Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

14.10.2020

Domy modułowe z keramzytu – z gotowych elementów

Domy modułowe z keramzytu lub prefabrykowane – bo i tak są nazywane są jednym z najnowszych trendów w branży budownictwa. Budowa domów modułowych jest coraz popularniejsza. Obecnie coraz częściej można spotkać je na rynku i właśnie w taki sposób postawić swój dom.

Czym są domy modułowe?

Domy modułowe z keramzytu to domy składane na działce u klienta z gotowych prefabrykatów. Mogą mieć one postać poszczególnych pełnych pomieszczeń ustawionych obok siebie lub dużych części całego domu np. ścian.
Konkretne moduły wytwarzamy w fabryce (do czołowych producentów ścian prefabrykowanych należy PRAEFA) i montowane na działce klienta.

Ostateczny wygląd oraz funkcjonalność nie różnią się od domów z tradycyjnego budownictwa. Swoją popularność domy prefabrykowane zyskują dzięki dobrym właściwościom technicznym, braku kłopotliwego procesu budowania oraz szybkości powstawania.

Dzięki tej technologii możemy zamówić swój dom zarówno jeśli będzie on całoroczną konstrukcją, ale i również domkiem letniskowym służącym do wypoczynku na wakacjach. Każdy moduł można również personalizować.

Projekty domów modułowych Abakon

3 przestronne sypialnie, duża łazienka i gościnne WC. Duża garderoba przy wiatrołapie, która może zostać połączona z pomieszczeniem gospodarczym w przypadku realizacji budynku z garażem. Ponad 30 m2 powierzchni dziennej w salonie z jadalnią. Kuchnia otwarta z dwóch stron. Projekt wyróżnia się otwartym sufitem nad jadalnią i salonem.

Więcej o tych projektach przeczytacie na naszej stronie im poświęconej.

Jak powstają domy modułowe z keramzytu – z gotowych elementów?

Proces powstawania naszych domów rozpoczyna się od złożenia zamówienia na konkretny projekt. Gdy złożycie już konkretne zamówienie, Wasz udział jest minimalny. Ogranicza się do wyboru wariantu kolorystycznego budynku oraz przekazaniu architektowi niezbędnych dokumentów do działki. Czas oczekiwania może być różny w zależności od wielkości budynku czy jego zaawansowania. Przeciętnie od zamówienia po montaż jest to czas od kilku do kilkunastu miesięcy.

Proces powstawania konkretnych modułów jest prosty. W fabryce dana firma produkuje gotowe standardowe elementy w postaci gładkich ścian. Zawierają one wszystkie podejścia pod punkty elektryczne oraz otwory okienne i drzwiowe.

Po kilku tygodniach, gdy zamówienie jest zrealizowane, a w fabryce mamy już gotowe do montażu moduły, przewozimy je na odpowiedniej lawecie na działkę budowlaną. Przy pomocy dźwigu ustawiamy moduły zgodnie z planem budynku i trwale je łączymy. Sam proces zestawiania trwa tylko parę godzin.

domy modułowe - domy z gotowych elementów - budowa domów modułowych
Budowa domów modułowych

Zalety i korzyści domów z gotowych elementów (modułowych).

Domy modułowe posiadają bardzo wiele zalet. Dużym plusem jest powstawanie ścian i elementów konstrukcji w fabryce. Wszystkie moduły przechodzą tam rygorystyczne kontrole jakościowe, technologie są specjalne dopracowane a fachowcy najwyższej jakości.

Budowa domów modułowych cechuje się prostotą procesu składania zamówienia i samym wykonaniem. Tym zajmuje się nasza firma

Domy modułowe stwarzają również duże możliwości aranżacyjne. Korzystając z tego rozwiązania, możemy stworzyć swój wymarzony dom, skupiając się jedynie na samym aspekcie projektowania. W ten sposób możemy łatwo i przyjemnie stworzyć swoje miejsce na ziemi.

Domy modułowe z keramzytu – dla kogo?

Domy modułowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Z pewnością przypadną do gustu osobom, które chcą w krótkim czasie wybudować całoroczny dom. Taka opcja sprawdzi się również, gdy nie będziemy mieli czasu na nadzór nad budową i obawiamy się o dopilnowanie tradycyjnej budowy.

Zamawiając dom, praktycznie nie musimy o nic dbać ani wykonywać żadnych czynności ponieważ wszystkim zajmuje się firma. My nie musimy obawiać się o dodatkowe koszty, prowadzenie budowy czy zatrudnianie specjalistów.


Odpowiedź na pytanie, czy warto korzystać z tego rozwiązania, jest jak najbardziej twierdząca, chociaż ostateczna decyzja zależeć będzie od preferencji osoby chcącej wybudować dom. Jeśli nie zależy nam na samodzielnym wznoszeniu domu, warto rozważyć taką opcję.