Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

16.04.2021

Spotkanie wykonawcze z inżynierem budowy

inżynier budowy

Podpisaliście już umowę docelową na budowę domu i właśnie odebraliście z urzędu pozwolenie. Kolejnym krokiem na drodze do spełnienia marzeń o własnym domu jest spotkanie wykonawcze. Na czym ono polega? Kim jest inżynier budowy i za co będzie odpowiadał?

Inżynier budowy

To właśnie na spotkaniu wykonawczym poznacie Inżyniera budowy, który będzie opiekował się Waszą budową od wbicia pierwszej łopaty po zakończenie prac. Inżynier jest osobą odpowiedzialną za koordynacje poszczególnych etapów prac. To z nim możecie ustalać wszystkie kwestie związane z Waszą inwestycją. Jest Waszym ,,opiekunem”, który będzie czuwał nad pomyślnym przebiegiem budowy.

Czas wyboru kolorów!

Spotkanie wykonawcze zazwyczaj trwa kilka godzin. Dlaczego tak długo? Przede wszystkim to czas, w którym możecie omówić z inżynierem budowy wszystkie pomysły, które przyszły Wam do głowy w trakcie oczekiwania na decyzję o pozwoleniu na budowę. Co będziecie ustalać?

Ostateczne wybory?

Oczywiście możecie dokonać zmian w ustaleniach ze spotkania wykonawczego. Należy pamiętać, by zgłosić zmiany odpowiednio wcześnie, aby Inżynier budowy miał czas na wprowadzanie korekty i przekazanie informacji ekipom wykonawczym. Jeśli wprowadzone zmiany będą wymagały aktualizacji cen, to Inżynier wyceni zmiany i po Waszej akceptacji, przygotuje aneks do umowy. Dzięki temu nie musicie się obawiać nieprzewidzianych kosztów. Bez Waszej wiedzy i zgody nie zostaną wprowadzone żadne zmiany.

Jeśli szukacie inspiracji, zapraszamy do naszej galerii realizacji.

Plan działania

Po ustaleniu wszystkich kwestii związanych z kolorami i wybranymi rozwiązaniami, razem z inżynierem budowy określicie plan działania ma najbliższy czas. Przeanalizujecie również kwestię dojazdu do Waszej działki i ustalicie przewidywany termin rozpoczęcia prac. Następnym krokiem na drodze do budowy domu będzie wbicie pierwszej łopaty!