Sprawdź kredyt Wycena budowy
29.03.2021

Projekt: Abakon 2012 SE

Projekt Abakon 2012 SE

Oferta gotowych projektów domów z pracowni projektowej Abakon jest mocno zróżnicowana. Odpowiedni projekt domu może tam znaleźć dla siebie nawet najbardziej wybredny Klient. Różnorodne pod względem metrażu i stylu domy Abakon łączy dbałość o szczegóły i funkcjonalność użytkowania każdego z nich. Dziś przyjrzymy się bliżej projektowi, który jest jednym z większych pod względem metrażu, a będzie nim: Abakon 2012 SE.

Imponujący wygląd

Projekt domu Abakon 2012 SE został stworzony z myślą o Inwestorach, którzy cenią rozmach i szukają projektu, który byłby oryginalny, a jednocześnie komfortowy. Abakon 2012 wydaje się być idealnym „kandydatem”, który spełnia wymienione wymagania. To dom z poddaszem użytkowym, którego powierzchnia użytkowa wynosi nieco ponad 151 m2. Bryła domu ma kształt zbliżony do prostokąta, który pokryty jest dwuspadowym dachem. Ciekawostką architektoniczną jest tutaj częściowo wysunięty fragment ściany narożnej domu. Tuż nad nim, w kondygnacji poddasza, fragment dachu został nieco „wycięty”, na rzecz wkomponowanego niestandardowego okna dachowego. Całość tworzy niebywale oryginalne wrażenie. Dodatkowo, projektant zaproponował dołączenie do bryły budynku dużego garażu, przykrytego płaskim dachem.

Projekt Abakon 2012 SE_elewacja

Jakie jeszcze atuty ma Abakon 2012 SE? Mamy tu aż dwa tarasy, które, jeśli tylko Inwestor ma takie życzenie, swobodnie można połączyć, dzięki czemu powstałaby duża, narożna strefa relaksu. Świetnie sprawdzi się tutaj zadaszenie, np. w formie pergoli. Kolejnym udogodnieniem jest balkon, na który dostęp jest z dwóch niezależnych pomieszczeń na poddaszu. Propozycją projektanta jest zastosowanie na budynku jasnej kolorystyki elewacji- biel i subtelne odcienie szarości wspaniale kontrastują z wyrazistymi elementami drewnianymi, które są dobrze widoczne na zewnątrz budynku. Świetnie sprawdzi się tutaj pokrycie dachu blachą na rąbek w kolorze grafitu. Dopełnieniem całości są subtelne, szklane elementy, które stanowią zabezpieczenia balkonowe.

Wnętrza dla wymagających

Tak jak wspomniane zostało we wstępie, projekt domu Abakon 2012 SE jest bardzo komfortowy. Co na to wpływa? Przede wszystkim duże, przestronne pomieszczenia, jak również ich przeznaczenie. Spójrzmy najpierw na parter domu. Po wejściu do domu, w wiatrołapie mamy miejsce na wygodną szafę w zabudowie. Zaglądając dalej, po prawej mamy pokój, lub w zależności od potrzeb- wspaniałe miejsce na domowe biuro czy gabinet. Po drugiej stronie jest z kolei przestronne pomieszczenie gospodarcze. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że kuchnia stanowi w tym projekcie serce całego domu. Zajmuje ona powierzchnię ponad 13,5 m2, dzięki czemu zapewniona została swobodna przestrzeń do spełniania kulinarnych ambicji. Stąd również mamy bezpośredni dostęp do pomieszczenia spiżarki.

Projekt Abakon 2012 SE_kuchnia

Dużą część tej kondygnacji zajmuje salon, połączony z jadalnią. Dodatkowym udogodnieniem jest dostęp do ogrodu, przez przylegający do tej części domu taras. Na tym poziomie, koło klatki schodowej mamy również łazienkę z prysznicem.

Zajrzyjmy teraz na poddasze. Mamy tu trzy sypialnie. Dwie z nich z dostępem do balkonu. Trzecia z kolei- przeznaczona na sypialnię małżeńską, jest dodatkowo doświetlona przez znajdujące się tu okno ścienno-dachowe. Na tym poziomie znajdują się dwie łazienki- mniejsza, z prysznicem, oraz druga- większa, w której zmieści się nie tylko prysznic, ale również wanna oraz dwie umywalki. Jak na komfortowy projekt przystało, nie mogło zabraknąć dodatkowych, niezwykle funkcjonalnych pomieszczeń gospodarczych. Jest tu zarówno pralnia jak i garderoba.

Projekt domu Abakon 2012 SE, to świetna propozycja dla Klientów wymagających i lubiących poczucie komfortu.

Poznaj szczegóły projektu: Abakon 2012 SE