Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

25.01.2021

Dom dwubryłowy – Abakon Doppio

Dom dwubryłowy – Abakon Doppio – zobacz na czym polega ta jego „dwoistość”.

dom dwubryłowy - Abakon Doppio

Jeśli drogi Czytelniku śledzisz serię wpisów dotyczącą naszych autorskich projektów domów i sądzisz, że widziałeś już wszystkie możliwe konfiguracje, jakich można by spodziewać się po domu parterowym- mamy dla Ciebie niespodziankę. Pragniemy dziś zaprezentować dom, który niejednego już zaskoczył. Poznajcie: Abakon Doppio.

Doppio, znaczy podwójny

Nasz dzisiejszy bohater robi niemałe wrażenie już na pierwszy rzut oka. Można by pomyśleć, że dom, wybudowany według projektu Abakon Doppio to projekt indywidualny, w którym połączono dwie, pierwotnie pojedyncze konstrukcje. Nic bardziej mylnego.

Abakon Dopppio to jedyny w swoim rodzaju projekt, który zachwyca swoją odważną formą. Przestrzeń domu została podzielona na dwie części, a każdą z nich projektant przykrył osobnym, dwuspadowym dachem. Dwie części domu łączy niższa konstrukcja, przykryta płaskim dachem.

dom dwubryłowy - Abakon Doppio
zobacz stronę

Z zewnątrz, a zwłaszcza patrząc od frontu, budynek może sprawiać wrażenie nieco surowego, jednak na ścianach bocznych oraz z tyłu, projektant umieścił bardzo duże przeszklenia. Korzystnie wpływa to nie tylko na wizualny aspekt projektu, ale przede wszystkim na jego walory funkcjonalne.

Dobre doświetlenie wnętrz zapewnia mieszkańcom komfort i przyjemne wrażenia z użytkowania. Niemal w każdym projekcie, ale wydaje się, że w Abakon Doppio szczególnie dużą rolę odgrywa kolor oraz materiały zastosowane na elewacji. Zaproponowane przez projektanta elementy drewniane, które będą w ciepłym odcieniu, „złagodzą” wizualnie surowość całej bryły.

Dom dwubryłowy czyli wnętrza… x2

Zajrzyjmy do środka projektu Abakon Doppio. Łączna powierzchnia użytkowa domu, to nieco ponad 101 m2. Projekt został tak przemyślany, by odseparować część dzienną- wspólną, od części prywatnej domowników. Czy to się udało? Chyba trudno o lepsze rozwiązanie takiego pomysłu niż to zastosowane w Doppio.

Główne wejście do domu znajduje się pośrodku- w części łączącej dwie „połowy” domu. W wiatrołapie i holu znajduje się idealne miejsce na obszerne szafy i schowki. Następnie układ wnętrz jest bardzo prosty- po prawej mamy część prywatną, a po lewej- część wspólną.

Zatrzymajmy się najpierw tutaj, bo właśnie w tej części znajduje się serce domu, czyli przestronny salon z kominkiem, jadalnią oraz otwartą kuchnią. Stąd mamy dostęp do funkcjonalnej spiżarki.

To właśnie w tej części niemałe wrażenie robią wspomniane już wcześniej duże przeszklenia, dzięki którym w domu jest jasno i przytulnie. Mamy stąd również wyjście na taras, który znajduje się na tyłach budynku. W tej części domu znajduje się jeszcze niewielka, ale przydatna łazienka.

Doppio - wnętrze

Przechodząc do prywatnej części domu, znajdziemy z kolei dużą łazienkę. Projektant przewidział w niej miejsce m. in. na wannę oraz część gospodarczą- pralkę czy nawet suszarkę. Następnie mamy dwie wygodne sypialnie. Z jednej z nich dostaniemy się do kolejnego pomieszczenia, jakim jest bardzo przestronna garderoba.

Abakon Doppio- ciekawy, zachwycający i intrygujący- te określenia wydają się najlepiej oddawać charakter tego projektu. Jeśli zależy Ci na poczuciu indywidualności. Marzysz o funkcjonalności i komfortowym użytkowaniu, dom dwubryłowy Abakon Doppio sprawdzi się tutaj idealnie.