Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

05.07.2022

Moskitiery: skuteczny sposób na owady!

Przy budowie nowego domu jest całe mnóstwo spraw, o których inwestor powinien pamiętać. Czasem te mniej istotne decyzje zostają więc odłożone w czasie… bliżej nieokreślonym.

To są właśnie te detale, które w codziennym użytkowaniu mogą irytować jak bzyczący nad głową komar… No właśnie! Odpowiednie zabezpieczenie przed owadami, jest jedną z tych rzeczy, o których zwykle nie myślimy podczas budowy. To zaniedbanie z pewnością do nas wróci, tak jak męcząca mucha.

Zdjęcie : http://plisar.pl/moskitiery.php

Dopiero w gorący, letni wieczór, gdy rozsiądziesz się w kanapie z zamiarem nacieszenia się swoim nowiutkim domem, zorientujesz się czego zapomniałeś: MOSKITIERY!

OKNO ZINTEGROWANE Z MOSKITIERĄ

Rzeczywiście najlepiej pomyśleć o nich jeszcze w trakcie budowy. Wtedy dobierając odpowiednie okna do domu, możemy zadbać o to, by dobrze chroniły nasze pomieszczenia przed insektami i owadami. Zwróćmy więc uwagę nie tylko na ilość szyb w oknie, kształt ramy i ich warunki termiczne, ale też na to, czy z tym systemem okiennym otrzymamy zintegrowaną moskitierę. I już, po kłopocie,  to zagwarantuje nam niezakłócone wieczory i spokojne noce. Mało tego – oprócz zintegrowanych moskitier od razu można zapytać o zintegrowaną roletę zewnętrzną. Mamy rozwiązanie idealne, pewnie nieco droższe, ale kompleksowe i przede wszystkim doskonale dopasowane do naszego okna.

MOSKITIERY RAMKOWE

Wielu jednak albo tę kwestię pominęło, albo tnąc koszty przełożyło tego typu, pomniejsze inwestycje. Nic straconego, nadal można dom uzupełnić o ten drobiazg. Na rynku jest naprawdę wiele możliwości, aby sprostać wyzwaniom każdego posiadacza domu. Najprostszym i najpopularniejszym rozwiązaniem są moskitiery ramkowe. To idealnie pod wymiar przycięta rama aluminiowa z rozpiętą siatką powstrzymującą owady. Zwróćmy uwagę, żeby oczka w siatce nie były zbyt duże. Nawet jeden malutki komar potrafi uprzykrzyć noc. Ale też zbyt gęsto pleciona siatka będzie zasłaniała nam widok z okna i ograniczy światło dzienne wpadające do pomieszczenia. Najlepiej poprosić firmę wykonujące tego typu montaż o próbki materiału i przetestować różne możliwości. Co ciekawe, to siateczka w kolorze czarnym jest mniej zauważalna aniżeli biała. 

Zdjęcie : http://plisar.pl/moskitiery.php

Oczywiście jest możliwość, żeby moskitierę zakupić w internecie, a ramkę zmontować samemu. Takie połowiczne „zrób to sam” zaczyna się od najtrudniejszego elementu – samodzielnie wykonanego pomiaru. Już na tym etapie możemy pogrzebać powodzenie całego projektu. Pomiar musi być nie tylko absolutnie dokładny, ale też wykonany w odpowiednim miejscu ramy okiennej. Jest to zależne również od jej kształtu. Jeśli czujesz się na siłach, śmiało możesz zamawiać online. Bezpieczniej będzie jednak powierzyć sprawę fachowcom od samego początku. Wymierzą, dobiorą idealny kolor do stolarki okiennej, doradzą i zamontują. Pewnym atutem moskitier ramkowych jest to, że są łatwo demontowane, przez co można je zdjąć np. na zimę, lub choćby do wyczyszczenia.

ROLOWANE, PRZESUWNE, PLISOWANE

Jesteś coraz bliżej statusu fachowca w zakresie moskitier. Przed Tobą jeszcze tylko wybór, czy mają być na stałe (demontowane) czy może chowane i używane wyłącznie wtedy, gdy stwierdzić, że są potrzebne. W tym punkcie także jest wiele możliwości: rolowane od góry na dół, przesuwne, albo plisowane pionowo lub poziomo. Dużo zależy od możliwości domu, ale też od naszej fantazji i uznania. Każde z tych rozwiązań może być wykorzystane również w drzwiach balkonowych. 

Moskitiery to bardzo subtelny element wyposażenia domu. Dostępne jest wiele estetycznych produktów, które dobrze wkomponują się w ramę okienną i będą niemal niezauważalne. Przy tym są one solidnie wykonane i bardzo praktyczne. Jest to bardzo prosty, ale i bardzo skuteczny sposób, na uciążliwy problem owadów usiłujących dostać się do naszych wnętrz. Niezależnie od rodzaju, na który się zdecydujesz, z pewnością odczujesz dużą ulgę, bo kłopot po prostu zniknie.