Sprawdź kredyt Wycena budowy
18.01.2021

Domy nowoczesne – futuro.

Domy nowoczesne Abakon Futuro to także oferta projektów i budowy domów, często o niekonwencjonalnej, oryginalnej bryle.

Abakon Futuro

Specjalnie dla Państwa przygotujemy koncepcję i dopasujemy najlepsze rozwiązania techniczne. Oferujemy wykończenie domów pod klucz oraz indywidualną aranżację zarówno pomieszczeń jak i przestrzeni wokół domu. Wszystkie detale mogą Państwo dobrać nawet przed rozpoczęciem budowy wraz z profesjonalnym projektantem, który jest zawsze do Państwa dyspozycji. Zadbamy o to, aby wnętrze było komfortowe, nowoczesne i jedyne w swoim rodzaju, a ogród wraz z jego akcentami stanowił idealne dopełnienie architektury.

Wszystko po to by Państwa dom był unikalny i wygodny.
Budowa domu nie musi trwać długo. Dzięki zastosowaniu różnych technologii stosowanych w nowoczesnym budownictwie, w tym prefabrykowanych ścian możemy skrócić do minimum czas realizacji inwestycji.

Budowa domu nowoczesnego nie musi być droższa od budowy tradycyjnej. Budując dom w systemie Abakon Futuro już na etapie procesu decyzyjnego pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania techniczne i architektoniczne, co pozwoli uzyskać optymalny dla Państwa projekt zapewniający unikalność i wygodę nowego domu.

Doświadczenie w budowie domów

Mamy za sobą kilkanaście lat doświadczeń na rynku usług budowlanych i ponad 1 100 wybudowanych domów. Oddziały naszej firmy znajdują się w Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu i Ostrawie.

Budujemy z pasją, często wyprzedzając popularne trendy i technologie. Mamy wieloletnie doświadczenie w budowie domów z zastosowaniem technologii takich jak pompy ciepła, kolektory słoneczne, ogniwa solarne, rekuperatory, systemy klimatyzacji i płytowe fundamenty grzewcze.

„Budujesz z przyjemnością” to zasada, której hołdujemy od lat, realizując marzenia naszych klientów. W ramach oferty proponujemy Państwu przejęcie na siebie wszystkich związanych z inwestycją budowlaną uciążliwości. Powierzając nam budowę własnego domu, otrzymują Państwo gwarancję szybkiej i sprawnej budowy domu, solidności iprofesjonalnej obsługi inwestycji na każdym jej etapie. Od kompletowania dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia budowy, poprzez uzyskanie kredytu na preferencyjnych warunkach, po wykonawstwo i przekazanie domu inwestorowi w uzgodnionym w umowie stanie. Włącznie z wnętrzami zaaranżowanymi przez architektów wnętrz oraz ze specjalnie zaprojektowanym i wykonanym ogrodem, czy basenem.

W ramach Abakon Futuro proponujemy Państwu budowę każdego domu, bez względu na rozmiary inwestycji, architektoniczne rozwiązania oraz szczególne wymagania inwestora.

Abakon Futuro to więcej niż sama budowa, to sztuka tworzenia domów.

Jedną z naszych inspiracji w budowie nowoczesnego domu jest Australijska pracownia projektowa Mc Bride Charles Ryan i John Gollings, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania w dziedzinie budownictwa futuro. Ich projekt Klein Bottle House można zobaczyć na naszej stronie tytułowej. Pomysł oparty na jednostronnej powierzchni butelki Kleina. Posiada innowacyjne, a jednocześnie technicznie zaawansowane rozwiązania, wplecione w nowoczesną architekturę. Abstrakcyjna geometria i spiralna konstrukcja stanowi krok w przód budownictwa mieszkaniowego. Dziękujemy architektom z McBride Charles Ryan za udostępnienie nam zdjęć i inspiracji.

Domy nowoczesne – projekty futuro.

Jest rzeczą bezdyskusyjną, że kiedy tworzy się coś nowego nie powinno się wykorzystywać cudzych pomysłów. Tak samo jest w przypadku architektury, gdzie szuka się rozwiązań, które będą innowacyjne oraz dadzą coś nowego rynkowi, jakim są nieruchomości. Takim rozwiązaniem są projekty domów nowoczesnych.

Ostatnio ludzie od architektury oczekują czegoś więcej niż tylko wizualnych doświadczeń. Wydaje się, że jest na to sposób, którym są interaktywne projekty. Ich głównym założeniem jest to, że im więcej człowiek zaangażuje swoich zmysłów tym lepsze stworzy dzieło jednak potrafią to tylko zrobić prawdziwi artyści. Pomysł ten ma tym większe szanse, ponieważ architektura jakby stanie się jego częścią, czyli w pełni osobistym doświadczeniem. Cały proces spersonalizowania architektury, oraz cała interakcja z otoczeniem to zadania, które, w tym wieku są stawiane. Możemy się spytać, czym właściwie jest architektura interaktywna.

Domy nowoczesne – geneza.

Był dawniej człowiek, który nazywał się Cedric Price próbował on odpowiedzieć na to pytanie już w 1964 roku. Uznał on dziedzinę, która zajmuje się projektowaniem, jako usługi, które odpowiadają zmianom, jakie następują, w potrzebach swoich użytkowników. Mówi się, że ludzie mają święte prawo wymagać projektów, które są dostosowane do ich potrzeb. Następuje tu relacja dzieło człowiek, a także dzieło środowisko.

Jednak należy pamiętać, że dopiero na przełomie lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych, kiedy świat zaczynał się komputeryzować zaczęła być wytyczana nowa ścieżka, dla architektury. Architektura zaczęła być postrzegana, jako nowoczesna architektura, która określa swoją zdolność przez zdolność do korzystania z konkretnych rozwiązań technologicznych.

Z500 - domy nowoczesne
domy nowoczesne - Futuro - Wesołowski

Wszystkie adaptacje obiektów są dziś wspomagane przez różne nowinki technologiczne między innymi czujniki, systemy, instalacje czy różnego typu aplikacje.. Wszystko to wprowadza się po to, żeby dany budynek można było nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć i poczuć. Dziś oddziałujemy na budynek przede wszystkim przez technikę, która ciągle się rozwija.

domy nowoczesne - Z500 - futuro


Kontakt z Abakon Futuro
Budowa Domów Nowoczesnych

Dział obsługi klienta

tel. 609-232-333 tel. (33) 811-11-88
fax (33) 811-11-08

domy nowoczesne - Polio
budowa domów nowoczesnych
domy nowoczesne  -futuro na wsi