Sprawdź kredyt Wycena budowy
28.02.2021

Nowoczesny design domu

Nowoczesny design domu bywa ważnym kryterium wyboru.Taką propozycją jest z pewnością projekt Abakon Diverso 2 – dom z lukarną.

Kontynuujemy nasz cykl wpisów, w którym przyglądamy się projektom domów, które wyszły spod ręki naszych architektów. Dziś przyszła kolej na nowość z naszej oferty. Na światło dzienne został wystawiony jesienią 2020 roku, a dziś przyjrzymy się mu z bliska. Poznajmy więc lepiej: Abakon Diverso 2.

nowoczesny design domu - Abakon Diverso 2
Abakon Diverso 2 – nowoczesny design domu.
zobacz stronę

Abakon Diverso 2 – lekko i nowocześnie

Nasz dzisiejszy bohater, to dom z poddaszem użytkowym, którego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 126 m2.

Projekt ma nietypowy kształt, a to za sprawą imponującej lukarny, która znajduje się nad wejściem do domu. Drzwi wejściowe umieściliśmy w podcieniu. Dzięki temu dom nabrał oryginalnego i nowoczesnego stylu. Jego nietypowość podkreśla również umieszczona na frontowej ścianie drewniana okładzina.

Kolejnym ciekawym elementem wykończenia są szklane balkony francuskie, fantastycznie wpisujące się w subtelnie nowoczesny charakter budynku. Podobną rolę odgrywają tu ciemnoszare odcięcia na elewacji. Całość świetnie się ze sobą łączy, nadając bryle domu lekkości i nowoczesności.

Dodatkowo, do bryły domu można dobudować garaż. Projektant tak przemyślał jego gabaryty oraz wygląda, że jest to element, który w żadnym stopniu nie przytłacza, a wręcz dopełnia całości. Trzeba przyznać, że nieczęsto się zdarza, by w tak dużym stopniu garaż dobrze współgrał z całością domu.

nowoczesny design domu

Wygodna przestrzeń parteru

Parter domu według projektu Abakon Diverso 2 to niemal 69 m2 powierzchni. Wchodząc do domu, znajdujemy się w wiatrołapie. Tutaj jest miejsce na pojemną szafę, a po drugiej stronie- wejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie- do garażu.

Idąc dalej w głąb domu po prawej stronie mamy niedużą, acz dobrze przemyślaną łazienkę, w której oprócz WC i umywalki przewidziano miejsce na całkiem sporych rozmiarów prysznic. Następnie mijając klatkę schodową, na wprost mamy pokój, który w zależności od pomysłów i potrzeb mieszkańców może być wykorzystany jako gabinet lub np. pokój gościnny.

Cała lewa strona parteru to duża, otwarta przestrzeń. Mamy tu salon, który płynnie przechodzi w jadalnie, a kończy na wnęce kuchennej. Na dużej przestrzeni przeznaczonej na kuchnię idealnie sprawdzi się m. in. wyspa kuchenna.

W salonie umieszczone zostały imponujących rozmiarów przeszklenia. Dzięki nim do środka wpada dużo światła, a także mamy możliwość wyjścia na narożny taras z dwóch stron. To praktyczne rozwiązanie z pewnością sprawdzi się np. podczas letniego garden party.

nowoczesny design domu

Funkcjonalna strefa poddasza

Sprawdźmy teraz jakie pomieszczenia znajdziemy na poddaszu. Jest to ponad 71 m2 przestrzeni prywatnej domowników. Została ona tak przemyślana, by maksymalnie ułatwić codzienne życie kilkuosobowej rodzinie.

Mamy tu trzy przestronne pokoje. Przy sypialni małżeńskiej umieściliśmy wygodną garderobę. W pozostałych pomieszczeniach mamy z kolei miejsce na duże szafy. Nie mogło tu również zabraknąć przestronnej łazienki, w której przewidziane zostało miejsce m. in. na wannę.

Wszystkie pomieszczenia poddasza są jasne, dzięki zastosowaniu wysokich okien balkonowych oraz dodatkowych okien dachowych.

Abakon Diverso 2, to projekt z ogromnym potencjałem. Odpowiednio dobrane kolory elewacji, dachu oraz wykończenia sprawią, że dom będzie zachwycał swoim wyglądem. Jego przestrzeń mieszkalna idealnie sprawdzi się dla miłośników funkcjonalnych rozwiązań.