Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

21.01.2021

Domy z poddaszem mieszkalnym – Abakon 2020

Domy z poddaszem mieszkalnym, przeznaczone głównie dla wieloosobowych rodzin, cieszą się dużym zainteresowaniem.

domy z poddaszem mieszkalnym - Abakon 2020

Całkiem niedawno, bo na początku listopada 2020 roku, do systematycznie rozszerzającej się oferty naszych autorskich projektów, dołączyła kolejna nowość.

Tym razem postanowiliśmy zaoferować naszym Klientom dom, który będzie przestronny, funkcjonalny, a jednocześnie będzie dawał możliwość wyboru pomiędzy wyglądem nowoczesnym a klasycznym. Tak powstał projekt: Abakon 2020, do wyboru w wersji Classic lub Modern. Czy te dwie wersje różnią się tylko wyglądem zewnętrznym? Dowiedzmy się tego, przyglądając się im nieco bliżej.

Wnętrza

Powierzchnia użytkowa domu Abakon 2020, to w wersji Classic: 118,24 m2, a w wersji Modern: 119,85 m2. Ta niewielka różnica wynika z zastosowania tutaj innych technologii budowy stropu. W jednym projekcie drewnianego, a w drugim żelbetowego, który obliguje do zastosowania nieco wyższych ścianek kolankowych na poddaszu, co wpływa na nieznaczne zwiększenie powierzchni tego piętra.

Parter budynku ma ponad 72 m2, co daje naprawdę wiele możliwości. Projekt uwzględnia tutaj bardzo dużą przestrzeń otwartą, którą tworzy przestronny salon oraz kuchnia z jadalnią. To właśnie w tym pomieszczeniu projektant umieścił największe przeszklenia w całym domu. Dzięki temu pomieszczenie nie tylko jest bardzo jasne, ale również wygodne- duże drzwi stanowią wyjście na przydomowy taras.

domy z poddaszem mieszkalnym - Abakon 2020 - wnętrze
domy z poddaszem mieszkalnym - Abakon 2020 - wnętrze
domy z poddaszem mieszkalnym - Abakon 2020 - wnętrze

Osobnym pomieszczeniem zaraz przy kuchni jest funkcjonalna spiżarka. Na parterze projektant zaplanował również sypialnię z dostępem do odrębnej garderoby. Mamy tu ponadto niewielką, ale mieszczącą wszystko co niezbędne łazienkę. W wiatrołapie uwzględnił miejsce na wygodną szafę, stąd również dostaniemy się do pomieszczenia gospodarczego.

Pora zajrzeć na poddasze. Wersja Classic zapewnia ponad 46 m2 powierzchni, a Modern- prawie 48 m2. Mimo tej różnicy nie zmienia się nam tu ilość ani układ pomieszczeń.

Funkcjonalne pomieszczenia zapewniają łatwość w utrzymaniu porządku i wygodę użytkowania. Projektant zaproponował tutaj dwie sypialnie, w każdej z nich miejsce na szafę, gabinet, dużą łazienkę oraz dwa pomieszczenia gospodarcze. Jednym z nich jest dobrze przemyślana garderoba, a drugim- pralnia.

Abakon 2020 Classic

Jak nietrudno się domyślić klasyczna, czy tradycyjna (jak sami ją nazywamy) wersja projektu Abakon 2020, stworzona została z myślą o tych, którym bliższa jest właśnie taka- „standardowa” stylistyka bryły domu. Takiego charakteru nadaje mu dwuspadowy dach, którego wysunięte połacie, tworzą okap.

domy z poddaszem mieszkalnym
zobacz stronę

Projektant zaproponował płaską dachówkę, dzięki czemu dach nie przytłacza wizualnie bryły domu. Ściany budynku są w przeważającej części białe, z elementami szarości, m.in. na boniowaniach wokół okien. Chłodne kolory ocieplił dodaniem elementów drewnianych, które wspaniale współgrają z kolorem podbitki.

Interesującym rozwiązaniem są w tym projekcie przeszklone balkony francuskie przy wysokich oknach na piętrze. Taki zabieg nadaje budynkowi lekkości i klasy.

Abakon 2020 Modern

Przyjrzyjmy się teraz drugiej wersji opisywanego projektu. Nazwa Modern- bo w tym przypadku założeniem projektanta było zaproponowanie domu, którego wygląd będzie po prostu nowoczesny. Stąd mamy tutaj dach dwuspadowy bezokapowy.

To istotna różnica, gdyż ten właśnie element sprawia, że projekt nawiązuje do „nowoczesnej stodoły”- typu tak często wybieranego obecnie przez miłośników nowoczesnych i nietuzinkowych rozwiązań. Poprzez zaproponowaną kolorystykę elewacji budynku stworzyliśmy wrażenie minimalizmu. To zasługa połączenia bieli i szarości, która w tym przypadku została zastosowana na dużej powierzchni ściany bocznej. Rewelacyjnie zgrywa się to z grafitowym kolorem stolarki okiennej oraz drzwiowej.

domy z poddaszem mieszkalnym Abakon 2020 - elewacje
zobacz stronę

Także w Abakon 2020 Modern elementy drewniane na elewacji mają za zadanie ocieplić całość. Drewniane powierzchnie projektant tutaj wyrównał do wysokości drzwi oraz okien, dzięki czemu wrażenie eleganckiej prostoty jest tym bardziej podkreślone.

Wachlarz możliwości

Projekt Abakon 2020 SE, stworzyliśmy z myślą o szerokim gronie Klientów, o różnych potrzebach, bo, co najważniejsze, przewiduje kilka wymiennych rozwiązań. To Klienci decydują, które z nich chcą mieć w swoim domu. Co można wybrać?

Inne nasze domy z poddaszem mieszkalnym