Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

30.11.2021

Kompozycje i dekoracje we wnętrzach

Kompozycje i dekoracje w domu

Urządzanie domu ma różne oblicza. Dla jednych to wyczekany moment, kiedy wreszcie można dać upust swoim pomysłom i bezkarnie spędzać czas na przeszukiwaniu sklepów z dodatkami. Dla innych to etap, który chcieliby jak najszybciej zakończyć, bo od ilości dostępnych produktów wnętrzarskich dostają oczopląsu. Niezależnie od tego, do której z tych grup jest Ci bliżej przygotowaliśmy krótki przewodnik jak stworzyć kompozycje i dekoracje we wnętrzach. Nasze wskazówki podzieliliśmy według kilku pomieszczeń, które znajdują się w każdym domu. Niech to stanowi punkt zaczepienia i podpowiedź na co warto zwrócić uwagę, tworząc kompozycje w domu. Twój dom może być nie tylko funkcjonalny, ale też ładny i przyjazny dla domowników i gości.

Niech Twój dom zaprasza

Drzwi wejściowe to świetne miejsce, by już od progu stworzyć przyjazny klimat. Co możesz wykorzystać? Świetnie sprawdzą się tutaj okolicznościowe wianki, czy małe stroiki na drzwiach. Poniżej możesz stworzyć kompozycję doniczek z sezonowymi roślinami dekoracyjnymi. Przez cały rok można czerpać inspiracje co do tematyki dekoracji. Nie trzeba nikogo przekonywać, że szczególnym okresem w roku, sprzyjającym aranżacjom jest zima i czas około świąteczny. Nieodzownym elementem takich kompozycji są oczywiście światełka, które nadają domu uroczy klimat.

Gościnność od progu

Im większy przedpokój, tym większe możliwości na umieszczenie w nim dodatkowych rzeczy i dekoracji. Jakie warto wybierać? Proponujemy by zastosować kompozycje, która stworzy przytulny i zapraszającą atmosferę. Może to być wazon z kwiatami lub miękkie poduszki, które umieścisz na szafce z butami. Dzięki temu Twoi goście, mniej lub bardziej świadomie, będą odbierać już od wejścia przyjemny i gościnny klimat Twojego domu.

Zaproszenie do domu

Wyraź siebie

Zwykło mówić się, że salon jest sercem domu. To tutaj najczęściej spędza się wspólny czas, czy to w gronie domowników, czy przyjmując gości. Zazwyczaj jest to również jedno z największych pomieszczeń w domu. Z pewnością znajdzie się tutaj więc miejsce na dekoracje i kompozycję z dodatkami. Możesz ją stworzyć gromadząc to, co naprawdę lubisz. Dzięki temu pokój dzienny nie tylko zyska dekorację, ale będzie miejscem, gdzie wyrazisz cząstkę siebie lub pokażesz swoje hobby.

Kompozycje w salonie

Pomysły mogą być tutaj bardzo indywidualne. Z pewnością świetnie sprawdzą się świece, kolekcja wazonów, rośliny doniczkowe, a może tworzysz coś własnoręcznie? Pokaż to w swoim salonie, tworząc wystawę własnej twórczości. To także rewelacyjne miejsce na rodzinne zdjęcia- czy to ustawione na kredensie, czy tworzące spójną kompozycję na ścianie. Miłe wspomnienia wyjątkowych chwil w zasięgu wzroku.

W łazience też może być pięknie

Stworzenie przytulnej atmosfery jest możliwe nawet w łazience. Co więcej nie wymaga to wielkiego nakładu środków ani sił. Wystarczy, że środki codziennego użytku umieścisz w ładnych pojemnikach czy pudełkach. Do tego roślina w doniczce (warto poszukać takich odmian, które będą dobrze się czuły w łazienkowym pomieszczeniu) i efekt może być zaskakujący. A może estetyczny szklany flakonik z ładnym zapachem? Niewielka zmiana może tutaj naprawdę wiele zmienić.

Urządzamy łazienkę

Kuchnia- estetycznie czy praktycznie?

Jesteśmy przekonani, że oba te aspekty- estetyczny wygląd oraz wygodę użytkowania można mieć w swojej kuchni jednocześnie. Co więcej- polecamy takie rozwiązanie! Dlaczego? Kuchnia nie musi być tylko miejscem przygotowywania posiłków czy zmywania naczyń. Można ją urządzić tak, by cieszyła oko. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza wtedy, gdy mamy kuchnię otwartą na salon, a taki właśnie układ pomieszczeń stanowi już pewną normę we współczesnych projektach domów.

Ładna kuchnia

Kuchenne przybory, które lubisz mieć pod ręką możesz umieścić w ładnych pojemnikach, a przyprawy w jednolitych słoiczkach. Co więcej- ryż, czy makaron zestawione ze sobą w szklanych słojach świetnie nadają się do kuchennej aranżacji. Widzisz? To proste! Wystarczy wykorzystać to co już masz, dodać do tego nutę pomysłowości i piękny efekt gotowy. O projektowaniu kuchni możesz przeczytać tutaj: Projekt kuchni – na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, że nadmiar przedmiotów może sprawić, że pomieszczenie będzie przytłoczone zbyt wieloma elementami. Z drugiej zaś strony ich brak sprawi, że dom straci swój urok. Zarówno miłośnicy dodatków wnętrzarskich jak i minimaliści mogą kierować się powyższymi podpowiedziami, modyfikując je według uznania. Ostatecznie najważniejsze byś Ty sam/ sama oraz Twoi bliscy czuli się we własnym domu naprawdę dobrze, zgodnie z własnym poczuciem estetyki.