Budowa systemem gospodarczym z Abakon

2021-03-16
Budowa systemem gospodarczym

Abakon otwiera się na coś zupełnie nowego! Teraz, oprócz kompleksowej budowy od fundamentu aż po stan pod klucz, firma proponuje swoim Klientom budowę systemem gospodarczym. Dzięki temu, inwestor sam decyduje, co chce zrobić w swoim domu własnymi siłami, a co powierzy firmie budowlanej. Brzmi interesująco, prawda? Zapraszamy do lektury artykułu.

System gospodarczy- czym właściwie jest?

Podejmując decyzję o budowie własnego domu stajemy przed szeregiem kwestii, które należy rozstrzygnąć, chcąc osiągnąć założony cel. Nasze priorytety i potrzeby, a także możliwości czasowe i finansowe warunkują to, na jaki projekt, technologię i system budowy się decydujemy. Jeśli chodzi o tą ostatnią kwestię, najczęściej wybór ogranicza się do dwóch ścieżek:

  • budowa kompleksowa z firmą, która jest generalnym wykonawcą,
  • budowa systemem gospodarczym- gdzie wszelkie przygotowania, załatwianie ekip poszczególnych etapów są na głowie inwestora. Najczęściej w tym przypadku, w budowę angażują się również członkowie najbliższej rodziny czy znajomi.

Każdy z tych systemów ma swoje plusy i minusy. Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby w takim razie połączenie rozwiązań najkorzystniejszych dla jednego i drugiego systemu? Właśnie taki system proponuje Abakon. O co dokładnie w nim chodzi? Wyjaśniamy poniżej.

Budowa gospodarczo z firmą budowlaną?

Wychodząc naprzeciw potrzebom Inwestorów, Abakon rozszerzył swoją ofertę, dając jeszcze większe możliwości tym, którzy planują budowę domu. Oprócz kompleksowej budowy- od etapu projektowego, przez fundament, aż do stanu wykończenia pod klucz, zaproponowano budowę gospodarczą. Co wchodzi w skład oferty? Przede wszystkim to inwestor decyduje, który etap budowy chce wykonać sam, a którym zajmuje się firma. Ta zaś proponuje następujące etapy: dostarczenie i montaż gotowych ścian z prefabrykatów keramzytowych. Oczywiście, takie ściany mają już przygotowane otwory pod rury instalacyjne oraz puszki. W pakiecie znajduje się również konstrukcja dachu i stropu.

Jest ona wykonywana z drewna iglastego klasy C-24, zgodnie z wybranym projektem, a następnie zabezpieczana paroprzepuszczalną membraną dachową. Kolejny krok, to pokrycie dachu. Po stronie inwestora pozostaje decyzja o wyborze typu dachówki, a jej montażem wraz kominkami dachowymi wentylacyjnymi oraz orynnowaniem zajmą się specjaliści z Abakon. Podobnie wygląda kwestia stolarki okiennej.

W standardzie oferty znajdują się energooszczędne okna trzyszybowe z profilami wzmocnionymi stalą. Okna posiadają ciepłą ramkę oraz są wyposażone w wysokiej klasy okucia. Na tym lista propozycji się nie kończy. Można bowiem skorzystać z dodatkowych pakietów, które zawierają wybrany rodzaj i zakres innych robót. Chodzi tu między innymi o montaż instalacji wewnętrznych, systemu ogrzewania, a także zewnętrznych prac wykończeniowych.

Propozycje gotowych projektów budowanych gospodarczo

Projekt budowany systemem gospodarczym_front

Na początek, w ofercie budowy systemem gospodarczym Abakon proponuje dwa projekty: Abakon SG 1 oraz nieco większy: Abakon SG 2. Oba projekty mają funkcjonalny i wygodny rozkład pomieszczeń oraz atrakcyjny stosunek ceny do metrażu. Co więcej, ich prosta bryła, korzystnie wpływa też na szybkość budowy.

Projekt budowany systemem gospodarczym_tył

Budowa domu systemem gospodarczym, zaproponowana przez firmę budowlaną, z 18-letnim doświadczeniem w realizacji marzeń o własnym domu- teraz jest możliwa. Abakon nieprzypadkowo wychodzi na rynek z taką ofertą. Wieloletnia praktyka w budownictwie i około 150 budów prowadzonych rocznie, to gwarancja pewności, że Twój dom może być wybudowany szybko, sprawnie i niedrogo.

Poznaj szczegóły: TUTAJ

Czytaj więcej

2024-04-09

Nowy wymiar salonu

2024-03-26

Zamieszkaj z Abakonem już na jesień

2024-03-21

„Szklane domy”: czy duże przeszklenia w domu to tylko moda?

2024-03-14

Wiosna u progu: jak przygotować dom na najbliższe miesiące 

2024-02-20

Nowy dom w 3 miesiące! Jak to możliwe?

2024-02-02

Budowa własnego domu

by Lokesh Dhakar with MIT License

ABAKON BD sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com