Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

20.01.2021

Dom z poddaszem użytkowym – Abakon Pluviale.

Dom z poddaszem użytkowym cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów chociaż jego cena bywa nieco wyższa od przeciętnej.

dom z poddaszem użytkowym - Abakon Pluviale
zobacz stronę

Kontynuujemy serię, w której przedstawiamy projekty autorskich domów, powstających w naszym biurze projektowym. Tak jak wspominaliśmy niejednokrotnie- wybór projektów Abakon jest naprawdę spory i cały czas się powiększa.

Dziś przedstawiamy projekt, który został stworzony z myślą o miłośnikach nowoczesnej stylistyki. Zobaczmy zatem co proponuje nam dom według projektu: Abakon Pluviale.

Efektowna bryła

Abakon Pluviale to dom z poddaszem użytkowym. Powierzchnia użytkowa wynosi tu niemal 143 m2. Sama bryła domu jest dosyć zwarta. Wielkości dodaje jej garaż, który projektant dołączył bezpośrednio do ściany domu. Stosując jednolitą kolorystykę elewacji na części mieszkalnej oraz garażowej uzyskujemy spójną wizualnie, lekką całość.

Na ścianie frontowej domu znajduje się element dodający temu projektowi dynamizmu i stanowiący o jego nowoczesnym charakterze, a mianowicie- szczególna forma wykuszu. W znacznej części jest on przeszklony, dzięki czemu w żadnej mierze nie przytłacza całej bryły. Jego forma doskonale współgra z zastosowanymi wokół okien na ścianie bocznej boniowaniami.

dom z poddaszem użytkowym

Kolejnym, nieprzypadkowym tutaj elementem jest balkon, który znajduje się na tylnej ścianie domu. Jego forma również nawiązuje do wspomnianego wykuszu- mamy tu konstrukcję wraz z bocznymi ścianami i zadaszeniem, w kształcie prostokąta. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę użytkowania w przypadku np.- deszczowej aury.

Na uwagę zasługuje również znajdujący się na tyłach domu taras. Ta wypoczynkowa przestrzeń projektu Pluviale, jest częściowo zadaszona, gdyż jej fragment chowa się pod stropem oraz znajdującym się powyżej balkonem.

Kolejnym elementem wartym podkreślenia w przedstawianym projekcie, jest zastosowanie dachu bezokapowego. W przypadku Abakon Pluviale nie mogło być inaczej. Taka bowiem forma idealnie wpisuje się w styl domu- nadając mu nowoczesny, minimalistyczny charakter. Założona w oryginalnym projekcie blacha na rąbek dodatkowo potęguje prosty i jednocześnie nowoczesny efekt.

Abakon Pluviale

Nasz dom z poddaszem użytkowym to perfekcyjnie przemyślane wnętrza

Czas, by dowiedzieć się, jak projektant zaplanował wnętrze Abakon Pluviale. Wspomniane prawie 143 m2 powierzchni podłóg parteru oraz poddasza, to odpowiednia przestrzeń, by zapewnić naprawdę wysoki poziom komfortu nawet dla większej rodziny.

W pomieszczeniu wiatrołapu przewidziane zostało miejsce na przestronną szafę. Stąd również możemy się dostać do pomieszczenia gospodarczego, a następnie- do garażu.

Część dzienna domu, to przestronny i bardzo jasny (ze względu na wysokie okna i drzwi tarasowe) salon z jadalnią. Łączy się on z dużą wnęką kuchenną, z której bezpośrednio możemy dostać się do funkcjonalnego pomieszczenia spiżarki. Na tym poziomie projektant zaplanował jeszcze dodatkowe pomieszczenie, które doskonale sprawdzi się jako gabinet, lub- w zależności od potrzeb- jako sypialnia. W sąsiedztwie pokoju znajduje się łazienka z prysznicem.

Abakon Pluviale - wnętrze

Poddasze Abakon Pluviale zaskakuje ilością i wygodą zaprojektowanych tutaj pomieszczeń. Mamy tu trzy przestronne sypialnie, a w każdej z nich miejsce na dużą szafę. Dodatkowe dwie garderoby, zapewniają kolejne przestrzenie, które ułatwią zachowanie porządku w domu.

Na tym poziomie mamy również aż dwie łazienki- kolejki przed drzwiami, w porannym ferworze przygotowań wyjścia do pracy i szkoły, nie mają tu racji bytu 😉 Dodatkowym funkcjonalnym pomieszczeniem jest pralnia. Ona również znacznie podnosi poziom komfortu użytkowania domu Abakon Pluviale. Jako dom z poddaszem użytkowym prezentuje się świetnie.

Abakon Pluviale - wnętrze

Jasny, nowoczesny, komfortowy- wydaje się, że te epitety najlepiej obrazują Abakon Pluviale i to, co w 100% zapewnia ten projekt.