Domy parterowe Modulo

2021-01-18

Dziś przedstawiamy naszym Czytelnikom, być może przez wielu z nich znany już projekt domu z kategorii „domy parterowe”: Abakon Modulo.

W naszej ofercie znajdują się dwa projekty noszące to miano: Abakon Modulo 1 oraz jego mniejsza wersja: Abakon Modulo 2. Różnica powierzchni wpłynęła m. in. na ilość pomieszczeń, ale o tym nieco później. Punktem wyjścia do bliższego przedstawienia projektów Modulo niech będą, trzeba przyznać- oryginalne i ciekawe założenia projektowe. Były one tożsame dla obu wersji tego projektu, zatem szczegółowym opisem każdego z nich zajmiemy się trochę później.

Co projektant miał na myśli?

Założeniem projektanta, było, aby projekt stanowił połączenie powtarzalnych modułów w kształcie prostokąta. Powierzchnie poszczególnych pomieszczeń mają ten sam kształt, ale zastosowany w mniejszej lub większej skali, układając się w jedną całość, tworzą dom o uporządkowanym wnętrzu.

Zastosowanie modułu wpłynęło nie tylko na charakterystyczny układ pomieszczeń, ale również na zmianę konstrukcji budynku. To z kolei ma znaczący wpływ na koszt, jaki wiąże się z budową domu, według projektu Abakon Modulo. Porównując metraż domu z jego ceną, zdecydowanie projekt ten skłania do wzięcia go pod uwagę, podczas wyboru projektu domu, zwłaszcza przez osoby, którym zależy na korzystnym rachunku zestawienia powierzchni i ceny.

Modulo - elewacja

Otwarta przestrzeń sufitu

Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem zastosowanym w tym projekcie jest otwarta przestrzeń sufitu nad częścią dzienną domu. Jest ona dzięki temu jaśniejsza i daje wrażenie większej powierzchni, a co za tym idzie domownicy mają poczucie większej swobody i komfortu.

Co więcej, odsłonięte elementy pięknej drewnianej konstrukcji tworzą bardzo korzystny efekt. W zależności od preferencji inwestorów i wybranego przez nich stylu urządzenia wnętrz, można tu uzyskać styl rustykalny lub industrialny. Jedno i drugie jest dzięki odsłoniętym belkom jak najbardziej możliwe.

Modulo - jasne wnętrza

Jasne pomieszczenia

Cechą charakterystyczną domów z serii Modulo są jasne pomieszczenia. Projektant przewidział w każdym z nich duże przeszklenia, dzięki czemu pokoje są dobrze doświetlone.

domy parterowe -modulo jasne wnętrza

Pierwsza wersja projektu, czyli Abakon Modulo 1

zobacz stronę

Większa wersja projektu- Abakon Modulo 1, ma nieco ponad 130 m2 powierzchni podłóg. Na takim metrażu zostały uwzględnione trzy sypialnie, łazienka z wanną i prysznicem, osobna toaleta, bardzo duży salon (prawie 35m2!). Mamy także z wyjście na taras, który jest też połączony z przestronną kuchnią.

Wielkim atutem projektu jest fakt uwzględnienia także pomieszczeń, które znacząco wpływają na komfort i ułatwiają organizację codziennego życia.
Są to: garderoba, spiżarnia, czy pomieszczenie gospodarcze, które śmiało może pełnić rolę pralni, suszarni raz schowka.

Druga wersja domu parterowego Abakon Modulo 2

dom z otwartym sufitem Abakon Modulo 2
zobacz stronę

Abakon Modulo 2 jest młodszą i mniejszą wersją swojego poprzednika.
Nie traci on nic z funkcjonalności i logicznych rozwiązań jeśli chodzi o układ pomieszczeń. Projekt ten, na swoich niemal 100 m2 powierzchni posiada 3 sypialnie, łazienkę z wanną, prysznicem i toaletą. Także i tutaj sercem domu jest dużych rozmiarów salon, który w tej wersji Modulo tworzy jedną przestrzeń wraz z kuchnią.

Ustawienie mebli fantastycznie może tu oddzielić te dwie przestrzenie, ze względu na ich przeznaczenie użytkowe, nie tracąc poczucia komfortu i przestronności pomieszczenia. Projektant nie zapomniał również i w tej wersji o zaplanowaniu pomieszczenia gospodarczego, tak przydatnego w domu dla kilkuosobowej rodziny.

Domy parterowe z serii Modulo- jedyne w swoim rodzaju, oryginalne, uporządkowane. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które lubią wyjątkowe wnętrza i duże, jasne przestrzenie.

Czytaj więcej

2024-04-09

Nowy wymiar salonu

2024-03-26

Zamieszkaj z Abakonem już na jesień

2024-03-21

„Szklane domy”: czy duże przeszklenia w domu to tylko moda?

2024-03-14

Wiosna u progu: jak przygotować dom na najbliższe miesiące 

2024-02-20

Nowy dom w 3 miesiące! Jak to możliwe?

2024-02-02

Budowa własnego domu

by Lokesh Dhakar with MIT License

ABAKON BD sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com