Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

25.01.2021

Dom tani w budowie – Abakon 2019 SE

Dom tani w budowie – Abakon 2019 SE wybudujemy już za ok 230 tysięcy złotych.* (sprawdź cenę na stronie projektu).

Naszym czytelnikom chcemy przybliżyć projekty domów, które mamy w swojej ofercie. Na początek przedstawimy jeden z najnowszych projektów, który do oferty dołączył pod koniec sierpnia 2020 roku, a już cieszy się wielkim zainteresowaniem. Poznajcie: Abakon 2019 SE.

dom tani w budowie - Abakon 2019 SE
zobacz stronę

Każdy nasz dom wyróżnia się czymś, spośród innych. Wynika to z faktu, że za każdym razem założenia projektowe jasno określają jakie zadania ma spełniać dany projekt i jakie potrzeby domowników ma zaspokajać. A warto dodać, że nigdy nie są one takie same. W przypadku projektu Abakon 2019 SE takie założenia zostały zdefiniowane przez… naszych Klientów. Jak to osiągnęliśmy? Wszystko wyjaśniamy w dalszej części lektury.

Jak powstawał nasz dom tani w budowie?

Nie prowadziliśmy pogłębionych wywiadów ani ankiet, na podstawie których stworzyliśmy projekt Abakon 2019 SE. Wyjaśnienie jest o wiele prostsze: słuchaliśmy naszych Inwestorów. Wzięliśmy pod uwagę to, czego dowiedzieliśmy się podczas wielu rozmów, które przeprowadziliśmy z Klientami. Analizowaliśmy najczęściej komunikowane przez nich potrzeby i rozwiązania, a także modyfikacje, które niejednokrotnie były wnoszone do wybieranych projektów.

Dzięki temu udało się nam wyciągnąć konkretne wnioski. Na ich podstawie, nasi inżynierowie pracowali nad przelaniem założeń i koncepcji na konkretne parametry i przeliczając na określone powierzchnie. Następnie przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany etap- przygotowanie wizualizacji. W efekcie tych prac powstał Abakon 2019 SE- mały dom, ale wielki projekt!

Jaki jest? Metraż tego domu jest stosunkowo nieduży, ma niecałe 100 m2 (dokładna powierzchnia podłóg to 98,09 m2, przy powierzchni całkowitej 125,58 m2). Budynek ma bardzo prostą bryłę- jest na planie prostokąta o bokach 7,8 m x 8,05 m. Dodatkowo, projekt zakłada taras, którego powierzchnia, w kształcie litery „L” zachodzi na dwa boki budynku.

Przemyślana wolna przestrzeń

Abakon 2019 SE został tak przemyślany, by wykorzystana została każda wolna przestrzeń. Musiała być ona jednocześnie wygodna i funkcjonalna. Czy to się udało? Patrząc na rozkład pomieszczeń na parterze oraz na poddaszu- nie ma tu wątpliwości, że dom jest naprawdę komfortowy. Parter – przeznaczony na część dzienną dla domowników, mieści przedsionek (wiatrołap), otwartą kuchnię połączoną z salonem, których powierzchnia to łącznie niemal 30 m2, dużą łazienkę z prysznicem, która pozwala na połączenie jej z funkcją gospodarczą, oraz sypialnię.

Ta ostatnia, w zależności od potrzeb może też stanowić doskonałe miejsce na gabinet, gdzie w spokoju będziemy mogli pracować. Drugi wariant projektu zakłada parter niemal całkiem otwarty. W tej wersji rezygnujemy z tworzenia osobnego pokoju. Zyskujemy za to dużą, otwartą przestrzeń salonu, który szczególnie sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu w większym gronie rodziny lub znajomych.

Taki salon daje poczucie swobody i komfortu. Na piętrze, oprócz miejsca przeznaczonego na schody i korytarz, znajdują się dwie przestronne sypialnie. Projektant dobrze doświetlił je oknami dachowymi i ściennymi oraz druga, nieco większa niż na parterze łazienka.

Elegancki minimalizm projektu widać już z zewnątrz. Płaska, grafitowa dachówka, jasna elewacja utrzymana w tonacjach bieli i szarości, w delikatnym, ale widocznym połączeniu z drewnianymi elementami sprawiają, że nowoczesny charakter domu ma jednocześnie niepowtarzalny wdzięk.

Jeśli szukasz projektu o optymalnym metrażu, w 100% funkcjonalnego, choć niewielkiego Abakon 2019 SE będzie świetnym wyborem.

* aktualna cena na stronie Projekty