Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

24.01.2021

Komfortowa przestrzeń domu – Abakon Padiglione.

Komfortowa przestrzeń domu dla czterosobowej rodziny to seria projektów Abakon Padiglione.

Abakon Padiglione 1

Czy znacie już serię domów Padiglione? Należą do niej aż cztery projekty, więc wybór jest całkiem spory. Czym charakteryzuje się ta seria? Co wpływa na to, że są to projekty tak często wybierane przez Inwestorów? Aż wreszcie w czym tkwią różnice między poszczególnymi projektami Padiglione? Tego wszystkiego dowiecie się w tym artykule.

Padiglione 1

Zacznijmy od pierwszej wersji projektu Padiglione, który pojawił się w naszej ofercie. Metrażowo Padiglione 1 jest najmniejszy spośród wszystkich projektów noszących to miano. Nieco ponad 82 m2 powierzchni użytkowej jest jednak doskonale przemyślane pod względem projektowym.

Założeniem było zapewnienie komfortowej przestrzeni dla czteroosobowej rodziny. Czy to się udało? Z całym przekonaniem odpowiadamy: tak. Część dzienna – czyli salon z kuchnią i jadalnią stanowią jedną część domu, natomiast strefa prywatna rodziny – trzy sypialnie i łazienką- drugą.

Taki układ pomieszczeń doskonale sprawdza się, gdy zależy nam, by te dwie przestrzenie od siebie nieco odizolować. Dzięki temu spotkanie ze znajomymi, które przeciągnie się do późnych godzin wieczornych nie będzie przeszkadzać reszcie domowników, którzy wcześniej położą się spać.

zobacz stronę

Padiglione 2

Jest to dom, o powiększonym w stosunku do „jedynki” metrażu, ma niemal 112 m2 powierzchni podłóg. Porównując rzuty, dobrze widać, że Padiglione 2 jest w zasadzie rozszerzoną wersją swojego poprzednika. Założenia projektowe są w tych domach analogiczne, jednak w większym projekcie pojawiły się dodatkowe pomieszczenia typu pralnia, spiżarnia czy osobna toaleta.

Dom jednak kradnie serca Klientów przede wszystkim zacisznym tarasem, który w całości ulokowany jest w podcieniu. Zyskujemy zatem swobodny dostęp do ogrodu. Nie musimy jednocześnie martwić się o zabezpieczenie powierzchni tarasu dodatkową konstrukcją stanowiącą jego zadaszenie- całość „chowa się” tutaj pod dachem.

zobacz stronę

Padiglione 3

Kolejny projekt należący do serii Padiglione skonstruowany został na optymalnym metrażu- nieco ponad 99 m2. Wciąż wpisuje się on w założenia funkcjonalnego i wygodnego domu parterowego dla czteroosobowej rodziny, ale wyraźnie układ wnętrz różni się od jego poprzedników.

Tutaj przestronny salon, połączony z wnęką kuchenną stanowi serce domu. Zadaszone wejście do domu, w którym zaraz przy drzwiach znajduje się wygodna szafa wnękowa zdecydowanie podnosi komfort użytkowania.

Duże przeszklenia w części dziennej Padiglione 3, wraz z wyjściem na taras rozjaśniają wnętrze domu. Ciekawym rozwiązaniem jest tu także uwzględnienie przy głównej sypialni naprawdę dużej, pojemnej garderoby.

Abakon Padiglione 3
zobacz stronę

Padiglione 4

Ostatni (na chwilę obecną) projekt z rodziny Padiglione, ma numer cztery. To nowość, która dołączyła do naszej oferty zaledwie kilka miesięcy temu.

To jeden z projektów, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jest to największy dom z serii Padiglione, który obecnie proponujemy. Na nieco ponad 127 m2 powierzchni projektant uwzględnił aż cztery sypialnie, dużych rozmiarów salon z jadalnią oraz kuchnią, dwie łazienki (w tym jedną połączoną z pralnią), garderobę, spiżarkę oraz pomieszczenie gospodarcze.

Projekt daje możliwość połączenia budynku z garażem dwustanowiskowym.

zobacz stronę

Projekty z serii parterowych domów Padiglione, to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na komforcie codziennego życia i możliwości łączenia pod jednym dachem spotkań w większym gronie z domowym zaciszem. Seria Padiglione daje cały wachlarz możliwości wyboru projektu, który będzie odpowiadał nawet najbardziej wybrednym gustom.