt i budowa domów energooszczędnych. Copyright © Abakon 2021
Realizacja strony internetowej Weboski