Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

19.01.2021

Nowoczesna stodoła – seria projektów Abakon SZT

nowoczesna stodoła seria SZT
Seria projektów Abakon SZT

Przedstawiamy kolejne projekty z pracowni projektowej Abakon. Nadszedł czas na coś zupełnie wyjątkowego, a mianowicie serię: Abakon SZT, do której należą cztery domy. Ich szczególny charakter widać już na pierwszy rzut oka- wspólnym mianownikiem jest tutaj charakterystyczny styl. Ten styl to „nowoczesna stodoła” Prosta, a czasami wręcz „surowa” bryła oraz bezokapowy dach dwuspadowy- to dwie główne cechy wspólne tych projektów. Wydawałoby się, że przyjęcie takiej konwencji nie daje projektantowi zbyt wielkiego pola do popisu, jednak nic bardziej mylnego! Przyjrzyjmy się więc poszczególnym projektom z serii Abakon SZT.

Abakon SZT

Pierwszy dom z serii: Abakon SZT jest bardzo przestronny- jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 172 m2. To metraż zarówno parteru jak i użytkowego poddasza. W jednolitej bryle domu uwzględniony został między innymi garaż, który zajmuje ponad 20 m2. To dogodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy martwić się gdzie na działce umieścić dodatkowy budynek na samochód. Dzięki uwzględnieniu garażu zyskujemy tutaj również dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, a także spiżarkę- do której oczywiście dostaniemy się bezpośrednio z kuchni. Co jeszcze znajduje się na parterze? Wracając do wspomnianej kuchni, zaznaczyć należy, że stanowi ona jakby przedłużenie jednego, przestronnego pomieszczenia, którym jest salon z jadalnią. Tutaj projektant przewidział duże przeszklenia, a także wyjście na taras. Ponadto znajduje się tu pomieszczenie przeznaczone na gabinet, toaleta, pomieszczenie gospodarcze (które doskonale sprawdzi się w roli pralni). W wiatrołapie natomiast znajdziemy dwie funkcjonalne szafy.

nowoczesna stodoła
nowoczesna stodoła - gotowa
zobacz stronę

Bardzo ciekawie rozwiązano tutaj układ poddasza. Znaczna jego część jest niezabudowana, więc nad częścią dzienną domu mamy otwartą przestrzeń, aż do samego stropu. Część użytkowa poddasza stanowi jakby ogromną antresolę, a na niej trzy sypialnie i aż dwie łazienki.

SZT - wnętrza

Abakon SZT 130

Kolejna „nowoczesna stodoła” z tej serii to Abakon SZT 130. Tym razem mamy tu dom parterowy, którego powierzchnia podłóg wynosi nieco ponad 124 m2. Taki metraż zapewnia komfortowe warunki użytkowania, bo znajdziemy tu przestronny wiatrołap, który zmieści dwie zabudowane szafy, pomieszczenie gospodarcze z miejscem na pralnię, trzy sypialnie, dwie łazienki oraz dodatkową toaletę. Salon z jadalnią i kuchnią, z której dostaniemy się do spiżarni jest niemal identyczny jak w pierwszej wersji SZT, podobnie jak i układ tarasu.

nowoczesna stodoła szt 130
nowoczesna stodoła SZT 130
zobacz stronę

Abakon SZT 90

Trzeci projekt należący do rodziny Abakon SZT to nasza „dziewięćdziesiątka”. To najmniejsza spośród wszystkich propozycji z tej serii, ma bowiem niecałe 90 m2 powierzchni użytkowej. Ten stosunkowo niewielki metraż, został tak przemyślany, że tworzy niebywale funkcjonalną i komfortową przestrzeń. Projektant przewidział tutaj łączoną przestrzeń dzienną składającą się z kuchni, salonu i jadalni, trzy sypialnie, przestronną łazienkę i osobne WC. Ciekawą opcją jest tu pomieszczenie garderoby przy sypialni małżeńskiej. Projekt ten jest dedykowany dla właścicieli wąskich działek, z możliwością dostawienie wiaty lub garażu.

nowoczesna stodoła 90 metrów
mała nowoczesna stodoła
zobacz stronę

Abakon SZT 135

Nasza najnowsza „nowoczesna stodoła” – projekt SZT, który dołączył do naszej oferty wiosną tego roku otrzymał nazwę Abakon SZT 135. Właśnie tyle wynosi metraż jego powierzchni podłóg: 135 m2. Powierzchnia użytkowa to nieco ponad 100 m2. Nie sposób odmówić temu projektowi uroku. Przedstawiamy go w dwóch wariantach kolorystycznych dachu i elewacji: pierwsza propozycja jest bardziej nowoczesna, minimalistyczna, natomiast druga, to ukłon w stronę tradycji. Jest to domek niezwykle zgrabny, o ładnej bryle, z poddaszem użytkowym. Na parterze mamy duże pomieszczenie- część dzienną- podobnie jak we wcześniejszych projektach SZT- otwartą kuchnię, połączoną z jadalnią i salonem oraz wyjściem na taras. Znajduje się tu także sypialnia, z prywatną garderobą i łazienką, dodatkowe pomieszczenie z toaletą, wiatrołap oraz pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu projektant przewidział trzy sypialnie, przestronną łazienkę oraz osobną garderobę. Przestrzeń domu została maksymalnie wykorzystana, by zapewnić komfort użytkowania.

nowoczesna stodoła - SZT 135
Abakon SZT 135 - wizualizacja
zobacz stronę

Seria domów Abakon SZT, tak różnorodna pod względem metrażu jak i ilości pomieszczeń w projektach wchodzących w jej skład . Większy dom, czy mniejszy? Z poddaszem użytkowym czy parterowy? Na dużą działkę, czy zupełnie niewielką? Jeśli tylko lubisz styl „nowoczesnej stodoły” z pewnością wśród projektów SZT znajdziesz dom, który spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.