Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

20.09.2021

Dom z wykuszem- najnowszy projekt Abakon Pluviale 2

Dom z lukarną Abakon Pluviale 2

Do kolekcji projektów z pracowni Abakon dołączył niedawno nowy projekt. To mniejszy brat Abakon Pluviale, który kryje w sobie świetnie zaplanowanie wnętrze oraz nietypowe rozwiązania. Jaki jest dom z wykuszem, Abakon Pluviale 2?

Nowoczesna bryła

Patrząc na projekt domu z wykuszem do strony frontowej bez trudu można zauważyć nawiązanie do poprzednika. Drzwi wejściowe schowane są we wnęce, która daje schronienie przed deszczem i podkreśla nowoczesny charakter budynku. Takie załamanie daje również bardzo duże możliwości jeśli chodzi o wykończenie elewacji. Można zastosować tutaj wiele ciekawych rozwiązań, takich jak dodatkowy kolor tynku czy deskę elewacyjną. Od strony frontowej przewidziano również okno w pomieszczeniu gospodarczym, które świetnie doświetla wnętrze. Kotłownia nie zawsze musi kojarzyć się z ciemnym i mało przytulnym miejscem, stąd przeszklenie do samej podłogi.

Lukarna od strony ogrodu

Element charakterystyczny tego projektu, lukarna, została przeniesiona z elewacji frontowej na ogrodową. Projektant przewidział tutaj okno, dzięki któremu klatka schodowa zyskuje naprawdę dużą porcję światła dziennego. Lukarna przełamuje też bryłę budynku nadając jej bardziej nowoczesnego charakteru. Dom z wykuszem zachwyca swoją formą i spełni oczekiwania wielbicieli oryginalnych rozwiązań. W klimat nowoczesnego domu świetnie wpisuje się dach bezokapowy z blachą na rąbek. Czujne oko zwróci uwagę na brak komina – nie jest to przypadek! W projekcie zaproponowano ogrzewanie podłogowe, które nie wymaga pieca czy kotła na paliwo stałe. Oczywiście wybór ogrzewania jest indywidualny, wizualizacje jedynie pokazują, jak prezentuje się budynek, jeśli Inwestor zdecyduje się na bardziej ekologiczne rozwiązanie. Warto również podkreślić, że w coraz większej ilości miejsc w kraju wprowadzany jest zakaz ogrzewania domu paliwem stałym.

A skoro już przy schodach jesteśmy, to trudno nie zwrócić uwagi na ich nietypowy kształt! Ażurowa konstrukcja w domu z wykuszem podwieszona jest do sufitu w części dziennej. Taki zabieg miał na celu wyznaczenie wyraźnej granicy pomiędzy częścią wypoczynkową salonu a kuchnią z jadalnią. Schody mogą być wykończone na przeróżne sposoby, dzięki czemu możemy zarówno uzyskać efekt nowoczesnego, jak i bardziej tradycyjnego wnętrza. Dużo zależy od tego, na jakie kolory i materiały się zdecydujemy. Czarna stal malowana proszkowo będzie idealna dla wielbicieli bardziej futurystycznych wnętrz, a tradycjonaliści mogą zdecydować się na elementy drewniane.

Funkcjonalna część dzienna

Powierzchnia użytkowa tego domu z wykuszem to niecałe 60m2, z czego salon z kuchnią to aż 35 metrów kwadratowych. W części salonowej zaplanowano miejsce na sporych rozmiarów narożnik i ścianę TV. Duże okno narożne nie tylko wpuszcza dużo światła dziennego do salonu. Dodatkowo daje poczucie kontaktu z naturą. Projektant zadbał również o komfort użytkowania kuchni. Okno znajdujące się nad blatem roboczym doświetli wnętrze, a gotowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze – zwłaszcza, gdy widoki za Na pierwszej kondygnacji zaprojektowano również dodatkowy pokój. który z powodzeniem spełni funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego. Nie mogło również zabraknąć osobnego WC oraz pomieszczenia gospodarczego, które można przeznaczyć na kotłownię czy spiżarkę. Ciąg komunikacyjny zmniejszyliśmy do absolutnego minimum, dzięki czemu pozostałe pokoje mogły zwiększyć swoje rozmiary.

parter_ dom z wykuszem Abakon Pluviale 2

Prywatne sypialnie na poddaszu

Druga kondygnacja domu z wykuszem to przestronne poddasze użytkowe. Powierzchnia podłóg poddasza to prawie 60 metrów kwadratowych. Znajdziemy tam 3 ustawne sypialnie o identycznych wielkościach, z czego jedna z nich posiada prywatną garderobę.Taki podział pomieszczeń stwarza komfortowe warunki dla czteroosobowej rodziny. Na uwagę zasługuje również sporych rozmiarów łazienka, w której z powodzeniem zmieści się duża wanna.

poddasze _ dom z wykuszem Abakon Pluviale 2

Więcej przeczytacie na stronie projektu domu z wykuszem Abakon Pluviale 2.