Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

28.02.2021

Klasyczna forma domu – Abakon Diverso 1

Jeżeli interesuje nas klasyczna forma domu polecamy projekt Abakon Diverso 1.

Zapraszamy na kolejny artykuł poświęcony projektom z pracowni Abakon. Tym razem przybliżymy Wam naszą nowość, która figuruje w ofercie zaledwie od kilku miesięcy. Przedstawiamy projekt zupełnie wyjątkowy: Abakon Diverso 1.

klasyczna forma domu
projekty domów

Forma i elewacja

Nasz dzisiejszy bohater- Abakon Diverso 1, to dom parterowy, którego powierzchnia użytkowa wynosi nieco ponad 108 m2. Budynek ma stosunkowo prostą formę- projekt opiera się na planie prostokąta. Projektant zastosował kilka ciekawych rozwiązań, które sprawiają, że Diverso 1 jest naprawdę oryginalny.

Pierwszy element widzimy na ścianie frontowej budynku, gdzie nad drzwiami wejściowymi znajduje się trójkątny element architektoniczny, przypominający lukarnę, ale bez okna. Dzięki temu zabiegowi dwuspadowy dach budynku zostaje załamany, nasuwając skojarzenia z kształtem dworków. Jednak w przeciwieństwie do nich, nie mamy tu charakterystycznego, wysuniętego ganku, ale wręcz przeciwnie-wnęka wejściowa została delikatnie „wsunięta” do wnętrza bryły budynku.

Abakon Diverso 2

Drugim elementem zasługującym na uwagę w projekcie Diverso 1, jest oryginalne zadaszenie tarasu. Znajduje się ono na tylnej elewacji domu. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jest to najbardziej imponujący element całej konstrukcji tego projektu.

Zadaszenie, to wysunięty poza obrys domu dwuspadowy dach, podparty na dwóch kolumnach. Projektant założył tu wykorzystanie elementów drewnianych. Dzięki temu Diverso 1 z pewnością skradnie serca miłośników naturalnych materiałów, pro-eko czy dawnego budownictwa drewnianego.

Kolejnym już, wielkim atutem, charakteryzującym projekt, na którym dzisiaj się skupiamy, są duże przeszklenia. W projekcie Abakon Diverso 1 większość stanowią okna wysokie. Nie tylko korzystnie wpływają na estetykę budynku, ale przede wszystkim wspaniale doświetlają wnętrza.

Zaglądamy głębiej

Pora, by zajrzeć do wnętrza Diverso 1. Na wspomnianych wcześniej nieco ponad 108 m2 powierzchni użytkowej, projektant uwzględnił taką ilość i rodzaj pomieszczeń, by stworzyć komfortową i funkcjonalną przestrzenią do mieszkania dla kilkuosobowej rodziny. Czy to się udało? Sprawdźmy.

Wchodząc do domu znajdujemy się w pomieszczeniu wiatrołapu, gdzie zostało uwzględnione miejsce na wygodną szafę. Stąd dostaniemy się również do pomieszczenia gospodarczego. Tak jak to niejednokrotnie bywa w przypadku naszych domów parterowych, właściwa część mieszkalna dzieli się na: część wspólną- gościnną, oraz strefę prywatną domowników.

Zwróćmy najpierw uwagę na największe pomieszczenie całego domu, a jest nim oczywiście salon, połączony z jadalnią i kuchnią. Ma on imponującą wielkość, bo zajmuje niemal 42 m2 powierzchni domu. Ta wielka i jasna, ze względu na duże okna przestrzeń, stanowi doskonałe miejsce do spędzania czasu w większym gronie rodziny czy znajomych.

Dodatkowy komfort zapewnia duży, narożny taras, na który możemy dostać się przez przesuwne drzwi tarasowe. Bezpośrednio do salonu przylega niewielkie pomieszczenie z toaletą. Duża przestrzeń kuchenna pozwala na umieszczenie w niej wygodnej wyspy kuchennej. Co więcej jest tu też funkcjonalna ciekawostka- a stanowi ją spiżarka ułatwiająca przechowywanie i uporządkowanie sprzętów kuchennych.

Przejdźmy do drugiej części domu. Mamy tu trzy wygodne i jasne sypialnie- w każdej z nich znajduje się co najmniej jedno wysokie okno. Druga, o wiele większa łazienka z pewnością ucieszy miłośników długich i gorących kąpieli- projektant uwzględnił tu m. in. miejsce na wygodną wannę. Dodatkowymi pomieszczeniami znacznie wpływającymi na jakość codziennego życia jest obszerna garderoba oraz osobne pomieszczenie przeznaczone na pralnię.

Chciałbyś, by Twój dom wyróżniał się z otoczenia? Chciałbyż aby był kwintesencją wygody dla Ciebie i Twoich najbliższych? Weźpod uwagę projekt Abakon Diverso 1. Możesz go dodatkowo urozmaicić decydując się dostawienie do budynku garażu lub wiaty samochodowej z jego lewej strony.