Sprawdź kredyt Wycena budowy
01.02.2021

Projekty małych domów.

Projekty małych domów cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie życia w blokach. Są w stanie zaakceptować mniejsze powierzchnie, ale chcą mieć swój dom. To właśnie specjalnie dla nich przeznaczone są gotowe projekty małych domów do 100 m2.

Takie domy na pewno są przytulniejsze od dużych. Mała przestrzeń zbliża członków rodziny do siebie czego często brakuje nam w dzisiejszym świecie. Na pewno utrzymanie takiego domu będzie mniejsze niż domów o dużych powierzchniach.
Mała przestrzeń wymusi na nas dokładne zaplanowanie rozmieszczenia mebli i sprzętów, przez co unikniemy błędów w organizacji pomieszczeń.

Czym charakteryzują się takie projekty? Ich powierzchnia jest naprawdę niewielka. Bardzo często przypominają mieszkania w blokach – znajdziemy projekty nawet do 60 m2! Nie zdziwi zatem nikogo fakt, że najczęściej przeważają projekty domów parterowych z dwuspadowym dachem. Taka budowa domu to najtańsza opcja. Stąd też bardzo często nie opłaca się nam kupować mieszkania. Tym bardziej, że coraz częściej i tak musimy płacić czynsz. A to sprawia, że budowa domu jest bardziej opłacalna. Dodajmy, że w większości projektach owe budynki nie posiadają garażu. Choć nie jest to zupełnie wykluczone.

Wybieramy projekt.

Czy nasz klient ma duży wybór w gotowych projektach małych domów? Tak! Być może nie są one najpopularniejsze, ale w ofercie naszej firmy znajdziemy co najmniej kilka propozycji do 100 m2. Mają one swoją wielką zaletę – są one tanie w budowie. Te charakteryzujące się najmniejszą powierzchnią możemy wybudować już do 140-200 tysięcy złotych. Te projekty możecie zobaczyć na specjalnie stworzonej stronie.

Należy do tego doliczyć koszt działki. Mimo wszystko wydaje się, że i tak najlepszą opcją jest budowa domu. Prócz części mieszkalnej mamy jeszcze skrawek ziemi tylko dla siebie. Tym bardziej poleca się taką decyzję osobom, które nie bronią się przed koszeniem trawy czy pracą w ogródku. A więc projekty małych domów są szansą także dla pragnących kontaktu z naturą.

Projekty takich niewielkich domków cieszą się także zainteresowaniem naszych seniorów. Niewielki metraż pozwoli im na łatwe utrzymanie porządku.

Polecane domy pracowni Abakon

Trudno wybrać najciekawszy projekt w tym segmencie. Każdy z nich posiada swoje mocne punkty i każdy z nich może być różnie oceniany prze oglądającego.

Zacznijmy od domku najmniejszego w naszej ofercie.

Abakon 2009 SE 4

projekty małych domów - Abakon 2009 SE 4
zobacz stronę

Mały (niecałe 60 m2) i funkcjonalny dom parterowy z kolekcji Popular. Bardzo tani w budowie i eksploatacji. Przeznaczony dla osób, które nie dysponują wysokimi nakładami, jakie mogliby przeznaczyć na budowę domu.
Odpowiednio zaprojektowane wnętrze nie powoduje wrażenia małej powierzchni domu.
Niewielka, zwarta budowa domu gwarantuje ekonomiczność budowy.

A tak wygląda ten domek już gotowy.

Abakon 2009 SE 2.

projekty małych domów - Abakon 2009 SE 2
zobacz stronę

Projekt przytulnego domu z naszego programu „domy tanie w budowie i utrzymaniu”. W 70 m2 mieści 3 sypialnie, które gwarantują komfortowe warunki nawet dla rodziny 2+2.

Swą estetyką dom ten wpisze się w każde otoczenie. Wygląd domu przekonuje o jego wygodzie i łatwości w eksploatacji.
Użyteczny taras i wiata samochodowa dopełniają całości tego udanego projektu.

Zobacz gotowe domy wg tego projektu.

Abakon Piatto 1.

projekty małych domów - Abakon Piatto 1
zobacz stronę

86 m2. Architektura domu urzeka swoją nowoczesną estetyką. Interesujące przesunięcia ścian, proporcje okien oraz subtelne materiały wykończeniowe tworzą niepowtarzalną całość. Ponadto, przykrycie domu płaskim dachem oraz ciekawe wyodrębnienie garażu będącego pod zadaszeniem od strony frontowej, decydują o współczesnym charakterze budynku. Parter domu skrywa w sobie strefę prywatną i ogólnodostępną. Najbliżej wejścia zaplanowano wiatrołap z szafą ubraniową, pomieszczenie gospodarcze oraz strefę intymną.

W strefie tej umieszczono sypialnię gospodarzy, sypialnie dzieci oraz wspólną, wygodną łazienkę. Dalej, w głębi domu, znajduje się otwarta kuchnia, w której połączenie kontrastujących barw – ciemnego grafitu, antracytu i bieli, czyni ją efektowną i nowoczesną. Całą kompozycję ożywia jasny blat barku, który delikatnie rozdziela pomieszczenie kuchni od jadalni.


Przestrzeń jadalni ma niemal całkowicie przeszklone ściany, co sprawia, że jego wnętrze jest widoczne od zewnątrz. Dom połączony z ogrodem poprzez drewniany taras, zyskuje „letnie mieszkanie” – miejsce, w którym domownicy będą mogli połączyć domowy komfort z bliskością natury. Dodatkowo zadbano o to, aby reprezentacyjna część domu stwarzała przyjazną, ciepłą atmosferę.

Z pewnością uroku i przytulności nada kominek narożny, który pozwali w interesujący sposób połączyć jadalnię z pokojem dziennym. Tutaj, nowoczesny pokój dzienny, łączy w sobie chłodną czerń, elegancką biel oraz jasny brąz, a piękne i duże okna zapraszają ogród do wnętrza salonu.

Abakon Piatto 2

projekty małych domów - Abakon Piatto 2
zobacz stronę

Powierzchnia tego domu to 86 m2.

Interesujące przesunięcia ścian, proporcje okien oraz subtelne materiały wykończeniowe tworzą niepowtarzalną całość. Ponadto, ciekawa forma dachu dwuspadowego oraz wyodrębnienie garażu będącego pod zadaszeniem od strony frontowej, decydują o współczesnym charakterze budynku.

Parter domu skrywa w sobie strefę prywatną i ogólnodostępną. Najbliżej wejścia zaplanowano wiatrołap z szafą ubraniową, pomieszczenie gospodarcze oraz strefę intymną. W strefie tej umieszczono sypialnię gospodarzy, sypialnie dzieci oraz wspólną, wygodną łazienkę.

Dalej, w głębi domu, znajduje się otwarta kuchnia, w której połączenie kontrastujących barw – ciemnego grafitu, antracytu i bieli, czyni ją efektowną i nowoczesną. Całą kompozycję ożywia jasny blat barku, który delikatnie rozdziela pomieszczenie kuchni od jadalni.


Przestrzeń jadalni ma niemal całkowicie przeszklone ściany, co sprawia, że jego wnętrze jest widoczne od zewnątrz. Dom połączony z ogrodem poprzez drewniany taras, zyskuje „letnie mieszkanie” – miejsce, w którym domownicy będą mogli połączyć domowy komfort z bliskością natury.

Dodatkowo zadbano o to, aby reprezentacyjna część domu stwarzała przyjazną, ciepłą atmosferę. Z pewnością uroku i przytulności nada kominek narożny, który pozwali w interesujący sposób połączyć jadalnię z pokojem dziennym. Tutaj, nowoczesny pokój dzienny, łączy w sobie chłodną czerń, elegancką biel oraz jasny brąz, a piękne i duże okna zapraszają ogród do wnętrza salonu.

Zobacz ten domek już gotowy.