Sprawdź kredyt Wycena budowy
15.03.2021

Projekt: Abakon 2008 SE

Abakon 2008 SE_elewacja frontowa

Faktem jest, że oferta autorskich projektów, wychodzących spod ręki projektantów z Abakon stale rośnie. Niemniej jednak, wciąż dużą popularnością wśród klientów firmy cieszą się projekty, które są w ofercie już od kilku, a nawet kilkunastu lat. Jednym z nich, jest bohater dzisiejszego artykułu, a mianowicie: Abakon 2008 SE.

Wygląd zewnętrzny

Projekt Abakon 2008 SE, to dom parterowy, którego powierzchnia wynosi ponad 114 m2. Przypomina on swoim kształtem literę „L”. Projektant zaproponował dostawienie do budynku funkcjonalnej wiaty garażowej. Dopełnieniem projektu, które idealnie współgra z całą bryłą domu, jest duży taras. Częściowo możemy zasłonić go pergolą, która idealnie sprawdzi się jako zadaszenie nad letnią strefą wypoczynku.

Abakon 2008 SE_elewacja

Twórca projektu zaproponował zastosowanie ciepłej kolorystyki domu. Do jasnobeżowego koloru ścian świetnie będzie wyglądała kontrastowa- grafitowa dachówka, o płaskim kształcie. Ciekawy element stanowią tu szare boniowania wokół okien oraz ozdobne okładziny dekoracyjne na elewacji, które imitują kamień. Ponadto, jeśli zastosujemy podbitkę dachową w ciepłym odcieniu drewna, będzie się ona dobrze komponowała z tarasem z desek kompozytowych w podobnym kolorze.

Wnętrze domu

Dom według projektu Abakon 2008, to wygodna propozycja dla 3-4 osobowej rodziny. Dobrze przemyślany układ wnętrza zakłada jego podział na część prywatną domowników oraz wspólną część gościnną. Właśnie tutaj mamy przestronny salon z jadalnią, z którego drzwi balkonowe prowadzą na duży taras. Przestrzeń salonu płynnie przechodzi w wygodną kuchnię. Projektant przewidział tu funkcjonalną wyspę kuchenną, a także bezpośredni dostęp do kolejnego pomieszczenia, które świetnie sprawdzi się w roli domowej spiżarki. W salonie z kolei swobodnie zmieści się duży stół oraz narożna kanapa lub zestaw wypoczynkowy. W bliskiej odległości znajduje się również niewielkie pomieszczenie z toaletą.

Abakon 2008 SE_wnętrza
Projekt: Abakon 2008 SE – wnętrze

Druga część domu- przestrzeń prywatna domowników, to trzy wygodne sypialnie. W każdej z nich zmieści się między innymi duża szafa. Jest tu również przestronna łazienka z WC oraz z miejscem nie tylko na prysznic, ale również komfortową wannę. Cofnijmy się jeszcze do pomieszczenia wiatrołapu, gdzie również znajduje się miejsce na dużą szafę, która pomoże w utrzymaniu domowego porządku.

Projekt domu Abakon 2008 SE, to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają komfortowej przestrzeni dla siebie i swojej rodziny. Świetnie przemyślany układ wnętrz, obszerny i funkcjonalny taras- to główne, acz niejedyne zalety tego projektu. Poznaj go bliżej klikając: TUTAJ.