Sprawdź kredyt Wycena budowy

Historia firmy

Swoją przygodę z keramzytem rozpoczęliśmy w 2002 roku. Początkowo naszą siedzibą było niewielkie biuro przy Placu Wolności w Bielsku- Białej. Zaczynaliśmy jako niewielka firma działająca na rynku lokalnym. Budowaliśmy domy w Bielsku- Białej i okolicach, realizując około 40-60 domów rocznie. Jako pierwsi w tej części Polski zainicjowaliśmy budowę domów w technologii prefabrykatów keramzytowych, która z biegiem lat zyskała dużą popularność i cieszy się coraz większy uznaniem.

Z biegiem czasu rozszerzyliśmy zasięg prowadzenia prac budowlanych na całe województwo śląskie, a następnie na Małopolskę. W wyniku tych działań otwarte zostały zamiejscowe Oddziały Abakon w Katowicach oraz w Krakowie.

W 2012 nastąpił kolejny ważny krok w rozwoju firmy. Właśnie wtedy jako niezależny byt zaczął funkcjonować Magazyn Materiałów Budowlanych Abakon.
Dwa lata później przenieśliśmy się do nowej, większej siedziby w Bielsku-Białej, przy ul. Wyzwolenia 49 A, gdzie pracujemy do dziś. To właśnie tutaj powstała przestrzeń do swobodnej pracy wszystkich działów, które systematycznie się powiększają. Uwzględnione zostało również miejsce do spotkań z naszymi Klientami.
Wraz z dynamicznym rozwojem firmy, powstały kolejne biura: we Wrocławiu, Kędzierzynie-Koźlu, Warszawie, a także w czeskiej Ostravie. Wraz z powiększeniem obszaru działalności znacznie wzrosła ilość realizowanych budów w skali roku. W 2020 roku było ich średnio już 150!
Miniony rok obfitował także w rozwój lokalnych Biur Obsługi klienta. Teraz możemy być jeszcze bliżej Was – znajdziecie nas również w Cieszynie, Oświęcimiu, Rzeszowie i Pszczynie.

Czym się zajmujemy?

Naszym znakiem rozpoznawczym jest budowa domów w technologii prefabrykatów keramzytowych. Dzięki niej dom może być gotowy nawet w 3 miesiące od wbicia pierwszej łopaty. Zanim to nastąpi, zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z budową, m.in. uzyskaniem pozwolenia na budowę. Nasza oferta obejmuje również pomoc doradcy finansowego w otrzymaniu kredytu oraz wsparcie dedykowanego opiekuna, który towarzyszy Inwestorowi na każdym etapie budowy.

Budujemy zarówno domy według autorskich projektów, jak i tych spoza naszej pracowni, dostosowując je do technologii keramzytowej. Na życzenie klienta możemy też zaprojektować dom od podstaw – dopasowany do indywidualnych wymagań i potrzeb.

Historia firmy to także historia naszych projektów.
Stale rozszerzamy naszą ofertę gotowych projektów domów. Są one zróżnicowane pod względem metrażu i stylu. Jednak każdy z nich traktujemy wyjątkowo, tak, by był dobrze przemyślany i komfortowy. Obecnie nasza oferta obejmuje 56 projektów domów. Znajdują się tam zarówno domy parterowe jak i z poddaszem użytkowym. Coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy klasycznych form jak i projektów bardziej nowoczesnych.

Naszym Klientom możemy zaproponować o wiele więcej, niż samo przeprowadzenie budowy. Oferujemy swoje usługi w zakresie znalezienia i kupna działki. Pomożemy w znalezieniu działki, która będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom Klienta. Jeżeli jest on już posiadaczem swojego kawałka ziemi – sprawdzimy, jak wygląda jego stan formalny oraz jakie daje możliwości budowy.

Dysponujemy pełnym zaopatrzeniem na budowę – działamy we współpracy z Magazynem Materiałów Budowlanych Abakon, w którym znajdują się wszystkie potrzebne elementy do budowy domu, od fundamentu po stan ,,pod klucz”.

Referencje

Zaufanie klientów i ich zadowolenie to nasz priorytet. Cenimy sobie każdą opinię, ponieważ tylko dzięki nim możemy ciągle poprawiać jakość naszych usług.

(…) trafiliśmy na ofertę firmy Abakon, która jako jedna z nielicznych i jedyna, za całkiem rozsądnie pieniądze, podejmuje się funkcji generalnego realizatora inwestycji i deklaruje załatwienie wszystkich spraw formalnych i uzgodnień aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Dla nas, mieszkających ponad 160 km od miejsca budowy, była to niezwykle atrakcyjna perspektywa!(…)

30.11.2019, Inwestor

Jesteśmy po drugiem etapie budowy domu (…) i oceniamy współpracę z firmą Abakon bardzo, bardzo dobrze! Trafiliśmy na profesjonalistów! (…) Przed nami jeszcze III i IV etap budowy. Mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie udana tak jak do tej pory, a z pewnością polecimy znajomym firmę Abakon.

Gliwice, 27.12.2018 r., Agnieszka Halina Szymczak

W domy wybudowanym przez Abakon spędzamy właśnie drugie Święta Bożego Narodzenia. Z perspektywy takiego czasu mogę już śmiało ocenić firmę Abakon. (…) Etap handlowy i stworzenie własnego projektu indywidualnego – cały ten etap przebiegł naprawdę sprawnie (…) Budowa 140 m2 parterówki w Żywcu rozpoczęła się w połowie roku. Prace biegły ekspresowo i po pół roku budynek stał już gotowy (…).

21.12.2018 r. , Kręcichwost

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą Abakon. Pełna, czytelna oferta, profesjonalne, fachowe doradztwo i zaangażowanie, w szczególności Pana Marcina Szeligi przekonało mnie do podpisania umowy. Współpraca przebiega wzorowo, projekt jest ze mną na bieżąco konsultowany, nanoszone są moje poprawki i zmiany, cały czas jestem w kontakcie z pracownikami firmy Abakon. (…) Zachęcam do nawiązania współpracy z firmą Abakon – to rzetelny i solidny partner do podpisania umowy na budowę domu.

Bielsko-Biała, 22.11.2018 r., Katarzyna Wójtowicz

(…) Firma Abakon od samego początku wiedziała jak bardzo zależy nam na czasie i śmiało mogę stwierdzić, iż sprostała naszym oczekiwaniom. Dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę do stanu pod klucz. Po 7 miesiącach od rozpoczęcia budowy mogliśmy zająć się urządzeniem naszego gniazdka… i tak w grudniu Święta spędziliśmy już w naszym wymarzonym domu. (…)

20.11.2018 r., Dawid Kręcichwost

Certyfikaty

Dbamy o jakość materiałów, z których powstają nasze domy. Wiemy bowiem, że najwyższej jakości materiały, to nie tylko inwestycja, która się opłaca, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort użytkowania domu. Właśnie dlatego współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi producentami materiałów budowlanych od etapu powstawania fundamentów, aż po stan „pod klucz”. Potwierdzeniem najwyższej jakości, są uzyskane certyfikaty współpracy.