Sprawdź kredyt Wycena budowy
28.12.2020

Dobra firma budowlana

Dobra firma budowlana czyli podstawa. Wyboru dobrej, rzetelnej, pewnej firmy budowlanej dokonujmy racjonalnie…

dobra firma budowlana

Rzetelna firma budowlana – jak szukać?

Budowa domu to wyzwanie, które czeka każdego kto chce zamieszkać w swoim wymarzonym domu. Niestety nie należy ona do łatwych zadań i jest również bardzo kosztowna. Mimo to czasami lepiej jest zatrudnić fachowców od budownictwa, niż samemu pakować się w coś czego robić do końca nie potrafimy. Każdy Polak słynie z tego, że chce wszystko robić samemu. Jednak takie wyzwanie jak budowa domu to rzecz, która powinni robić raczej wykwalifikowani robotnicy.

Chcąc wybudować dom trzeba spojrzeć na niektóre aspekty chłodno i racjonalnie. Nie można kierować się zbyt bardzo emocjami i pragnieniem wykonania wszystkiego szybko i tanio. Na wiele rzeczy podczas budowy domu przyjdzie nam poczekać i za wiele przyjdzie dużo zapłacić. Jednak firma budowlana jest niezastąpiona przynajmniej w niektórych etapach inwestycji. Wylanie fundamentów, postawienie ścian czy założenie instalacji to zadania, które powinni robić zazwyczaj profesjonalni budowlańcy.

Czego oczekiwać od dobrej (pewnej) firmy budowlanej?

Usługi budowlane to w dzisiejszych czasach poszukiwana branża. Firma zapewni nie tylko pewność i spokój podczas procesu budowlanego, ale także wykonuje najważniejsze czynności w sposób profesjonalny. Dzięki temu mamy pewność, ze nasz dom po latach zwyczajnie się nie rozleci lub zacznie mieć pewne konstrukcyjne wady. Budowa domu to nie łatwe zadanie, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zrobić to jak najmniejszych kosztem. Pamiętajmy jednak, że dom budujemy zazwyczaj tylko raz w życiu i nie możemy sobie pozwolić sobie na błędy, które ujawnią się dopiero w przyszłości.. Warto więc wybrać firmę budowlaną, która zapewni nam, ze dom będzie w dobrej kondycji przez wiele lat.


Dobra firma budowlana to na szczęście coraz chętniej wyszukiwane hasło w wyszukiwarkach internetowych. Na szczęście, ponieważ profesjonalne usługi budowlane to skomplikowana sprawa, a żeby zbudować dom potrzeba dużych umiejętności.
Zaczynając zatem budowę domu warto przemyśleć i skorzystać z usług budowlanych profesjonalnej firmy budowlanej. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nie tylko pieniędzy na remonty w przyszłości, ale i dużej ilości nerwów i niepotrzebnych kłopotów.

Uwaga na oszustów

oszust

Szukając odpowiednich fachowców do stworzenia naszego wymarzonego domu natrafimy z pewnością na wiele firm oferujących wszystko w niebywale niskiej cenie. Niefirma budowlana – oszust dajmy się oszukać takim reklamom. Nie można wykonać tak dużego zakresu prac za wyraźnie niską cenę. Firma budowlana nawet ta, która dopiero rozpoczyna swoją działalność na pewno nie wykona swojej pracy rzetelnie sumiennie, jeśli nie otrzyma za to odpowiedniej zapłaty. Usługi budowlane to forma usług, która musy opierać się na wysokim poziomie.

Oszuści, którzy oferują przysłowiowe gruszki na wierzbie są jednak może nawet i w większości obecni na rynku. Sztuka polega na tym, aby z tej chmary oszustów wybrać firmę, która za przyzwoite pieniądze zrealizuje swoje zadanie w sposób rzetelny i sumienny. Ne wybierajmy firmy budowlanej tylko dlatego, że ma niską cenę. Jakość wykonania domu to rzecz w tym momencie najważniejsza. Nie chcemy przecież, by za rok czy nawet za pięć nasz dach zaczął przeciekać, a na ścianach wyszła pleśń. Podczas wyboru odpowiedniej ekipy od usług budowlanych warto popytać sąsiadów, znajomych, czy nawet pójść do najbliższego biura geodezyjnego. To bardzo podobne branże i wspólna praca na pewno owocuje pozytywną reklamą. Najważniejsze, aby wybrać mądrze i nie żałować tego wyboru przez kolejne lata.

Znaleźliśmy naszą dobrą firmę budowlaną – zaczynamy naszą inwestycję.


Budowa domu (lub jakiegokolwiek innego budynku) wymaga specjalnego przygotowania. Nie chodzi jedynie o zgromadzenie materiałów budowlanych — te można kupować na bieżąco w trakcie postępu procesu budowlanego.. O co zatem trzeba zatroszczyć się w pierwszej kolejności?


A może ABAKON?

Abakon - dobra firma budowlana - pewna firma budowlana

Jesteśmy pewną firmą budowlaną, która działa na rynku od 2002 roku. W tym czasie zbudowaliśmy ponad 1500 domów jednorodzinnych (w większości z prefabrykatów keramzytowych).
Czy zasługujemy na zaufanie i miano dobrej, rzetelnej firmy? To należy do waszej oceny.
Wasze pozytywne rekomendacje są podstawą naszej działalności i rozwoju. I rozwijamy się ciągle.Zaczynaliśmy naszą działalność od Bielska-Białej i Podbeskidzia. Szybko rozszerzyliśmy naszą działalność na całe województwo Śląskie i Małopolskie. Kolejny etap to Opolszczyzna i zaraz potem województwo Dolnośląskie. Wchodzimy obecnie do Warszawy i na całe Mazowsze. Od początku naszej działalności budujemy także na terenie Czech. Sukcesywnie powstawały nasze Biura terenowe w Ostrawie, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.
Jedynym ograniczeniem w naszym rozwoju jest właściwy dobór ekip wykonawczych, które spełniałyby odpowiednie kryteria co do jakości wykonywanych prac.

Co oferuje nasza firma?


Masz dylemat czy kupić mieszkanie czy wybudować własny dom? Przyjdź do nas. Dysponujemy własnymi projektami domów, których koszt postawienia domu jest porównywalny z kosztem zakupu mieszkania. Posiadamy projekty małych, średnich i dużych domów jednorodzinnych. Domów parterowych i z poddaszem mieszkalnym. Są to projekty zróżnicowane pod względem powierzchni, standardu a co za tym idzie, kosztu inwestycji. Część z nich charakteryzuje się ciekawą, niestandardową bryłą. Cieszą się one dużym uznaniem klientów i użytkowników. Budujemy ich coraz więcej. Zobacz nasze projekty…
Sam oczywiście zdecydujesz czy chcesz wybudować dom pod klucz, czy interesuje cię stan deweloperski czy tylko stan surowy.


Budujemy oczywiście także według projektów innych pracowni architektonicznych. Nasze Biuro Projektowe dokona niezbędnych adaptacji i zmian proponowanych przez Ciebie.
Chciałbyś aby twoja budowa domu nie trwała „wieki”? Jeśli tak to także dobrze trafiłeś. Coraz bardziej popularna w Polsce technologia budowy z prefabrykowanych elementów keramzytowych (gotowe ściany z keramzytu przywożone są bezpośrednio od producenta, firmy PRAEFA) pozwala na szybką budowę. Po trzech miesiącach dom jest gotowy.

domy z prefabrykatów - pewna firma budowlana
Abakon – pewna firma budowlana


A może obawiasz się kłopotów z załatwianiem niezbędnych formalności? Może chcesz wspomóc swoje możliwości kredytem? I tutaj znajdziesz nasze pełne wsparcie
Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności i, jeśli będziesz tym zainteresowany, zaproponujemy kilka alternatywnych źródeł finansowania. Na każdym etapie powstawania Twojego domu będziesz miał do dyspozycji swojego indywidualnego doradcę.


W momencie kiedy z uwagi na niewygodne usytuowanie działki nie ma możliwości dojazdu na nią ciężkiego sprzętu, Abakon jest w stanie wybudować Twój dom jednorodzinny wykorzystując jedynie bloczki keramzytowe bądź też inną, wybraną przez Ciebie technologię. Oferujemy klientom także nieruchomości pod zabudowę. Zachęcamy do podjęcia decyzji o budowie i zgłoszenia się do nas. Błyskawicznie i sprawnie zajmiemy się całą resztą. Nie będziesz się musiał martwić, ani o adaptację danego projektu do swoich indywidualnych potrzeb, ani do warunków działki. To zadanie dla naszego biura architektonicznego.

Chcielibyśmy także zwrócić Twoją uwagę na naszą nową strategię, która kryje się pod nową serią naszych projektów o nazwie REGULAR. Zamysł jest prosty i idzie w kierunku oczekiwanym przez klientów. Chcemy budować powtarzalne co pozwoli minimalizować koszty budowy. To naprawdę możliwe…