Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

14.05.2021

Projekt domu parterowego: Abakon 2011 SE

Abakon 2011 SE_elewacja frontowa

Naszych Czytelników zapraszamy do wspólnego przyjrzenia się kolejnemu projektowi z oferty gotowych domów z pracowni Abakon. Dziś przedstawimy niebanalną parterówkę, która na pierwszy rzut oka może nie wyróżniać się niczym szczególnym. Jednak przyglądając się jej bliżej nie sposób odmówić jej oryginalnego charakteru i pomysłowego układu. Przed Wami projekt domu: Abakon 2011SE.

Powiew świeżości

Projekt Abakon 2011 SE, jak już zostało wspomniane, jest domem parterowym o prostej bryle, na planie zbliżonym do prostokąta. Całość przykrywa dwuspadowy dach. Warto wspomnieć, że jest to już druga odsłona tego projektu. Jakiś czas temu pierwotna wersja domu Abakon 2011 SE została przez nas odświeżona, co korzystnie wpłynęło przede wszystkim na stronę wizualną projektu.

Abakon 2011 SE

Na elewacji zastosowane zostały stonowane kolory- odcienie bieli i szarości. Ciemna, płaska dachówka idealnie współgra z kolorami ścian, a podbitka w kolorze jasnego drewna delikatnie ociepla całość. Podobne zadanie realizują drewniane elementy zastosowane na elewacji. Dzięki nim dom jest o wiele ciekawszy i wizualnie lżejszy.

Niepozorne wnętrza domu parterowego

Zajrzyjmy teraz do wnętrza domu. Jak na parterówkę, której powierzchnia użytkowa wynosi nieco ponad 105 m2, projektant zmieścił tu całkiem sporo pomieszczeń. Wchodząc do środka, w wiatrołapie mamy miejsce na pojemną szafę. Idąc dalej jest niewielka, ale wygodnie urządzona łazienka. Po drugiej stronie jest niemałych rozmiarów bardzo praktyczne pomieszczenie gospodarcze, w którym zmieści się zarówno źródło ogrzewania, np. piec gazowy, jak i pralka.

Dalej mamy dużą, otwartą przestrzeń- czyli salon. Zdecydowanie moglibyśmy określić go mianem serca domu Abakon 2011 SE. Duża przestrzeń daje możliwość urządzenia tu komfortowej strefy wypoczynku.

projekt domu Abakon 2011SE_wnętrza

Projektant w przemyślany sposób rozwiązał też kwestię dostępu do dużego, narożnego tarasu. Możemy dostać się na niego z dwóch stron. Wielkim atutem takiego rozwiązania jest fakt, że wysokie okna tarasowe wprowadzają do wnętrza dużo światła, dzięki czemu codzienna przestrzeń jest jasna i przyjemna w użytkowaniu. Salon płynnie łączy się z przestrzenią przeznaczoną na jadalnię, a dalej- wnękę kuchenną. Narożne okno gwarantuje dobre doświetlenie przestrzeni kuchennej. Jak na funkcjonalny projekt domu parterowego przystało, bezpośrednio ze wspomnianej kuchni mamy dostęp do wygodnego pomieszczenia spiżarki.

projekt domu Abakon 2011SE_kuchnia i jadalnia

Trzy sypialnie i łazienka

Przenieśmy się teraz do drugiej części domu. Właśnie tutaj znajdują się trzy sypialnie oraz druga, większa łazienka. Wszystkie pokoje mają zbliżoną do siebie wielkość. Z jednej strony znajduje się sypialnia małżeńska, gdzie swobodnie zmieści się podwójne łóżko. Dużym atutem projektu Abakon 2011 SE, jest znajdująca się bezpośrednio przy sypialni garderoba. Dzięki niej możemy zaoszczędzić miejsce na dodatkowe meble i szafy. Funkcjonalna garderoba pozwoli na utrzymanie porządku w domu i dodatkowo wpłynie na komfort mieszkania. Kolejne dwie sypialnie w zamyśle projektanta mogą posłużyć jako pokoje dla dzieci. Jednak świetnie sprawdzą się również jako gabinet do pracy, lub pokój gościnny. We wspomnianej wcześniej drugiej łazience, której wielkość wynosi 5,2 m2 swobodnie zmieści się m. in. wygodna wanna.

Projekt domu parterowego Abakon 2011SE będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią jasne, funkcjonalne i przestronne wnętrza. Jeśli szukasz idealnego dla siebie projektu domu warto wziąć pod uwagę tę naprawdę wygodną parterówkę. Idealny metraż dla czteroosobowej rodziny i przemyślane rozwiązania zapewniające komfort odpoczynku to wielkie atuty tego niepozornego projektu.

Poznaj szczegóły projektu: Abakon 2011SE