Sprawdź kredyt Wycena budowy

Blog

02.03.2021

Sypialnia na poddaszu – Abakon 2013 SE.

A może sypialnia na poddaszu? A może pracownia?

Przedstawiamy kolejną część serii, w której przyglądamy się poszczególnym projektom z biura projektowego Abakon. Dzisiaj przykładamy lupę do domu, który jest w naszej ofercie już od kilku lat, a który przez cały czas cieszy się sporym zainteresowaniem wśród naszych Klientów. Przekonajmy się więc w czym tkwi fenomen projektu: Abakon 2013 SE.

sypialnia na poddaszu -2013 SE
zobacz stronę

Pierwsze wrażenie

Abakon 2013 SE to dom z poddaszem użytkowym. Powierzchnia jego podłóg to prawie 84 m2. Trzeba więc przyznać, że jak na dom, w którym korzystamy z dwóch poziomów użytkowych, metraż nie jest duży. Dom przykryty jest dwuspadowym dachem.

Elementem charakterystycznym tego projektu jest prostokątna, lukarna, zwieńczona płaskim dachem. Dzięki temu wnętrze powiększone zostało o dodatkową przestrzeń na klatkę schodową. Projektant zaproponował zastosowanie na elewacji drewnianych elementów wykończenia, które świetnie współgrają z podbitką dachową z tego samego materiału.

Dodatkowymi elementami dekoracyjnymi, mogą być wyraziste, a jednocześnie nienachalne boniowania wokół otworów okiennych. Na wizualizacji przedstawione w odcieniu szarości, wspaniale współgrają z jasnym kolorem ścian i ciepłym odcieniem drewna.

sypialnia na poddaszu -2013 SE
Sypialnia na poddaszu – Abakon 2013 SE

Zaglądając do środka

Zajrzyjmy teraz do wnętrza. Drzwi wejściowe usytuowane zostały na krótszej ścianie domu. Jesteśmy na parterze, którego powierzchnia wynosi niecałe 49 m2. Wchodząc do środka, znajdujemy się w pomieszczeniu wiatrołapu, gdzie projektant przewidział miejsce na wygodną szafę. Idąc dalej, po lewej stronie znajduje się pokój. Bez problemu zmieści się w nim dwuosobowe łóżko- mamy tu wygodne warunki do urządzenia sypialni. To pomieszczenie świetnie sprawdzi się również jako gabinet. 

Vis-à-vis znajduje się łazienka, gdzie zmieści się zarówno duża wanna narożna, jak i potrzebny sprzęt, m. in. pralka. Dalsza część tego poziomu to duża, otwarta przestrzeń, w kształcie litery „L”. Znajduje się tu przestronny salon, z którego mamy bezpośrednie wyjście na przydomowy taras. W strefie wypoczynkowej świetnie sprawdzi się na przykład narożna kanapa. Dalsza część to przestrzeń zaprojektowana z myślą o części jadalnej oraz kuchni.

Poddasze, którego powierzchnia użytkowa ma niecałe 19 m2 (ze względu na skosy), zaaranżowaliśmy jako przestrzeń sypialną. Mamy tu dwa pokoje, a w każdym z nich między innymi miejsce na pojemną szafę.

sypialnia
Zdjęcie autorstwa Jean van der Meulen z Pexels

Kilka wariantów

Cechą charakterystyczną projektu Abakon 2013 SE jest jego funkcjonowanie w naszej ofercie w kilku różnych wariantach. Co mamy do wyboru?

Pierwsza wersja ze zmianami, zakłada dodatkowe pomieszczenie na poddaszu, jakim jest łazienka. Mimo, że nie będzie ona tu miała wielkiego metrażu, to swobodnie zmieści się tam wszystko co niezbędne, łącznie z prysznicem. Dwie łazienki w domu to opcja, która znacznie podwyższa komfort użytkowania.

Kolejną dostępną wersją jest Abakon 2013 SE z powiększonym metrażem poddasza. W tym wariancie mamy prawie 30 m2, czyli sporo więcej niż w wersji podstawowej. Możemy urządzić na poddaszu aż trzy sypialnie oraz łazienkę.

Trzecim wariantem omawianego projektu jest powiększenie bryły domu o garaż. W tej wersji projektant zaproponował nieco inny układ przestrzeni parteru domu, gdzie delikatnemu zmniejszeniu ulega łazienka. Wejście dom domu przenieśliśmy tutaj na dłuższą ścianę budynku.

sypialnia na poddaszu -2013 SE

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na budowę domu według projektu Abakon 2013 SE niejednokrotnie wprowadzali jeszcze inne, ustalane indywidualnie modyfikacje. Jedną z ciekawszych jest wersja z ogrodem zimowym, który trzeba przyznać, prezentuje się bardzo okazale.

2013 SE z ogrodem zimowym

Jeśli interesuje Cię projekt domu, który nie jest skomplikowany, a co za tym idzie, jest stosunkowo ekonomiczny w budowie, Abakon 2013 SE na pewno spełni Twoje oczekiwania. Kilka dostępnych wersji, lub też możliwość indywidualnej modyfikacji projektu sprawi, że dom ten można idealnie dopasować do wszystkich Twoich potrzeb i oczekiwań.