Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

30.03.2021

Projekt: Abakon 2010 SE- wersja odnowiona

Abakon 2010 SE

W połowie marca tego roku miała miejsce premiera nowej wersji projektu, który figuruje w bazie projektów Abakon już od dawna. Dziś chcemy wraz z naszymi Czytelnikami przyjrzeć się bliżej odświeżonej wersji projektu: Abakon 2010 SE. Co się zmieniło? Czy projekt coś zyskał? Dlaczego w ogóle podjęliśmy się odnowienia projektu? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

Potrzebne zmiany?

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym jak cenne są dla nas rozmowy, sugestie, aż wreszcie wybory dokonywane przez naszych Inwestorów. To wszystko daje nam obraz jakie rozwiązania są dla naszych Klientów najlepsze. Naszym celem jest odpowiadanie na te potrzeby, w możliwie jak największym stopniu, dlatego nieprzerwanie pracujemy nad udoskonalaniem tego, co przedstawiamy w swojej ofercie. Z jednej strony chętnie wprowadzamy do niej nowości, a z drugiej, tak jak w przypadku projektu: Abakon 2010 SE- aktualizujemy to, co warte jest takiej pracy. Tym sposobem zyskaliśmy stary- nowy projekt, który pod każdym względem odpowiada na współczesne potrzeby funkcjonalne i estetyczne tych, którzy planują budowę swojego domu.

Wielkość w sam raz

Dom według projektu Abakon 2010 SE ma optymalną wielkość- metraż podłóg to nieco ponad 114 m2. Mamy tu parter oraz poddasze użytkowe. Bryła budynku ma kształt bardzo regularny, zbliżony do kwadratu. Całość przykryta została dwuspadowym dachem. Prosta bryła to duży atut projektu, ponieważ właśnie dzięki temu budowa takiego domu jest szybka, a cenowo- bardziej ekonomiczna.

Abakon 2010 SE_elewacja

Projektant mając na uwadze komfort, jaki zapewnia dobre doświetlenie wnętrz, zastosował tutaj wysokie okna, a na poddaszu- kilka okien dachowych. Dzięki temu w każdym pomieszczeniu jest jasno. Na dachu swobodnie zmieszczą się panele fotowoltaiczne- częsty wybór Klientów. Jedna z bocznych ścian budynku pozostała bez otworu okiennego, a to nie bez przyczyny- to doskonałe miejsce na samochód. Wiata czy garaż? Wybór pozostawiamy Klientowi.

Abakon 2010 SE_elewacja (2)

Nasz dzisiejszy bohater, po przeprowadzonym „liftingu” zyskał piękny, współczesny wygląd. Zaproponowaliśmy biały kolor ścian, który świetnie współgra z licznymi dodatkami drewnianymi lub drewnopodobnymi na elewacji. Boniowania wokół otworów okiennych również idealnie się komponują z przyjętą tutaj paletą barw. Dodatkowo- okna w kolorze antracytu i podobny odcień płaskiej dachówki sprawiają, że całość wygląda bardzo spójnie i estetycznie.

Nowocześnie i komfortowo

Sprawdźmy teraz co zmieniło się wewnątrz budynku. Przede wszystkim metraż- udało się nieco powiększyć przestrzeń użytkową domu. Na parterze znajduje się wiatrołap z miejscem na wygodną szafę. Dalej mamy łazienkę, w której swobodnie zmieści się m. in. prysznic, jest też miejsce na pralkę. W przestronnym salonie jest miejsce na kominek, kąt wypoczynkowy, stąd mamy też wyjście na taras. Pomieszczenie salonu płynnie przechodzi w jadalnię, a następnie w część kuchenną. Z kuchni jest też dostęp do dyskretnie ulokowanego pomieszczenia gospodarczego. Na tym poziomie znajduje się jeszcze jeden, osobny pokój, który może pełnić rolę gabinetu lub po prostu dodatkowej sypialni.

Abakon 2010 SE_wnętrza

Schody w holu prowadzą na poddasze, gdzie jest strefa prywatna domowników. Znajdują się tutaj trzy wygodne sypialnie, a także łazienka, w której zmieści się m. in. wygodna wanna. Jak udało się pokazać na wizualizacjach- wnętrza Abakon 2010 SE można urządzić w nowoczesnym i oryginalnym stylu, zachowując jednocześnie funkcjonalność pomieszczeń.

Budowa domu Abakon 2010 SE, to propozycja warta rozważenia, jeśli poszukujesz projektu, który w swojej nieskomplikowanej formie zapewni pełen komfort użytkowania. Zgrabny i estetyczny- taki właśnie jest odnowiony Abakon 2010 SE. Dowiedz się więcej klikając TUTAJ.