Sprawdź kredyt Wycena budowy
20.01.2021

Dom z ogrodem zimowym

Jednym z najczęściej budowanych naszych projektów to właśnie dom z ogrodem zimowym. U nas nazywa się po prostu Abakon z ogrodem zimowym.

dom z ogrodem zimowym
zobacz stronę

Nawiązując do zimowej aury za oknami, uznaliśmy że to odpowiedni czas na bliższe przedstawienie jednego z ulubieńców naszych Inwestorów, a jest nim projekt: Abakon z Ogrodem Zimowym. Trzeba przyznać, że projekt ten stanowi prawdziwy fenomen, pod względem ilości wersji, w jakich został do tej pory wybudowany. Być może to właśnie jego „elastyczność”, umożliwiająca wprowadzanie naprawdę wielu zmian wpływa na to, że jest to dom tak często wybierany przez naszych Klientów.

Czym zatem charakteryzuje się nasz dzisiejszy bohater? Sprawdźmy.

Rzut oka na formę

Abakon z Ogrodem Zimowym to dom z poddaszem użytkowym. Jego łączna powierzchnia użytkowa wynosi nieco ponad 101 m2. W oryginalnej wersji, projektant założył dobudowanie do bryły budynku garażu. Ponadto, według projektu zastosowany tu mamy klasyczny dach dwuspadowy.

Zastosowanie na elewacji drewnianych elementów, które współgrają z kolorem podbitki dachowej nie jest tu przypadkowe. W połączeniu z delikatnymi kolorami elewacji oraz ciemną, płaską dachówką otrzymujemy naprawdę korzystny efekt wizualny.

Abakon z ogrodem zimowym - elewacje

Mowa tu oczywiście o założeniach projektanta. W rzeczywistości, bardzo często nie tylko forma budynku, ale również kolory elewacji czy dachu są zmieniane. Indywidualne podejście do tej kwestii jest u nas na porządku dziennym. Jeśli Klient chce zindywidualizować swój przyszły dom- nie stawiamy żadnych przeszkód.

dom z ogrodem zimowym - realizacje

Zaglądamy do środka

Wspomniane wcześniej ponad 101 m2 powierzchni użytkowej to idealny metraż dla tych, którzy cenią funkcjonalność i wygodę. Większą metrażowo część domu stanowi parter. Mamy tu ponad 85 m2, z czego nieco ponad 20 m2 zajmuje garaż. Co mamy oprócz niego? W pomieszczeniu wiatrołapu projektant przewidział miejsce na wygodną szafę.

Serce domu tworzy duża, otwarta przestrzeń. Mamy tu salon z jadalnią, gdzie znajduje się wyjście na taras oraz do ogrodu zimowego. Do tego ciekawego elementu jeszcze wrócimy. Dalsza część przestrzeni dziennej płynnie przechodzi we wnękę kuchenną, z której dostaniemy się do wygodnej spiżarki. Na tym poziomie znajduje się również pokój, który świetnie sprawdzi się jako gabinet lub sypialnia dla gości. Udogodnieniem jest tu również niewielka łazienka.

Co znajdziemy na poddaszu? Mamy tu trzy sypialnie, a w każdej z nich miejsce na pojemną szafę. W drugiej, większej i ustawnej łazience mamy miejsce m.in. na wannę oraz pralkę. Komfort użytkowania podnosi osobne pomieszczenie przeznaczone na garderobę.

Ogród zimowy

Elementem charakterystycznym dla omawianego projektu, jest jak sama jego nazwa wskazuje- ogród zimowy. Zatrzymajmy się na chwilę przy tej ciekawej formie architektonicznej. Typów ogrodów zimowych mamy na rynku całe grono. To na jaki się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia.

Ogród zimowy to doskonałe rozwiązanie dla miłośników kontaktu z naturą, niezależnie od pory roku. W przeszklonej- a zatem dobrze doświetlonej części domu możemy założyć własny, całoroczny ogród, na wzór dawnych oranżerii. To miejsce również świetnie sprawdzi się jako przestrzeń na relaks pod chmurką- co warto jeszcze raz podkreślić- bez względu na pogodę.

ogród zimowy

Już sam fakt dużej popularności i ilości zrealizowanych przez nas domów, według projektu Abakon z Ogrodem Zimowym mówi sam za siebie. Optymalna wielkość, wygodne rozwiązania wewnątrz i oczywiście możliwość zrealizowania wraz z tym projektem ogrodu zimowego, stanowią kuszące rozwiązanie dla tych, którzy poszukują idealnego projektu domu, a jednocześnie zależy im na życiu w bliskości z naturą.