Projekt domu: Abakon Leggero

2021-05-18
Dom parterowy_Abakon Leggero

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z serii, w której przyglądamy się poszczególnym projektom pochodzącym z pracowni projektowej Abakon. Dziś przedstawimy dom parterowy, który jest dostępny w naszej ofercie aż w trzech wariantach. Właśnie ten fakt sprawia, że Abakon Leggero- bo właśnie o tym projekcie mowa, jest taki wyjątkowy. Poznaj bliżej wszystkie wersje tego niezwykłego projektu i przekonaj się ile możliwości daje Abakon Leggero.

Cechy charakterystyczne Abakon Leggero

Tradycyjnie już, zacznijmy od wyglądu zewnętrznego naszego dzisiejszego bohatera. Abakon Leggero ma bardzo regularny kształt. Jest to budynek parterowy, który zaprojektowany został na planie prostokąta o wymiarach 10m x 7,7 m. Przykrywa go dwuspadowy dach. Projektant zaproponował w tym projekcie aż trzy okna narożne. Takie rozwiązanie pozwala na wprowadzenie do wnętrz o wiele więcej światła, niż przy oknach standardowych. W zależności od wariantu domu Leggero, mamy możliwość zaplanowania dodatkowych elementów architektury domu. Są to, np. garaż lub wiata garażowa, funkcjonalny taras, a także wejście do domu w formie ganku.

Trzy wersje projektu

Jak już zostało wspomniane, Abakon Leggero to projekt bardzo elastyczny. W zależności od upodobań i potrzeb możemy wybrać najbardziej odpowiednią dla nas wersję domu. Oprócz różnych układów wnętrz, trzy wersje tego projektu delikatnie różnią się metrażem. Przyjrzyjmy się zatem każdej z nich.

Można powiedzieć, że wnętrza projektu podstawowego są najbardziej uporządkowane. Projekt zakłada wejście usytuowane na krótszej ścianie budynku. Wchodząc do środka znajdujemy się w korytarzu, który po jednej stronie prowadzi do pomieszczenia gospodarczego, a dalej łazienki, natomiast po drugiej stronie korytarza mamy wejście do jedno i drugiego pokoju. Dalej mamy otwartą część domu, którą tworzy przestronny salon oraz wnęka kuchenna z jadalnią.

Abakon Leggero_wnętrza
Abakon Leggero- wnętrze

W wariancie drugim drzwi wejściowe umiejscowione zostały na dłuższej ścianie domu. To z kolei wiąże się z nieco innym układem wnętrz. Całkiem przestronny wiatrołap pozwala na umieszczenie w nim wygodnej szafy. Stąd mamy też bezpośredni dostęp do pomieszczenia gospodarczego. Dalsza przestrzeń jest podzielona: z jednej strony mamy część gościnną, czyli salon oraz otwartą jadalnię z kuchnią. Po drugiej stronie są pokoje domowników, a także wygodna łazienka.

W trzeciej wersji projektu Leggero, wracamy poniekąd do układu wnętrz z wersji podstawowej. Tutaj również wejście do domu mamy na krótszej ścianie budynku. Zasadniczą zmianą jest układ pozostałych pomieszczeń. Wchodząc dalej mamy od razu po prawej stronie otwartą przestrzeń: kuchnię, jadalnię i salon z kominkiem. Stąd też możemy dostać się na duży, narożny taras. W pozostałej części domu mamy łazienkę i niezmiennie- dwie sypialnie.

Abakon Leggero_wersja 3
Abakon Leggero- wnętrza wariantu 3

Dla kogo jest ten projekt?

Abakon Leggero jest domem raczej niewielkim. Jego metraż (w zależności od wybranej wersji) wynosi ok. 63,5 m2. Funkcjonalnie zaplanowane wnętrza zapewnią wygodę codziennego użytkowania parze z jednym dzieckiem lub dwójką. Gdy dodatkowy pokój nie będzie przeznaczony dla młodszego pokolenia, świetnie sprawdzi się jako gabinet,lub pokój gościnny.

Jeśli szukasz nieskomplikowanego i zgrabnego domu parterowego, warto wziąć pod uwagę Abakon Leggero. Ten z jednej strony prosty projekt, daje jednocześnie naprawdę wiele możliwości. Funkcjonująca oferta aż trzech wariantów Leggero daje spory zakres możliwości i pozwala dobrać wariant domu nawet najbardziej wymagającym Klientom.

Poznaj szczegóły projektu: Abakon Leggero.

Czytaj więcej

2024-04-09

Nowy wymiar salonu

2024-03-26

Zamieszkaj z Abakonem już na jesień

2024-03-21

„Szklane domy”: czy duże przeszklenia w domu to tylko moda?

2024-03-14

Wiosna u progu: jak przygotować dom na najbliższe miesiące 

2024-02-20

Nowy dom w 3 miesiące! Jak to możliwe?

2024-02-02

Budowa własnego domu

by Lokesh Dhakar with MIT License

ABAKON BD sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com