Domy pod klucz w Bielsku-Białej

2021-02-03

Domy pod klucz w Bielsku-Białej budujemy od początku naszej działalności tj. od 2002 roku. Zobaczcie także nasze projekty małych domów. Sprawdź wolny termin budowy na Podbeskidziu.

Budowa domu to jedno z najważniejszych postanowień w naszym życiu. Wiąże się to z dużą inwestycją, która ma posłużyć nam przez następne lata. To wszystko sprawia, że nasza ostateczna decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Należy wszystko starannie zaplanować, by goście, ale przede wszystkim my – domownicy mogli czuć się komfortowo.

Sprawdź wolny termin budowy

wolny termin budowy

Nie da się jednak ukryć, że jest to ciężkie zadanie. Jesteśmy bardzo zabiegani, wielu z nas prowadzi na tyle intensywny tryb życia, że nie mamy czasu doglądać budowy. Na szczęście chcąc posiadać własne lokum mamy inne rozwiązanie. To budowa domu pod klucz. Czy warto zdecydować się na taką opcję? Sprawdźmy!

Buduj pod klucz z Abakonem


Dom pod klucz – co to znaczy?


Co kryje się pod hasłem „pod klucz”? Oznacza to, że mamy do czynienia z budynkiem, który jest gotowy do zamieszkania. Takie domy są w pełni wykończone co sprawia, że przeprowadzając się do nich możemy tak naprawdę korzystać ze wszystkiego już od pierwszego dnia.

Nie musimy się zatem martwić o to, by pomalować ściany czy kupić stół do kuchni, prysznic do łazienki czy łóżka do sypialni. W tym przypadku mamy zagwarantowane wszystko co niezbędne do natychmiastowego użytkowania naszych nowych czterech ścian.


Dom pod klucz – czy warto?

Jak zostało już poniekąd wspomniane budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Tak naprawdę zaczyna się ono jeszcze przed wylaniem fundamentów. Przede wszystkim musimy zakupić działkę. Tu czeka nas wiele formalności. Najlepiej, gdyby były do niej doprowadzone wszystkie niezbędne media. Nie zawsze jest tak, że możemy kupić pierwszą lepszą działkę. Pod uwagę niektórzy z nas biorą odległość od centrum, od pracy czy najbliższego przedszkola i szkoły.

Po nabyciu działki przychodzi czas na wybór odpowiedniego projektu domu. Do wyboru mamy gotowe rozwiązania, ale równie dobrze z pomocą architekta możemy stworzyć go od podstaw. Tak naprawdę od tego momentu będziemy systematycznie musieli coś załatwiać – głównie w urzędach.

W trakcie samej budowy to do nas będzie należało znalezienie materiałów budowlanych, ale także samej ekipy budowlanej. Dodajmy, że nie zawsze będziemy mieli na tyle szczęścia, by tylko i wyłącznie jedna z nich wykonała dla nas wszystkie prace. Zaraz po wybudowaniu należy urządzić cały dom.

To właściwie wielki skrót tego co czeka każdą osobę, która chce wybudować dom. Możemy to jednak znacząco skrócić – jednocześnie oszczędzając przy tym swój czas i przede wszystkim nerwy.


Jeśli już teraz wiesz, że nie będziesz dysponował na tyle dużo wolnym czasem, by doglądać robót, bo akurat masz dużo pracy czy dopiero rozwijasz swoją karierę to tak naprawdę dom pod klucz jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem i powinieneś zdecydować się na jego zakup.

Wystarczy, że przyjdziesz do nas. Nie będziesz musiał myśleć o tym, by załatwiać poszczególnych specjalistów czy jeździć do sklepów budowlanych. My zajmiemy się budową Twojego domu i jego wykończeniem.


Czy opłaca się kupić dom pod klucz?

O ile Twoim marzeniem jest posiadanie własnego domu to z pewnością dokładnie przejrzałeś większości dostępnych opcji i ofert. Na pierwszy rzut oka widać, że domy w stanie deweloperskim są tańsze niżeli dom pod klucz. I tu nasuwa się pytanie czy faktycznie decydując się na dom, w którym możemy od razu zamieszkać jest wart swojej ceny?

Na początku uważamy, że jest zbyt drogi. Ale pod uwagę należy wziąć fakt, że dom w stanie deweloperskim będzie zawsze tańszy, ponieważ wymaga on od nas jeszcze wykończenia wnętrz. Zatem dojdą tu kolejna koszty i to niemałe. Poza tym będziemy musieli poświęcić na to swój czas.

Wprowadzenie się do takiego lokum może przedłużyć się przez to w czasie. Ostatecznie taki dom może nas kosztować nawet więcej niżeli dom pod klucz. Z kolei w jego przypadku jedyny czas, który będziemy musieli poświęcić to ten na znalezienie firmy, która zajmuje się tego typu projektami. Nic inne nie będzie nas już interesowało.


Buduj pod klucz z Abakonem

Dom pod klucz to idealne rozwiązanie dla każdego, kto marzy o własnych czterech ścianach. Wbrew pozorom nie jest to duża inwestycja. Końcowa cena zawiera dosłownie wszystko co niezbędne, byśmy mogli w pełni korzystać z nowego lokum.

Budowa domu na własną rękę potrafi przysłowiowo dać w kość niejednej osobie. Nawet jeśli nie jesteśmy aktywni zawodowo czeka nas wiele spraw do załatwienia. Są one czasochłonne i mogą przysporzyć nam wielu nerwów i stresu.

Dlatego też jeśli chcemy przejść przez ten najtrudniejszy etap możliwie bez większych kłopotów, ciesząc się jedynie końcowym efektem powinniśmy poszukać dobrej, rzetelnej firmy wykonującej taką usługę.

Dlatego przyjdź do nas. Abakon buduje domy pod klucz w Bielsku-Białej i okolicach już od roku 2002. Wybudowaliśmy ponad 1500 domów w tym wiele pod klucz. Zebraliśmy dzięki temu odpowiednie doświadczenie od stanu projektowania do fazy wykonawczej. Nasze ekipy gwarantują pełny profesjonalizm w budowie. Mamy też dla was projekty małych domów w myśl naszego hasła „Zamień mieszkanie na dom”.

Pod klucz budujemy nie tylko w Bielsku-Białej. Domy pod klucz budujemy na całym Podbeskidziu i Śląsku, Krakowie i Małopolsce a także we Wrocławiu i najbliższych jego okolicach.

Sprawdź wolny termin budowy na Podbeskidziu.

Projekty małych domów – Bielsko-Biała.

Nasze projekty małych domów charakteryzują się optymalnym metrażem i niewygórowaną ceną. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć o takich naszych projektach zapraszamy na stronę im poświęconą.

Czytaj więcej

2024-04-09

Nowy wymiar salonu

2024-03-26

Zamieszkaj z Abakonem już na jesień

2024-03-21

„Szklane domy”: czy duże przeszklenia w domu to tylko moda?

2024-03-14

Wiosna u progu: jak przygotować dom na najbliższe miesiące 

2024-02-20

Nowy dom w 3 miesiące! Jak to możliwe?

2024-02-02

Budowa własnego domu

by Lokesh Dhakar with MIT License

ABAKON BD sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com