Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

24.01.2021

Nowoczesne projekty domów – Abakon Piatto

Nowoczesne projekty domów mają grupę zagorzałych zwolenników. Niecodzienność wyglądu i rozwiązań to cechy, które zwracają z pewnością uwagę.

seria Abakon piatto
owoczesne projekty domów – seria Piatto

Zapraszamy do kolejnego artykułu dotyczącego projektów, które wyszły spod ręki projektantów z naszej pracowni. Tym razem przyglądamy się serii domów Abakon Piatto.

Nie sposób przejść obojętnie obok choćby jednego spośród projektów z tej serii. To cztery domy, które są absolutnie oryginalne i nowoczesne, a projektant nie szczędził w nich śmiałych rozwiązań. Przyjrzyjmy się zatem każdemu z nich.

Abakon Piatto 1

To projekt domu parterowego, którego powierzchnia zabudowy wynosi nieco ponad 102 m2, a powierzchnia użytkowa- ponad 86 m2. Architektura domu już na pierwszy rzut oka urzeka nowoczesnością. Charakterystyczny front domu uzyskany został dzięki poprzecznej ścianie, która oddziela część wejściową domu od wiaty garażowej. Płaski dach podkreśla modernistyczny styl Piatto 1.

Co znajdziemy wewnątrz budynku? Wchodząc do środka mamy wiatrołap, który mieści funkcjonalną garderobę, a także pomieszczenie gospodarcze. Dalej- strefa prywatna domowników, czyli trzy sypialnie, a vis a vis nich- łazienka.

Drugą część domu stanowi wspólna przestrzeń dzienna, czyli otwarta kuchnia z jadalnią i salonem. Stąd dostaniemy się na taras będący wygodnym połączeniem domu z ogrodem.

Abakon Piatto 1
zobacz stronę

Abakon Piatto 2

Dom według projektu Abakon Piatto 2 ma taki sam metraż i rozkład pomieszczeń jak jego poprzednik. Również i tutaj mamy duże przeszklenia w salonie, a także swobodny dostęp do tarasu.

Główną różnicę w stosunku do Piatto 1 stanowi ciekawa forma dachu dwuspadowego. Tu także projektant wyodrębnił garaż pod zadaszeniem od strony frontowej budynku. Kształt Abakon Piatto 2 sprawia, że dom ma designerski wygląd, wspaniale wpisując się w charakterystykę tej wyjątkowej serii.

zobacz stronę

Abakon Piatto 3

Kolejny projekt, to Abakon Piatto 3. To dom piętrowy, którego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 115 m2. Jest to budynek o ciekawej formie architektonicznej, przypominającej dom typu kostka, z płaskim dachem. Podobnie jak w poprzednich projektach Piatto, również tutaj projektant uwzględnił wygodną szafę w wiatrołapie, a obok wejście do pomieszczenia gospodarczego.

Dalej znajdziemy kuchnię z przejściem do spiżarki. Na tym poziomie znajduje się także wygodna łazienka, a także duże i bardzo jasne pomieszczenie dzienne, czyli salon połączony z jadalnią. Stąd też jest swobodne wyjście na taras.

Na piętrze przewidziane zostały trzy sypialnie, a w jednej z nich- garderoba. Jest tu również druga łazienka. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym projekcie balkon, na który wejść można z jednej z sypialni. Dodatkowo do bryły domu przylega garaż.

zobacz stronę

Abakon Piatto 4

Abakon Piatto 4, to największy metrażowo projekt z tej serii. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 132 m2. Tak samo jak jego poprzednik jest to dom piętrowy. On również przypomina swoim kształtem „kostkę”, jednak trzeba przyznać, że w tym przypadku projektant postawił na odważną i bardzo oryginalną formę, uwzględniając nowoczesne elementy architektoniczne oraz płaski dach.

Wnętrze domu jest równie imponujące jak jego kształt. W centrum domu znajdują się schody prowadzące na piętro. Dzięki temu, pomieszczenia na parterze są przestronne, a większość z nich stanowi jedną, otwartą przestrzeń.

Z pomieszczenia wiatrołapu przechodzimy do pokaźnych rozmiarów salonu, idąc dalej jest część przeznaczona na jadalnię, a następnie kuchnię. Na tym poziomie zaprojektowano również pomieszczenie gospodarcze, a także łazienkę z prysznicem.

Do domu dołączony jest również garaż, a także komfortowy taras. Na piętrze mamy łazienkę z wanną i dwie bliźniacze sypialnie. Trzeci, największy pokój, oprócz części sypialnej ma prywatną łazienkę oraz garderobę.

zobacz stronę

Seria domów Abakon Piatto powstała z myślą o Klientach, którzy oczekują niestandardowych rozwiązań i niepowtarzalnego designu. Cztery projekty Piatto to dobra opcja dla osób szukających nietuzinkowego projektu, który oprócz zachwycającego wyglądu będzie równocześnie komfortowy i funkcjonalny.