Sprawdź kredyt Wycena budowy
28.01.2021

Jakie schody wybrać?

Jeżeli nie wiesz jakie schody wybrać do swojego domu przeczytaj…

Schody umożliwiają komunikację między piętrami. Komfort i bezpieczeństwo postaw na pierwszym miejscu, jednak istotna jest również estetyka i możliwość zaoszczędzenia wolnej przestrzeni. Odpowiednio wyeksponowane schody będą ozdobą domu. W naszych domach wykonujemy schody monolityczne żelbetowe i z płyt OSB oraz montujemy prefabrykowane schody drewniane i składane schody strychowe.

Schody żelbetowe

Duża swoboda formowania umożliwia nadanie im dowolnego kształtu. Do głównych zalet schodów żelbetowych należy wysoka wytrzymałość i ognioodporność. Schody żelbetowe tłumią dźwięki kroków i ze względu na znaczną szerokość są wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Monolityczne schody żelbetowe wykonywane są ze stropami żelbetowymi.

Po zamontowaniu deskowania i ułożeniu zbrojenia płyty spocznikowe i biegowe oraz stopnie zalewamy betonem. Po częściowym związaniu betonu schody zacieramy na gładko. Ostatnim etapem jest demontaż deskowania i podpór.

Stopnie wykańczamy dowolnie: drewnem, ceramiką, okładzinami kamiennymi lub szkłem.

Schody z płyt OSB

schody - z drewna

Wykonuje się je ze stropami drewnianymi, zwykle w domach z poddaszem mieszkalnym.
Schody z płyt OSB są lekkie i tanie. Płyty OSB są produktem drewnopochodnym, zawierającym około 70% drewna, posiadają wysokie parametry wytrzymałościowe, małą nasiąkliwość, nie pęcznieją pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu i nie wymagają konserwacji.

Prefabrykowane schody drewniane montujemy zarówno do stopów żelbetowych, jak i drewnianych. Stanowią element dekoracyjny i nadają lekkość pomieszczeniom. Drewno jest materiałem ponadczasowym i trwałym. Stopnie drewniane akumulują ciepło, zapewniając komfort użytkowania.

Prefabrykowane schody drewniane

prefabrykowane

Prefabrykowane schody drewniane mogą być montowane zarówno do stopów żelbetowych, jak i drewnianych. Stanowią element dekoracyjny i nadają lekkość pomieszczeniom. Drewno jest materiałem ponadczasowym i trwałym. Stopnie drewniane akumulują ciepło, zapewniając komfort użytkowania.

Schody strychowe FAKRO – model LWK Plus

schody strychowe

Bezpieczne i wygodne schody montowane w stropie, umożliwiają wyjście na poddasze nieużytkowe.

Składana drewniana drabinka chowana w stropie zapewnia oszczędność miejsca. Estetyczna klapa w kolorze białym posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne – współczynnik przenikania ciepła U=1,1 W/m²K.

Schody wyposażamy w antypoślizgowe stopnie, metalową poręcz oraz stopki (w wersji 3 segmentowej). Długość drabinki musimy dopasować do wysokości pomieszczenia. Dopuszczalne obciążenie schodów wynosi 160 kg. Schody Fakro są objęte 3 letnią gwarancją producenta.

Jeżeli jeszcze nie wiesz jakie schody wybrać do Twojego domu polecamy artykuł „Jakie schody są najlepsze w domu jednorodzinnym?”.